PDA

Zobacz pełną wersję : SONY /konkurs/ - co oni kombinują?



KAWON
29-07-2009, 17:25
http://www.sony.pl/hub/gra-o-zmierzchu/block/1

jazco
29-07-2009, 17:39
Coś tam słyszałem.
"Podobno" bardzo ofensywnie zagrają w tym roku ;)

2Cresky
29-07-2009, 17:41
Jestem ciekaw, czy faktycznie ta matryca to taki przełom ?! czy może jest to bicie piany ?!

malibu
29-07-2009, 17:52
niemówcie że tak będzie bo wtedy d3 przestanie robić zdjęcia :)

Albert44
29-07-2009, 20:16
niemówcie że tak będzie bo wtedy d3 przestanie robić zdjęcia :)

A i kury też mogą przestać znosić jajka:(

mathu
29-07-2009, 21:18
http://www.sony.pl/hub/gra-o-zmierzchu/block/1

Po prostu matryca będzie trochę lepsza niż ten badziew który montowali w A200. Wyżej D90 nie podskoczą.

2Cresky
29-07-2009, 21:21
A czy Nikon nie korzysta czasami z matryc Sony ?

prz3mo
29-07-2009, 21:25
A czy Nikon nie korzysta czasami z matryc Sony ?

Ponoć korzystają z fabryk Sony, ale technologię opracuje Nikon... czy jakoś tak... :)

2Cresky
29-07-2009, 21:34
Ponoć korzystają z fabryk Sony, ale technologię opracuje Nikon... czy jakoś tak... :)

Do 14 robią dla Sony, potem maszerują do szatni i zmieniają kombinezony na te z czarnymi napisami na żółtym tle ;) globalizacja :mrgreen:

amirez
29-07-2009, 21:41
Do 14 robią dla Sony, potem maszerują do szatni i zmieniają kombinezony na te z czarnymi napisami na żółtym tle ;) globalizacja :mrgreen:
------------------------
To wychodzi, że nocna zmiana robi matryce dla tych co zaczynają się na C... ? ;)

KAWON
29-07-2009, 22:07
A czy Nikon nie korzysta czasami z matryc Sony ?
Prawda jest taka, że nie tylko z matryc.
Dorabianie ideologii o nikonowskich projektach może co najwyżej poprawić samopoczucie. ;-) :-)

prz3mo
29-07-2009, 22:11
Prawda jest taka, że nie tylko z matryc.
Dorabianie ideologii o nikonowskich projektach może co najwyżej poprawić samopoczucie. ;-) :-)

No to oświeć nas - jak jest naprawdę? :)

jazco
29-07-2009, 22:11
Po prostu matryca będzie trochę lepsza niż ten badziew który montowali w A200. Wyżej D90 nie podskoczą.

:D nie ma to jak obiektywne prawdy i 100% pewność sądów o rzeczach, których jeszcze nie ma na rynku.
Poczekamy - zobaczymy, ja im życzę cholernego wielkiego sukcesu :D

A za rok wszystkich rozwali Canon, a za dwa znów Nikon, a za trzy Sony - i tak się to "pewnie" będzie kręcić w kółko.

KAWON
29-07-2009, 22:35
No to oświeć nas - jak jest naprawdę? :)Nie ma sensu o tym pisać...
Lepiej żyć z przeświadczeniem, że matryce i ekrany LCD w Nikonach zaprojektował i wyprodukował Nikon. ;-)

KAWON
29-07-2009, 22:37
...ja im życzę cholernego wielkiego sukcesu...Ja też :-)

prz3mo
29-07-2009, 22:42
Nie ma sensu o tym pisać...
Lepiej żyć z przeświadczeniem, że matryce i ekrany LCD w Nikonach zaprojektował i wyprodukował Nikon. ;-)

Jest sens jeśli rzeczywiście masz sprawdzone info.
Ja opieram się na tym co przeczytałem w necie. Nie wiem jak jest naprawdę.
A po tym Twoim poście szczerze wątpię, że posiadasz na ten temat sprawdzoną wiedzę, skoro piszesz "że nie ma sensu o tym pisać"...

