PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] Jeszcze jeden Koziołek.



michalv
01-10-2006, 11:14
Zamęczę Was moim zwierzyńcem. :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img177.imageshack.us/img177/4738/dsc3249nfzn7.jpg)

Magnum43
01-10-2006, 11:17
Niestety za to nie oczekuj braw ....troszkę Ci nie wyszło ,chociaż gdyby przyciąć z lewej ? hmmm.....może inne kadrowanie ?
serdecznie pozdrawiam

Ostapowicz
01-10-2006, 11:44
Czy to zdjęcie było robione w NEF, a potem konwertowane do jpg :confused:
Widziałem takie fotki, które po przerobieniu z NEF do jpg maiały takie ziarno.

michalv
01-10-2006, 13:42
Fotka robiona na ISO1600, podciągana o ok. 1,5 Ev i odszumiana. Pewnie stąd to nieciekawe ziarno :( .Oczywiście NEF i konwersja do JPG.

shakk
01-10-2006, 14:26
nie wiem czemu sie ludziom wydaje ze jak "ustrzela koziolka" to juz zdjecie jest ciekawe i mozna umiescic je do oceny...dla mnie to zdjecie ani ciekawe ani dobrze wykonane ot "koziol" w zaroslach...probuj dalej i nastepnym razem jak bedziesz wrzucal zdjecie to zastanow sie czy ono cie satysfakcjonuje i czy osiagnales cel jaki sobie zalozyles przed zrobieniem zdjecia...

jedyne co na plus to to ze nie centralnie :) tylko troszke z boczku

kostek-brasil
01-10-2006, 21:28
Mi się podoba.
Schack, spróbuj kiedyś przy okazji takiego spotkania zająć się kompozycją kadru. :D....
Życzę powodzenia, ale wątpię by wystraszony koziołek poczekał, hihi. W takim wypadku liczy sie refleks.
Wiem, że tzw. mocne punkty kadru warto znać i wykorzystywać, ale jak śledzę często powtarzające się opinie, że centralne kadry są ble, to mi się na mdłości zbiera. Akurat w przypadku tego zdjęcia nie ma to wielkiego znaczenia ponieważ ciekawska główka i tak wyraźnie odcina się od tła. ;-)

shakk
01-10-2006, 22:17
Mi się podoba.
Schack, spróbuj kiedyś przy okazji takiego spotkania zająć się kompozycją kadru. :D....
Życzę powodzenia, ale wątpię by wystraszony koziołek poczekał, hihi. W takim wypadku liczy sie refleks.
Wiem, że tzw. mocne punkty kadru warto znać i wykorzystywać, ale jak śledzę często powtarzające się opinie, że centralne kadry są ble, to mi się na mdłości zbiera. Akurat w przypadku tego zdjęcia nie ma to wielkiego znaczenia ponieważ ciekawska główka i tak wyraźnie odcina się od tła. ;-)

odnosze wrazenie ze szukasz zaczepki...jak nie umiesz przepisac mojego nicku to trudno...to jest moja subiektywna opinia...to nie jest forum do oceny jak byla robiona ile czasu zajela i ile to wysilku....tu chodzi o efekt koncowy ktory w mojej opinii jest marny...mozesz sie nie zgodzic twoje prawo...

kostek-brasil
01-10-2006, 22:44
Przepraszam, że pomyliłem twój nick. Wynika to z mojego charakteru, a nie braku umiejętności przepisywania. :D..
Może tak już jest w twoim wypadku, ze łatwiej przychodzi ci krytyka niż dostrzeżenie czegoś fajnego na zdjęciu. Twoja poprzednia wypowiedź jest moim zdaniem delikatnie mówiąc niesmaczna ( niby dlaczego zdjęcie nie nadaje się do publikacji na forum?? ). Mam jednak optymistyczne nastawienie do życia i wierzę, że miałeś zamiar pomóc koledze, tylko ci tym razem jeszcze nie wyszło. Dyskusji z tobą nie będę kontynuował, tym bardziej, że odbierasz to jako zaczepkę...? :D Dam ci tylko radę, jeśli się coś nie podoba po prostu zmień stronę, bo wyraźnie nie wychodzi ci to na zdrowie. ;)

shakk
02-10-2006, 06:38
albo pomagamy ludziom i mowimy szczerze...albo mowi no fajne...i koniec...wiedzialem co pisze...po prostu nie podchodzi mi to zdjecie....a ty mnie na sile probujesz przekonac ze jest swietne i powinno mi sie podobac to tak jak z afera tasmowa...;) jak kogos urazilem przepraszam juz nie bede sie wypowiadal przy zdjeciach bo jeszcze kogos skrzywde...

