PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] zubr



samuraj
29-09-2006, 21:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img460.imageshack.us/img460/6114/dsc528220060921061201sc0.jpg)

kostek-brasil
29-09-2006, 23:42
Bardzo ładny portrecik. :)

jchyra
30-09-2006, 11:24
ale!!! moje ulubione zdjęcie :-)
wychwaliłem je wczoraj osobiście samemu autorowi
i chyba zadziałało bo widzę je na forum publicznym
to jest wspaniałe zdjęcie żubra w puszczy
nie dziwię się, że poszło też w Awatar
zdradzę, że nie było kadrowane,
surowy kar był tak idealny, że nie dało się go nawet podciąć do formatu odbitki
poszło z białym paskiem z boku
wspaniałe zdjęcie
jeszcze raz gratuluję!!!

samuraj
30-09-2006, 11:26
:oops:
dzieki

Guancho
30-09-2006, 14:23
Może troche nie na mejscu pytanko, ale robione w dzikiej puszczy czy w jakimś zwierzyńcu?
A zdjęcie super, b. sie podoba.

samuraj
30-09-2006, 14:36
w lesie nie dadza sie tak podejsc teraz, jest to mozliwe tylko zima. prawie wszystkie dobre zdjecia zubrow powstaly w warunkach kontrolowanych

Yja
30-09-2006, 14:43
Dla mnie O.K

kostek-brasil
30-09-2006, 15:28
w lesie nie dadza sie tak podejsc teraz, jest to mozliwe tylko zima. prawie wszystkie dobre zdjecia zubrow powstaly w warunkach kontrolowanych
Na wolności też można zrobić fajne zdjęcie żuberka/ów. ;) Wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z jakiejś niezbyt wysokiej zwyżki myśliwskiej, żeby zmniejszyć szansę zwąchania i usłyszenia przez zwierzaka, a zarazem zachować rozsądną perspektywę. Kiedyś zdażyło mi się też podejść "malutkiego" bardzo blisko latem - spał w pobliżu zabagnionego miejsca. Oboje byliśmy bardzo zaskoczeni. :D

samuraj
30-09-2006, 16:22
Na wolności też można zrobić fajne zdjęcie żuberka/ów. ;) Wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z jakiejś niezbyt wysokiej zwyżki myśliwskiej, żeby zmniejszyć szansę zwąchania i usłyszenia przez zwierzaka, a zarazem zachować rozsądną perspektywę. Kiedyś zdażyło mi się też podejść "malutkiego" bardzo blisko latem - spał w pobliżu zabagnionego miejsca. Oboje byliśmy bardzo zaskoczeni. :D

to go podszedles czy spotkales przypadkiem? i zrobiles mu zdjecie?

kostek-brasil
30-09-2006, 16:46
Nie miałem wtedy aparatu przy sobie. Zresztą szybko się oddalił. Widocznie nie spodobałem mu się. ;-)
Niedaleko mnie żyje niewielkie stadko na wolności ( około 30 sztuk ). Podchodzić nie radzę, bo od "tubylców" słyszałem, że już kiedyś jednego zbyt ciekawskiego fotografa zaatakowały, ze skutkiem śmiertelnym. Innym razem pogoniły rolnika, który próbował je odstraszyć ze swojego pola. Nie wiem, na ile to prawda, ale jest to możliwe. W każdym razie są bardzo silne. Kiedyś widziałem późnym wieczorem jak żuberek naparł na korzonek drzewka i niewiele trwało a korzonek wyszedł cały na wierzch a kilka minut później przytulił się do pnia brzozy, łamiąc ją jak zapałkę. Zdjęć z tego spotkania też nie mam, jedynie trochę nagrania na taśmie VHS. :grin:

samuraj
30-09-2006, 16:55
Nie miałem wtedy aparatu przy sobie. Zresztą szybko się oddalił. Widocznie nie spodobałem mu się. ;-)
Niedaleko mnie żyje niewielkie stadko na wolności ( około 30 sztuk ). Podchodzić nie radzę, bo od "tubylców" słyszałem, że już kiedyś jednego zbyt ciekawskiego fotografa zaatakowały, ze skutkiem śmiertelnym. Innym razem pogoniły rolnika, który próbował je odstraszyć ze swojego pola. Nie wiem, na ile to prawda, ale jest to możliwe. W każdym razie są bardzo silne. Kiedyś widziałem późnym wieczorem jak żuberek naparł na korzonek drzewka i niewiele trwało a korzonek wyszedł cały na wierzch a kilka minut później przytulił się do pnia brzozy, łamiąc ją jak zapałkę. Zdjęć z tego spotkania też nie mam, jedynie trochę nagrania na taśmie VHS. :grin:
wiec chyba sie nie dziwisz ze wole nie ryzykowac. na razie tylko raz znalazlem sie za blisko zuberka, na szczescie nie byl zbyt uparty:shock:

kostek-brasil
30-09-2006, 17:13
wiec chyba sie nie dziwisz ze wole nie ryzykowac...:shock:
Oczywiście. ;) Poza tym, podchodzenie na ogół kończy się spłoszeniem zwierzaka.
W przypadku zwierząt chronionych, pomijając nawet swoje sumienie, zabraniają tego przepisy.
PS
zdjęcie bardzo ładne, nic mu nie brakuje. Podoba mi się zwłaszcza bardzo dokładnie oddana fryzurka, hihi. Pozdrawiam.

Magnum43
30-09-2006, 19:15
Żubr wspaniały .....a odnośnie Avatara to te kretyńskie nowe forum ....jest do bani nie akceptuje mojego Avatara ...upload failed....do bani...:(

kloseque
01-10-2006, 10:11
Witam samuraju :) Widzę, że pozbyłeś się Tamrona 28-75... Prawda li to? :)

amator
01-10-2006, 10:58
Żubr wspaniały .....a odnośnie Avatara to te kretyńskie nowe forum ....jest do bani nie akceptuje mojego Avatara ...upload failed....do bani...:(
Forum jest do bani bo ktoś nie umie wkleić avatara. Dobre.:)

Magnum43
01-10-2006, 11:13
Chodzi o wygląd Forum kolego a nie o Avatara.....może trochę niejasno się wyraziłem po prostu teraz wygląda "Forum" jak tysiące innych....przedtem miało fajny klimacik....ot co ....

samuraj
01-10-2006, 11:20
Witam samuraju :) Widzę, że pozbyłeś się Tamrona 28-75... Prawda li to? :)

jest w weryfikacji czy jest mi potrzebny:mrgreen:

kloseque
01-10-2006, 18:28
jest w weryfikacji czy jest mi potrzebny:mrgreen:

To jak zweryfikujesz to daj znać :) Patrz post:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10899

Pozdrawiam

PK