KAWON
29-07-2009, 22:57
Jest sens jeśli rzeczywiście masz sprawdzone info.
Ja opieram się na tym co przeczytałem w necie. Nie wiem jak jest naprawdę.
A po tym Twoim poście szczerze wątpię, że posiadasz na ten temat sprawdzoną wiedzę, skoro piszesz "że nie ma sensu o tym pisać"...Nie ma sensu o tym pisać, gdyż nie mam zamiaru wywoływać tu sprzeczki.
Moja wiedza tekże pochodzi z netu.
Najwyraźniej bywamy na różnych stronach. ;-)
Pzdr

prz3mo
29-07-2009, 23:01
Nie ma sensu o tym pisać, gdyż nie mam zamiaru wywoływać tu sprzeczki.
Moja wiedza tekże pochodzi z netu.
Najwyraźniej bywamy na różnych stronach. ;-)
Pzdr

Na jakich stronach byśmy nie bywali na wszystkich są raczej domysły niż sprawdzone informacje.
Swego czasu na dpreview przy okazji jakiegoś testu napisano coś w stylu "prawdopodobnie matryca Sony". Słowo "prawdopodobnie" ma tu duże znaczenie :)

Erie
29-07-2009, 23:09
Jezus Maria - kolejny raz ploty o matrycach. Przeciez już tyle razy to się przewijało... Matryca jest produkowana przez Sony w sonowych LABach, notabene na nikonowskich stepperach :D, projekt jest Nikona (swego czasu nawet na tym forum były linki do patentów mikrosoczewek i innych użytych technologii). Ale zawsze znajdzie się wszystkowiedzący pan X (tym razem jest to KAWON), który enignatycznie stwierdzi że on coś wie, czego inni nie i będzie nakręcanie się wzajemne.

cytrus
29-07-2009, 23:31
Exmor R™ CMOS to jak na razie technologia dla kamer SOny, nie aparatów...

prz3mo
29-07-2009, 23:35
Proponuję się nie podniecać:p - ta zabawa dotyczy kamer Sony HDR-XR500 i 520...spokojnie:D

Z tekstu wynika, że jednak dotyczy to fotografii :)

Firma Sony chcąc zaprezentować niezwykłe funkcje stworzonej przez siebie technologii fotografowania przy słabym świetle, organizuje wyjątkowe wydarzenie – Gra o zmierzchu. 22 września 2009 w siedmiu niesamowitych lokalizacjach na całym świecie rozegranych zostanie 7 meczów piłki nożnej, które będą okazją do zaprezentowania technologii Exmor R™ CMOS Sensor, pozwalającej na uchwycenie niewiarygodnych szczegółów i szybkiej akcji w warunkach słabego oświetlenia, co stanowi jedno z największych wyzwań w fotografii cyfrowej.

eskimos
29-07-2009, 23:45
Jezus Maria - kolejny raz ploty o matrycach. Przeciez już tyle razy to się przewijało... Matryca jest produkowana przez Sony w sonowych LABach, notabene na nikonowskich stepperach :D, projekt jest Nikona (swego czasu nawet na tym forum były linki do patentów mikrosoczewek i innych użytych technologii). Ale zawsze znajdzie się wszystkowiedzący pan X (tym razem jest to KAWON), który enignatycznie stwierdzi że on coś wie, czego inni nie i będzie nakręcanie się wzajemne.


Zapomniałeś dopisać że "Canon" w swoich sejfach ma schowane takie projekty i technologie że wszystkich może rozwalić w jeden dzień , podobno w tych sejfach są cuda na kiju wyprzedzające naszą epokę , pewnie leżą tam też projekty samochodów na wodę (odane dla bezpieczeństwa przez nafciarzy0 , prawdziwe dokunemty o lądowaniu na księżycu , strefie 51 , Kennedy , miejscu pobytu Elvisa i o talibach z Klewek , toż Canon może już NWO zaprowadzić mając takie atuty w szafie :twisted:

wojkij
30-07-2009, 05:39
Jest kilka osób które te wyśmiewane 3d/7d trzymało w ręku - nikon też pewnie mógłby przywalić aparatem o 3 generacje do przodu ale lepiej sprzedać 3 razy niż raz(to samo jest z procesorami i cała resztą elektroniki).

