PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję schematu odszumiania dla D70 do NetImage 4



Anonymous
03-03-2005, 12:28
Ma ktoś link lub może zapodać na maila? Browar stawiam :)

cybulski
03-03-2005, 13:20
Jeżeli dobrze się orientuję to chodzi Ci pewnie o pliki - profil szumów (noise device profile). Gotowe profile szumów są na stronie NI.
Natomiast poleca się zrobić własne profile szumów do posczególnych ustawień aparatu.
Program odszumia też bez profili. Tworzy profil z określonego obszaru danego zdjęcia.
Ale wszystko jest opisane na stronie www.neatimage.com.
Wersja darmowa jest trochę obcięta z funkcjonalnością - przede wszystkim nie można zapisać zdjecia w wybranej kompresji.

Anonymous
03-03-2005, 14:09
t h a n k s ! 8)

alt_44
03-03-2005, 14:31
Wrzucilem swoje profile do ver prof (4), moze Cie zainteresuja:
http://www.sowinski.internetdsl.pl/Nikon_D70_JPEG_Fine_Large.zip

JaW
03-03-2005, 16:03
Przeciez to bez sensu poslugiwac sie jakimis profilami... kazde zdjecie jest inne i do kazdego nalezy podejsc indywidualnie. Chyba ze ktos trzaska 1000 fotek dziennie, ale wtedy to i odszumianie nic nie pomoze :D

cybulski
03-03-2005, 18:20
Dokładnie jest tak jak mówi JaW.
bo trzeba by chyba profil stworzyć na kazde iso i na każdy czas migawki i na ..... właśnie szumy są inne w cieniach a inne w światłach. Nie da się tak po prostu automatycznie potraktować tematu. często jest tak że trzeba popracować nad fotką aby był dobry efekt 8)

Anonymous
03-03-2005, 19:35
Przeciez to bez sensu poslugiwac sie jakimis profilami... kazde zdjecie jest inne i do kazdego nalezy podejsc indywidualnie. Chyba ze ktos trzaska 1000 fotek dziennie, ale wtedy to i odszumianie nic nie pomoze :D

To powiedz to autorom programu - po co dają schematy do pobrania? Bo kazdy aparat cechuje inny rodzaj szumów...

JaW
03-03-2005, 19:38
To powiedz to autorom programu - po co dają schematy do pobrania?
Moze dla leniwych uzytkownikow, ktorzy nie przywiazuja wagi do maksymalnego dopieszczenia fotki? 8) :D

Anonymous
03-03-2005, 19:41
Moze dla leniwych uzytkownikow, ktorzy nie przywiazuja wagi do maksymalnego dopieszczenia fotki? 8) :D

A jednak nie do końca ponieważ profil odszumiania to nie to samo co schemat szumów. Bobaw sięNetImage to zaczaisz. Różnicę widać gołym okiem...

alt_44
03-03-2005, 19:45
Hehe :-) Przychylam sie do opinii... wiekszosci;-) Profile "wiedza" jak i jaki szum generuje matryca, mysle, ze jest specyficzny dla kazdego z ich rodzajow.

Z wlasnych obserwacji i eksperymentow. Profile sprawuja sie bdb, ale niekiedy informacje w nich zapisane sa nieadekwatne do konkretnej obrabianej fotografii. Mysle, ze moga i stanowia doskonaly material wyjsciowy do wlasnych eksperymentow.

Kazdemu na miare potrzeb i mozliwosci - banal;-)

Pozdrawiam, •alt_44•

JaW
03-03-2005, 19:49
Panowie... niech każdy bawi się tak, jak lubi... Jeśli komus profile dają pelnie szczescia, to super, jesli ktos inny woli dlubac indywidualnie - tez swietnie. Kazdemu zycze udanych efektow :) Dla mnie stosowanie gotowych rozwiazan nie jest zbyt pociagajace - moze za mało zdjec robie? :)

Anonymous
03-03-2005, 20:28
Racja - każdy sam się zabawi :mrgreen:

Paradox
03-03-2005, 23:24
Bobaw sięNetImage to zaczaisz. Różnicę widać gołym okiem...

Alsen: Nie wiem czy widziałeś zdjęcia wykonane przez JaW. Patrząc na liczbę produkowanych przez Ciebie postów pewnie nie miałeś na to czasu. :mrgreen:
Myślę, że on ten programik zna dość dobrze.Chyba nawet lepiej niż dość dobrze.
Zresztą nawet bez znajomości programu ciężko się z nim nie zgodzić. Jeśli coś jest do wszystkiego ....
Ale jak i zielony program w aparaciku, tak i schematy przez kogoś, i dla kogoś są tworzone.
Nie chcę tu wartościować. Każdy ma swój sposób na fotografię i to wcale nie jest złe ;)
Gdyby wszyscy robili tak samo to byłoby strasznie nudno

Anonymous
04-03-2005, 22:36
Nabieram wody w usta i nie kontynuuję wątku bo za szybko mi rośnie :mrgreen:

kacperek
05-03-2005, 14:34
Nabieram wody w usta i nie kontynuuję wątku bo za szybko mi rośnie :mrgreen:

ciekawe co rosnie :twisted: