PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] ::: Błękitna Harmonia ... ::: Camrak



camrak
05-08-2009, 04:20
Nawiązując do poprzednich wątków ... dorzucę jeszcze parę kamyczków do fotograficznego ogródka z tej zpanoramowanej (http://www.rome.gv.krakow.pl/fotonik/ray/)już lokacji.





https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rome.gv.krakow.pl/fotonik/au12/Blue-Harmony.jpg)



1. Błękitna Harmonia

Tym razem na białym podkładzie. Komentarze jak zawsze doceniane i mile widziane.

kodi
05-08-2009, 06:04
Przyjemnie choć muszę przyznać że szkoda prawej strony,brak mi oddechu przy dużym głazie i ja pewnie bym się starał odrobinę bardziej wyeksponować dół.

borregaard
05-08-2009, 07:11
Oooo,i Tobie się mleko rozlało....:mrgreen:

harb
05-08-2009, 07:18
Przyjemnie choć muszę przyznać że szkoda prawej strony,brak mi oddechu przy dużym głazie i ja pewnie bym się starał odrobinę bardziej wyeksponować dół.

zgadzam się ale i tak jes bdb :-D

wingeo
05-08-2009, 08:18
... trochę inaczej, ale też ładnie - taka tonacja mi się podoba

malasana
05-08-2009, 08:49
Bardzo dobre zdjecie, kolorystyka rekompensuje mi uciety glaz:)

semyazza
05-08-2009, 09:00
Bardzo dobre zdjecie, kolorystyka rekompensuje mi uciety glaz:)
zdecydowanie popieram
bardzo mi sie podoba spokoja tonacja tego ujecia - az czuc odprezenie i emanujacy spokoj

Tobie się mleko rozlało....
mleko dobra rzecz - pij mleko - bedziesz wielki

kulten
05-08-2009, 10:12
To najlepsze zdjęcie w mojej ocenie jakie ostatnio tu przedstawiłeś i z normalniejszą oprawą :D. Naprawdę świetna praca. Tonacja, odbicie skały i odpowiednie rozmycie. Same superlatywy.

Nikonozaur
05-08-2009, 10:43
Tonacja, kolor super. Może trochę brakuje prawej, ale... I tak jest pięknie.

Marcin T
05-08-2009, 11:07
Myślę, że cięcie prawej było świadome z prostego powodu: tak skałka tak prędko się nie kończy i wyszło by panoramicznie ;)
I tak jest bardzo ładnie, miękko, pastelowo, mlecznie. Podoba się :)

camrak
05-08-2009, 11:25
Myślę, że cięcie prawej było świadome z prostego powodu: tak skałka tak prędko się nie kończy i wyszło by panoramicznie ;)...

I tu kolega miał rację :) Jeśli komuś się chciało zaglądnąć na link "panoramiczny - wersja director uncut" powyżej prezentowanej fotografii juz wie że ta skałka to dopiero początek większych :D

kodi - więcej dołu zniszczyło by ten harmonijny balans - tu celowo kadr dzielony jest w połowie choć to nie kwadrat :)

borregaard - lepiej mleko niż shiraz, choc jestem wielbicielem białego napoju bogów ;)


Dzięki za komentarze!

borregaard
05-08-2009, 11:31
I tu kolega miał rację :) Jeśli komuś się chciało zaglądnąć na link "panoramiczny - wersja director uncut" powyżej prezentowanej fotografii juz wie że ta skałka to dopiero początek większych :D

kodi - więcej dołu zniszczyło by ten harmonijny balans - tu celowo kadr dzielony jest w połowie choć to nie kwadrat :)

borregaard - lepiej mleko niż shiraz, choc jestem wielbicielem białego napoju bogów ;)


Dzięki za komentarze!
Powyżej pewnej granicy wiekowej mleko nie jest wskazane,więc wybór jest prosty,a człowiek nie wielbłąd....:mrgreen:
Żeby nie było,że całkiem narzekam,to nie mówię, że ogólnie mi nie pasi...wcale nie...;)

kodi
05-08-2009, 12:54
I tu kolega miał rację :) Jeśli komuś się chciało zaglądnąć na link "panoramiczny - wersja director uncut" powyżej prezentowanej fotografii juz wie że ta skałka to dopiero początek większych :D

kodi - więcej dołu zniszczyło by ten harmonijny balans - tu celowo kadr dzielony jest w połowie choć to nie kwadrat :)




Dzięki za komentarze!

Zajrzałem już po swoim wpisie i ujrzałem te większe skałki :)
Co do dołu nie miałem na myśli ingerencji w kadr bo ten jest spoko, bardziej chodziło mi o delikatne dorzucenie kontrastu na piach i odbicie kamienia

Sebastianito
05-08-2009, 14:04
Przyznam szczerze, ze twoje zdjecia jest mi najtrudniej oceniac. Sa bardzo dobrze wykonane, swietnie nawet bym powiedzial, ale za kazdym razem brakuje mi w nich odrobine... zycia. Nie odbierz tego zle ale mam takie odczucie za kazdym razem. Niemniej jednak BARDZO mi sie podobaja.

camrak
05-08-2009, 14:32
Spokojnie Sebastian nie musisz się tak krygować :) Tutaj walimy prosto z mostu co komu na wątrobie :) Więc ja tez nie owijam w bawełnę ....
Ja mam taki styl fotografii pejzażowej - dla mnie życiem w fotografii jest większa skala - zmagania żywiołów, czasu z materią to jest dla mnie temat życia w fotografii.
Dochodzi tu jeszcze jeden aspekt - większość moich prac powstaje w zimie, którą zresztą uważam za najlepsza porę roku pod swoiście własną nutę.
Tutaj nie liczył bym na złotą jesień czy urocze wrzosowiska - w tym zakątku świata to nie tak działa!
Na zakończenie jeśli chcesz zapoznać się z moimi ujęciami tętniącymi życiem zapraszam tutaj: www.foto.melbourne.pl (http://www.foto.melbourne.pl)
Cieszę się że mimo wszystko podobają Ci się moje prace ;)

wojtek6308
05-08-2009, 18:46
Świetna tonacja :) kadrowanie również mnie się podoba.

camrak
06-08-2009, 03:12
Zajrzałem już po swoim wpisie i ujrzałem te większe skałki :)
Co do dołu nie miałem na myśli ingerencji w kadr bo ten jest spoko, bardziej chodziło mi o delikatne dorzucenie kontrastu na piach i odbicie kamienia

Robiło by to za dużą konkurencję nieboskłonowi IMHO.

Calme
06-08-2009, 08:56
Uspokaja mnie :)

Bartekkw
06-08-2009, 10:01
Bardzo fajne zdjęcie. Dobre kolory i kadr tylko tak mi się wydaje że trochę ostrość uciekła z prawego głazu - no chyba że to tak specjalnie....:)

camrak
06-08-2009, 10:52
Bardzo fajne zdjęcie. Dobre kolory i kadr tylko tak mi się wydaje że trochę ostrość uciekła z prawego głazu - no chyba że to tak specjalnie....:)

jest ostro - nie ostrzyłem agresywnie po zmniejszaniu do wymiarów forum :)

Piotr_ek
06-08-2009, 12:09
Bardzo dobra praca. Kompozycyjnie i technicznie. Najwyższa półka, solidny warsztat...

pozdr!, P.

nothing
06-08-2009, 20:06
Okrutnie ładne zdjęcie :-)

camrak
07-08-2009, 03:52
Okrutnie ładne zdjęcie :-)

Okrutnie się cieszę :mrgreen:

camrak
15-09-2009, 04:46
A co tam, pochwale się "u swoich" - prawdopodobnie drukną tą fotę w następnym numerze "Digital Camera" UK :mrgreen:
Jeszcze raz dziękuję za komentarze.

Proac150
15-09-2009, 10:00
Ładna praca, resztę już napisano