PDA

Zobacz pełną wersję : 3 pytania nt. Fuji S3 Pro



Dexter
30-09-2006, 20:09
Witam.

Będąc przy wyborze aparatu, coraz bardziej przemawia do mnie S3 Pro. Ponieważ jednak nie miałem z tym aparatem zbyt wiele do czynienia (jedynie miałem przez chwilę w ręce), mam 3 pytania do użytkowników.

1: Czy zdjęcia (RAW-y; DR 400%) można robić aż do zapełnienia bufora, a aparat zapisuje pliki "w tle", czy trzeba czekać, aż zapisze pojedyncze (dawno temu miałem tak w S5000)?

2: Jak ma się wizjer w S3 do wizjerów w Nikonach D80/D200 (czy większy/mniejszy, jaśniejszy/ciemniejszy, różnica w kontraście; czy duże różnice)?

3: Czy można (że nie bezprzewodowo - to już wiem) korzystać z lamp do makro SB-R200 i kontrolera SU-800 i czy wiąże się to jeszcze z jakimiś innymi różnicami?

Z góry dziękuję.

Smurf
30-09-2006, 21:49
S3pro robi zdjęcia do zapelnienia bufora, ale nastepuje to stosunkowo szybko - RAW ma 25 MB, a bufor 128 MB.
Wizjer w D200/D80 jest zauwazalnie większy niz w S3pro.
Fuji S3 pro moze korzystac z SU 800 i SB R200, ale tylko w przypadku zastosowania dodatkowo kabla/weżyka SC 30

Dexter
30-09-2006, 21:55
Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze odnośnie wizjerów: Czy różnią się czymś jeszcze? Czy mniejszy rozmiar wynika bardziej z mniejszego powiększenia czy z mniejszego pola pokrycia kadru? Chodzi mi głównie o zastosowanie praktyczne w makrofotografii - najważniejsza jest tu jasność i ostrość szczegółów w wizjerze. Aha, i czy można dokupić wizjer kątowy.

Mam jeszcze pytanie: Jak szybko można z trybu podglądu na LCD przejść do zrobienia zdjęcia?

dzidch
30-09-2006, 23:29
co do wizjera nie wiem ale jeśli chodzi o podgląd wystarczy poprostu wcisnąć przycisk migawki i zrobić fotkę.