Zobacz pełną wersję : pomoc w projekcie podpisu
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego podpisu, który będę wklejał na wykonane zdjęcia. Zupełnie nie mam o tym pojęcia jak się to robi i jak się wkleja później na zdjęcie. Może zaproponujecie mi jakieś projekty? Najłatwiej chyba podpisywać się imieniem i nazwiskiem, a moje to Balcerak Błażej
Hrabia 82
30-07-2009, 18:39
Witaj,
może zaproponuję coś takiego, ja z tego skorzystałem i jestem zadowolony: tutek (http://pshero.com/archives/turn-your-signature-into-a-photoshop-custom-shape)
Pozdrawiam
Łukasz
a może uda sie taką instrukcję znaleźć ale w jęz polskim?:)
Leatherface
30-07-2009, 21:06
Najprościej: ściągasz czcionke jaka Ci sie podoba. Podpisujesz zdjęcie, ustawiasz w jakim ma być miejscu, zmieniasz przeźroczystość wedle uznania i już ;) Możesz także zdefiniować tekst jako pędzel.
jackrabbit
30-07-2009, 21:27
ktos moze polecic jakis prosty darmowy programik do watermarkow? tak zeby hurtowo mozna bylo dodac do wielu naraz :)
Władca Pixeli
30-07-2009, 21:36
Kolega forumowy usprawnia codziennie taki program.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=105312
grzybecki
01-08-2009, 09:41
To może ja zaproponuje coś co zdecydowanie ułatwi Ci życie, Czyli akcje w Photoshopie. Podpis robisz raz, później Photoshop robi o za Ciebie automatycznie. Sprawdź tutorial mojego autorstwa...
Podpis - Akcje w Photoshopie (http://studiorgb.pl/?p=199)
To może ja zaproponuje coś co zdecydowanie ułatwi Ci życie, Czyli akcje w Photoshopie. Podpis robisz raz, później Photoshop robi o za Ciebie automatycznie. Sprawdź tutorial mojego autorstwa...
Podpis - Akcje w Photoshopie (http://studiorgb.pl/?p=199)
Bardzo fajny tutek
Mam tylko prośbę. Jak byś mógł mi pomóc.
Na samym końcu jak chcę zapisać plik to nie pojawia mi się opcja jpg..tylko tiff, psd, raw itd
Jest na to rada?
Dzięki z góry
grzybecki
03-08-2009, 16:21
Owszem... skoro nie możesz zapisac .jpg to najprawdopodoniej pracujesz z wbyt dużej głębi bitowej. Sprawdź tu Image -> Mode -> na samym dole pewnie masz 16 bits. Ustaw teraz 8 bits. Głębia bitowa kanałów przkonweruje Ci się na 8 bitów i wtedy śmiało będziesz mógł zapisać plik w formaci .jpg.
Jestem pewien w 90% że to to. Jeżli nie to, to pisz śmiało wykombiujemy coś innego i wspólnymi siłami dojdzimy do tego coż to za powód.
Pozdrawiam i niesamowicie miło mi że ktoś czyta to co robie (studiorgb.pl).
Owszem... skoro nie możesz zapisac .jpg to najprawdopodoniej pracujesz z wbyt dużej głębi bitowej. Sprawdź tu Image -> Mode -> na samym dole pewnie masz 16 bits. Ustaw teraz 8 bits. Głębia bitowa kanałów przkonweruje Ci się na 8 bitów i wtedy śmiało będziesz mógł zapisać plik w formaci .jpg.
Dokładnie tak było
Już jest git
Dzięki jeszcze raz.
Właśnie na Twoim blogu siedzę
Jako startówkę go ustawię. Świetne porady
Pozdrawiam
grzybecki
03-08-2009, 17:00
Cieszę się że udało mi się pomóc :)
driftmen
04-08-2009, 09:27
Szybki i fajny podpis można też zrobić w Picassa
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.