Erie
30-07-2009, 07:39
Jest kilka osób które te wyśmiewane 3d/7d trzymało w ręku - nikon też pewnie mógłby przywalić aparatem o 3 generacje do przodu ale lepiej sprzedać 3 razy niż raz(to samo jest z procesorami i cała resztą elektroniki).

są również setki osób które widziały UFO ;)

seweryn1
30-07-2009, 21:25
Panowie jakie śmieszne przepychanki systemowe, jakby siedziały na forach same dzieciuchy i licytowały się czyj tata jest ważniejszy. Śmiem twierdzić, że bardziej liczy się fotgraf niż aparat, a sony, canon, pentax i olympus też robią dobre aparaty, a ludzie robią nimi cudne foty. Ciekawe czy wielcy mistrzowie pędzla też kłócili się jakimi pędzlami jakie farby się nakłada. A tak na marginesie to witam bo to mój pierwszy post u was i pozdrawiam.

wyrwiflak
31-07-2009, 11:46
Po prostu matryca będzie trochę lepsza niż ten badziew który montowali w A200. Wyżej D90 nie podskoczą.

ten sam badziew który tak dobrze się sprawował w D40x/60/80/200 a teraz szturmem zdobędzie rynek w D3000? ;)

yanoosh
31-07-2009, 13:52
Wyżej D90 nie podskoczą.

Podepnij 135 mm f1,8 Sonnar T* ZA do Alfy 900 a z pewnością będziesz miał mozliwość dokonania kilku przemyśleń i przewartościowań.

Sony, zorientowane na rynek użytkownika masowego, wchodzące dopiero na rynek.
Nikon, celujący w użytkownika zaawansowanego.
Właśnie dlatego, że Sony orientuje się na rynek masowy, musi dbać o bajery bardziej elegancko nazywane podwyższoną funkcjonalnością.
Już teraz najniższe modele Sony oferują za znacząco niższe pieniądze znacznie więcej niż ich analogiczne odpowiedniki w innych systemach.
- ergonomia - jeszcze odrobinkę brakuje i po kolejnych modyfikacjach bedzie to najprawdopodobniej najbardziej ergonomiczna linia body na rynku (np. taki bajerek jak automatyczna zmiana orientacji wyświetlania na LCD)
- stabilizacja matrycy (nie chodzi o to, że jest ale o to że jest efektywna) sprowadza się to do tego, że już od najniższego modelu de facto wszystkie obiektywy mogą pracować w trybie VR
- ugruntowana współpraca z Zaissem - (to sie nie może źle skończyć) zaawansowane obiektywy dla Sony z AF tam gdzie Nikon dostaje tylko wersje manualne
Można liczyć, że Sony (jak to Sony) szybko zbuduje bardzo (jesli nie najbardziej) rozbudowany portfel akcesoriów dodatkowych - vide: stan na dziś jesli chodzi o np. lampy błyskowe.
Wiele wskazuje na to, że Sony jako pierwsze wprowadzi wbudowany transmiter Wi-Fi jako standard a to będzie przyczynek do przejęcia części zaawansowanych amatorów i semi-profesjonalistów.

Ale takie ględzenie o sprzęcie potwierdza tylko prawdziwość przysłowia: Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Żadne ustrojstwo nie zdjemuje z fotografującego odpowiedzialności za efekt końcowy. :) :) :)

mathu
31-07-2009, 17:46
ten sam badziew który tak dobrze się sprawował w D40x/60/80/200 a teraz szturmem zdobędzie rynek w D3000? ;)

Ten sam.


Podepnij 135 mm f1,8 Sonnar T* ZA do Alfy 900 a z pewnością będziesz miał mozliwość dokonania kilku przemyśleń i przewartościowań.
A900 też ma koszmarną matrycę jak na możliwości które można było z niej wycisnąć. Poza tym nie mówimy o A900 tylko zabawkach za najniższe pieniądze.