tomajk
02-10-2006, 12:04
Spokojnie koledzy nie denerwować się, nie ma takiej potrzeby :)
Faktem jest że jeśli ktoś daje swoje foto do oceny to inni muszą lub mogą pomóc, a napewno nie będzie pomocą gadanie jakież to śliczne- bo nie jest choćby ze względu na szum.
Co do kadru i kompozycji to było już wszystko powiedziane, ja jeśli mogę doradzić to robienia fotek tylko do poziomu 400ISO i to bez względu czy jest NEF czy tylko jpg.
Foto przyrodnicze powinno być technicznie conajmniej poprawne.
michalv masz cierpliwość do skradania się po polach i to jest ważne lecz ograniczenia sprzętu mogą zepsuć największy wysiłek.
Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych polowań :)

fotofun
02-10-2006, 13:16
A mnie zdjęcie podoba się.
Model na tle dywanu z żółtych kwiatów (rzepak?) wygląda interesująco (zestawienie kolorów). Nie ma tu niepotrzebnych rzeczy, nie ma tu bałaganu, który mnie osobiście najbardziej denerwuje.
Absolutnie nie przeszkadzają mi szumy (w tym wypadku napisałbym cyfrowe ziarno) bo nie jest to kolorowa kaszka ale delikatny monochromatyczny piasek. I nie mogę się zgodzić z tezą że nie powinno się używać do zdjęć przyrodniczych czułości większej niż ISO400. Szumy/ziarno od zawsze było związane z fotografią a w wersji cyfrowej lustrzanki Nikona na prawdę nie mają czego się wstydzić.

ALF
02-10-2006, 14:40
forumowa szumofobia daje radę :twisted:

mnie się kadr podoba...kompozycyjnie też nie jest źle, ziarenko trochę daje, ale czego oczekiwac przy ISO 1600...trochę go być musi...trochę kozieł mydlany wyszedł...ja ostatnio też popełniłem kilka zdjęć w ISO 800 i 1600...uważam, że na rozmiary amatorskie 15/21 do przyjęcia...http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=135370#post135370

jchyra
02-10-2006, 19:39
dla mnie kolor jest OK
nie zawsze ma walić po oczach
jedyne co powinieneś zrobić to deczko wyżej podnieść obiektyw
ale to już kwestia refleksu i doświadczenia w błyskawicznym podejmowaniu decyzji

michalv
02-10-2006, 20:21
Wielkie dzięki za wszystkie komentarze. To chyba dobrze, gdy zdjęcie wzbudza emocje...
Wczoraj skończył się sezon polowań na koziołki więc będzie można bez stresu wyruszyć na polowanie z aparatem... :) :) :)

kostek-brasil
02-10-2006, 21:13
Tylko czy jeszcze jakiś koziołek ocalał po sezonie...? :D ;-)

michalv
02-10-2006, 21:42
Tylko czy jeszcze jakiś koziołek ocalał po sezonie...?

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

tomajk
03-10-2006, 19:09
Przyznaję rację co do fotki, mnie też się podoba, ale od kiedy to jestaście tacy liberalni w stosunku do braku ostrości i szumów, :)
Jasne, że tło może być lekkko ziarniste w niczym to nie przeszkadza lecz należałoby się jednak postarać aby główny obiekt był czysty, no ale wtedy nie ma o czym dyskutować :))
pomimo wszysto polecam jednak nie przekraczać 400ISO to i tak wystarczająca czułość, filmów używało się przweważnie 200i a jak miało być super to i 100i
michalv chyba wszystkich nie wybili bo ja dziś rano widziałem starego kozła na polu, więc życzę udanego polowania :)

romanescou
04-10-2006, 10:33
IMHO w tym przypadku tylko centralnie. Ilu ludzi tyle opinii :-)

Pawel Pawlak
10-10-2006, 09:57
jak dla mnie troszkę brakuje góry. O niedostkach technicznych wiadomo, ale poza tym ok.