PDA

Zobacz pełną wersję : Białe ramki PS



maateoo
29-07-2009, 21:42
Tworzenie ramek w PS:
1. Aby przygotować ramkę musimy znać wymiary jakie stosuje FOTOLAB
Wymiary zdjęć w FOTOLABIE

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/6248/formatyzdj.jpg)
2. Należy przygotować ramkę o wymiarach 102x152mm (1205 x 1795 px) 300dpi

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img181.imageshack.us/img181/4926/formatramkidlazdjcia10x.png)
3. Potem należy przygotować zdjęcie które ma być w ramce
a) zdjęcie w formacie 10x15 przed zmianami potrzebnymi do wstawienia w ramke

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/4822/format10x15bezramki.png)
b) zdjęcie w formacie potrzebnym do wstawienia w ramke

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/4678/formatzdjciadoramkiwfor.png)

jacek.gold
29-07-2009, 22:09
ale o co chodzi?

wigi
29-07-2009, 23:05
ale o co chodzi?

pewnie o pieniądze :mrgreen:

maateoo
29-07-2009, 23:41
chodzi o to aby pomóc inny, którzy chcieli by wstawiać takowe ramki, a nie mieć białych basków z fotolabu

manfred
30-07-2009, 09:36
A finalnie jak to wygląda?

maateoo
30-07-2009, 10:13
Przykładowy efekt finalny
1. Przygotowanie ramki format 10x15 (gotowa do pobrania)
http://img90.imageshack.us/img90/3871/ramkazdjcie10x15cm.jpg
2. Przygotowanie zdjęcia mniejszego o 0,5 cm mniejszego niz format 10x15
Prosze dopasowac zdjecia do wymiarow forum.
3. efekt końcowy
Prosze dopasowac zdjecia do wymiarow forum.

cammal
30-07-2009, 17:46
piękna ramka !
naprawdę!
te wymiary, kolory, takie stonowane, doskonale podkreślają zieleń zieleniny

sote
30-07-2009, 20:03
wszystko pieknie, ale jak w watku obok (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=108136) - w labie i tak moga Ci slicznie taka ramke spierniczyc ;)

wiec najlepiej pogadac z laboludkiem i wg jego instrukcji przygotowac pliki

maateoo
31-07-2009, 14:18
wszystko pieknie, ale jak w watku obok (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=108136) - w labie i tak moga Ci slicznie taka ramke spierniczyc ;)

wiec najlepiej pogadac z laboludkiem i wg jego instrukcji przygotowac pliki

Ta ramka jest przygotowana wg instrukcji z Fotolabu

gtad
31-07-2009, 16:20
Ja tam nie wiem jak z tą Twoją ramką, ale sam w labie ustalam jaka ma być ramka, jakiej szerokości i jakoś nigdy nikt jeszcze nic nie spieprzył.

sote
05-08-2009, 09:18
Ta ramka jest przygotowana wg instrukcji z Fotolabu

tak, ale wg instrukcji z jednego KONKRETNEGO labu ;)
co wcale nie znaczy ze kazdy lab zrobi Ci to dobrze ;)

madmips
05-08-2009, 09:21
a na marginesie to przekombinowane to straszenie...

ekonet
05-08-2009, 11:30
chodzi o to aby pomóc inny, którzy chcieli by wstawiać takowe ramki, a nie mieć białych basków z fotolabu
W którym labie są Baskowie? Bo ja słyszałem, że oni bomby często podkładają. Bądź człowiekiem i ostrzeż kolegów...

maateoo
06-08-2009, 23:32
Miało być pasków