Już teraz najniższe modele Sony oferują za znacząco niższe pieniądze znacznie więcej niż ich analogiczne odpowiedniki w innych systemach.
Raczej do końca zeszłego roku, bo jak przyszedł kryzys to już nie da się sprzedawać zestawów za 1000 zł. i lepiej jednak wziąć Nikona czy Canona skoro i tak trzeba wydać te 2000.

mibartek
31-07-2009, 18:17
Podepnij 135 mm f1,8 Sonnar T* ZA do Alfy 900 a z pewnością będziesz miał mozliwość dokonania kilku przemyśleń i przewartościowań.


ja właśnie wczoraj miałem okazję się takim zestawem chwilkę pobawić :-D
miód :-D

KAWON
02-08-2009, 12:14
ja właśnie wczoraj miałem okazję się takim zestawem chwilkę pobawić :-D
miód :-Dlepiej nie pisać tu takich rzeczy. ;-)

czarnobialy
02-08-2009, 13:26
a mnie wizjer w 900 powalił. jest ogromny jak z korpusu analogowego (i to takiego bez af). ręcznie ostrzy się genialnie i cały korpus jest bardzo przyjemny.

eskimos
02-08-2009, 15:42
lepiej nie pisać tu takich rzeczy. ;-)

A niby dlaczego ? Nie raz chwalono tu inne systemy (chyba nawet każdy) , ale jak rozmowa dotyczy puszek z niższej półki a jako porównanie stawia się pełnoklatkowy najwyższy model (A900) z dobrym szkłem to chyba jakoś dziwnie to wygląda , też moge stwierdzić że Nikon jest najlepszy bo polecę porównać D3x z Canonem 350d+kit czy Sony Alfa200 , wynik jest wiadomy tylko ile mam racji ? o sens już nawet nie zapytam :)

KAWON
02-08-2009, 21:35
A niby dlaczego ? Odpowiedź znajdziesz choćby w tym wątku.
Sorry, ale nie będę przytaczał cytatów.
W ogóle żałuję, że założyłem ten wątek.

tomitom
02-08-2009, 22:31
o sony ponoć poobcinał co nieco z A900 i A850 ma być tańszy...teraz trzeba poczekań na krok Canona i Nikona :)

looki
02-08-2009, 23:47
Póki co Canon i Nikon są kilkanaście kroków przed Sony ;-)

tompac
02-08-2009, 23:49
Już teraz najniższe modele Sony oferują za znacząco niższe pieniądze znacznie więcej niż ich analogiczne odpowiedniki w innych systemach.



Ale to nie jest wynalazek Sony, tak już było za Ś.P. Minolty gdy w plastikowej puszce dostawało sie możliwości metalowych Nikonów czy Canonów - Dynax 505si czy Dynax 5, albo bardziej metalowy Dynax 7 za mniejsze pieniądze jak F100 czy EOS 3.

zulu_mike
06-08-2009, 11:39
Exmor R™ CMOS to jak na razie technologia dla kamer SOny, nie aparatów...

wracajac do tematu watku to:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9340

wyglada na to, ze jednak ta cala technologia Exmor R trafila do aparatow. Ciekawe jakie beda tego efekty ? Ciekawe czy taka matryce dostanie jakis Nikon ?

gadas
06-08-2009, 11:51
Po prostu matryca będzie trochę lepsza niż ten badziew który montowali w A200. Wyżej D90 nie podskoczą.

Podskoczą podskoczą :) i to mnie cieszy bo może i Nikon dostanie coś ponownie z ich linii produkcyjnej do swoich
aparatów .

Pawel Pawlak
06-08-2009, 13:30
a ja tam wierzę że http://www.dpreview.com/news/0908/09080601sonycmos.asp może obniżyć szumy i podnieść DR - tak samo jak robiąto 100% mikrosoczewki. Pytanie tylko czy i kiedy trafi ona do matryc DX i FX i czy dostanie ją nikon.

Karolek
07-08-2009, 19:17
Pytanie tylko czy i kiedy trafi ona do matryc DX i FX i czy dostanie ją nikon.

Dlaczego miałaby taka matryca nie trafić do dslr? Muszą w końcu czymś przegonić konkurencję. A czy nikon dostanie to pewnie kwestia ceny, choć pewnie na początku nie. Zresztą nikon miałby powód do kolejnych podwyżek.