PDA

Zobacz pełną wersję : Migawka w D700 i D3



PawelPrzez
04-08-2009, 11:17
Cześć

Jak sądzicie - czy producentowi w dzisiejszych czasach opłacałoby się produkowanie dwóch różnych migawek do bardzo podobnych korpusów?

Bo mam nieodparte wrażnie, że w obu modelach siedzi ten sam moduł

mount
04-08-2009, 12:42
gdyby było tak jak myślisz, d700 miałby szybkość 11kl/s :)
są inne migawki

kichu
04-08-2009, 12:43
wez w reke jeden i drugi, zrob kilka zdjec :)

PawelPrzez
04-08-2009, 13:10
robiłem jednym i drugim - a jeden mam. Ale o co innego mi chodziło. Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem. Niektóre karty graficzne są identyczne tylko inaczej oprogramowane itd. Myślę, że znalazłoby się więcej przykładów. Ciekawi mnie tylko czy elementy mechaniczne migawki sa takie same w obu modelach. A to, że jeden jest szybszy od drugiego o niczym jeszcze nie świadczy. D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.

wilk325
04-08-2009, 13:14
robiłem jednym i drugim - a jeden mam. Ale o co innego mi chodziło. Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem. Niektóre karty graficzne są identyczne tylko inaczej oprogramowane itd. Myślę, że znalazłoby się więcej przykładów. Ciekawi mnie tylko czy elementy mechaniczne migawki sa takie same w obu modelach. A to, że jeden jest szybszy od drugiego o niczym jeszcze nie świadczy. D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.
D700- 150.000 klapnięć, D3 300.000 klapnięć - chyba nie są takie same.

PawelPrzez
04-08-2009, 13:16
Producent przecież nie zadeklaruje, że D700 przeżyje tyle samo co topowy model ;). Zresztą D3 jest adresowany do innej grupy odbiorców. Ktoś z Was ma może znajomego w serwisie, który potrafiłby coś na ten temat powiedzieć?

satsun
04-08-2009, 14:43
Ewentualnie kogoś kto ma serwisówki do obu modeli lub chociaż listy części(parts list). Proponuje poszukać, google wiele może :). Z tego co kojarzę użytkownik dzejms ma trochę serwisówek, może ma też do d3 i d700 i powie czy migawki są takie same.

mount
04-08-2009, 14:57
przecież już masz różnice w szybkości pracy oraz trwałości... szybkość unoszenia lustra będzie lepsza w d3
materiały na pewno są te same, ale sama konstrukcja będzie się różnić, tego możesz być pewien

btw. po co Ci to wiedzieć? :)

farizer
04-08-2009, 15:07
Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem.


D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.

1. Jeśli nie opłacałoby się nie robiliby tego.
2. Spróbuj wgrać softa od muzycznego telefonu do zwykłego = będzie głośniej grał ??
3. 3 fps to nie jest minimalna różnica. (mówię tutaj o pełnym załadowaniu 2 baterii)

Podejrzewam że te migawki naprawdę nie są takie same.
A w sumie to czy to naprawdę ważne ?

life
04-08-2009, 16:14
gdyby było tak jak myślisz, d700 miałby szybkość 11kl/s :)
są inne migawki

Ilość FPS nie od samej migawki zależy, myślę nawet że migawka to pikuś, system podnoszenia lustra, zrzucanie danych z matrycy sprawia zapewne więcej problemów niż sama migawka.

Migawka D3 i D700 zapewne mocno się nie różnią, jeśli się różnią, być może system unoszenia lustra też jest mocno zbliżony. Po prostu taniej jest zrobić jeden model i potem wstawiać go w różne puszki.

Jak jest z układem Multi-CAM1000? począwszy od D200 przez D80, D90, D5000 układ pozostaje ten sam tylko jego obsługa (soft) może się różnić.

mount
04-08-2009, 18:53
tylko że d700/d3 mają te same matryce, więc zakładamy że soft jest "prawie" ten sam :)

tak czy siak, jaki sens tego wątku? chyba nie będziesz eksperymentował z migawką z d3 w d700?

kichu
04-08-2009, 19:57
tylko że d700/d3 mają te same matryce, więc zakładamy że soft jest "prawie" ten sam :)
tak czy siak, jaki sens tego wątku? chyba nie będziesz eksperymentował z migawką z d3 w d700?

jesli chodzi o bebechy d3 vs d700 to polecam uwadze artykul/wywiad z inzynierami nikona, ktorzy byli odpowiedzialni za d700... i jednym z clue tego artykulu byl fakt, ze najwiekszym problemem dla nich bylo zapakowanie elektroniki z d3 do body wielkosci d300 i w zwiazku z tym, pare rzeczy zostalo przeprojektowanych

mount
05-08-2009, 01:08
jesli chodzi o bebechy d3 vs d700 to polecam uwadze artykul/wywiad z inzynierami nikona, ktorzy byli odpowiedzialni za d700... i jednym z clue tego artykulu byl fakt, ze najwiekszym problemem dla nich bylo zapakowanie elektroniki z d3 do body wielkosci d300 i w zwiazku z tym, pare rzeczy zostalo przeprojektowanych

czyli problem rozwiązany :)
temat można zamknąć

luxius
05-08-2009, 11:49
D700- 150.000 klapnięć, D3 300.000 klapnięć - chyba nie są takie same.


w jednym i drugim przy tych krancowych przebiegach psuja sie wczesniej inne rzeczy niz migawka, najczesciej pada silnik lustra i styki , prawdopodobnie:)