PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem - Nikon D300



KrzysiekRR
01-08-2009, 15:28
Witajcie

Przez jakiś czas (2 tygodnie) nie używałem aparatu i teraz po włączeniu pojawiły się dziwne objawy. Mianowicie na panelu kontrolnym wszystko jest OK - bateria pełna, natomiast wizjer jest przyciemniony i nieostry (AF działa ale nie widać ustawiania ostrości na matówce) tylko w punktach AF są jasne kółeczka oraz w lewym dolnym rogu jest jasny symbol rozładowanej baterii.
Informacje w wizjerze na dole - czas, przysłona etc są wyświetlane poprawnie.
Zdjęcia wychodzą OK, ostre i dobrze naświetlone

Czy ktoś się spotkań z czymś takim?

core
01-08-2009, 16:12
Próbowałeś resetować puszkę?

kichu
01-08-2009, 16:20
Na moje oko padl uklad odpowiadajacy za podswietlenie autofocusa. Platna naprawa podonego przypadku w D700 to koszt ok 1kPLN.

MzMarcin
01-08-2009, 16:30
Na moje oko padl uklad odpowiadajacy za podswietlenie autofocusa. Platna naprawa podonego przypadku w D700 to koszt ok 1kPLN.

Padło Ci coś takiego w D700??

KrzysiekRR
01-08-2009, 17:21
Próbowałeś resetować puszkę?

Owszem, kilka razy, wyjąłem też na kilka godzin akumulatory z aparatu i odłączyłem grip - nic to nie dało :(

KrzysiekRR
01-08-2009, 17:23
Na moje oko padl uklad odpowiadajacy za podswietlenie autofocusa. Platna naprawa podonego przypadku w D700 to koszt ok 1kPLN.

No ładnie - a sprzęt hulał mi bez żadnych problemów przez 2 lata... :(

messer
01-08-2009, 19:15
No niestety. Taka kolej rzeczy. Ogłosili D300s, więc D300 przestają robić zdjęcia.
To musiało się zdarzyć.