PDA

Zobacz pełną wersję : mniam;) Ricoh



conik
27-07-2009, 17:06
http://fotopolis.pl/index.php?n=9267

xMAREKx
27-07-2009, 19:56
Fajnie że jest nowy. Kiedyś mocno interesowałem się GR2 ale zrezygnowałem bo był zbyt powolny podobnie Sigma DP1 mnie zniechęciła. Jaki będzie naprawdę GR3 to się okaże.

Yaro
28-07-2009, 14:14
Robię "przymiarki" do zakupu dobrego kompakta, macie jakieś pomysły? Podkreślam że ma być dobry.

Yaro

mathu
28-07-2009, 14:25
Ricoh GR Digital III, czyli jak sprzedać aparat w cenie Sigmy DP-1, o wielkości Sigmy DP-1, z ogniskową Sigmy DP-1 i "jakością obrazu" rodem z szajsowatych kompaktów Ricoha.

madmips
28-07-2009, 14:30
WTF? Co to za stylizacja?

EuroLiberty
04-08-2009, 17:48
Robię "przymiarki" do zakupu dobrego kompakta, macie jakieś pomysły? Podkreślam że ma być dobry.

Yaro

Dwa typy. Kwestia preferencji.

Panasonic LX3 / Leica D-LUX 4 (Panasonic i Leica są bliźniaczymi konstrukcjami) lub SIGMA DP1

Wszystkie generują ładny obrazek. Fotografując DP1 bezpieczniej robić w RAW. Czasami trzeba korygować kolory. Panasonic/ Leica mają jeśniejszy obiektyw f/2,0 o bardzo użytecznym zakresie (ekw. 35mm) 24-70mm. Za DP1 przemawia cena oraz bardzo fajnie (przynajmniej dla mnie) rozwiązany trub manualny. Na ebay.de nową DP1 można kupić już za około 190EUR. Za 280EUR są w opcji Kup Teraz i się nie sprzedają, bo jest masa do wylicytowania w znacznie atrakcyjniejszej cenie.

Jeśli chciałbyś czegoś się dowiedzieć o DP1 pytaj. Mam i używam. Kilka moich uwag o tym aparacie znajdziesz pod LINKiem http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=19890 W najbliższym czasie umieszczę w nim również zdjęcia.

nowart
04-08-2009, 18:36
Ricoh GR Digital III, czyli jak sprzedać aparat w cenie Sigmy DP-1, o wielkości Sigmy DP-1, z ogniskową Sigmy DP-1 i "jakością obrazu" rodem z szajsowatych kompaktów Ricoha.

dokladnie... nie wiem nad czym te zachwyty i co w nim jest takiego "och i ach"... przecież Sigma - czy to DP1 czy DP2 - rozłoży tę zabawkę pod względem jakości obrazka na części pierwsze :D
a jak już miałbym kupować kompakta z tak małą matrycą to wolę już swojego LX-3.

pawel
04-08-2009, 18:53
A ja jak zwykle w takim temacie napiszę: szkoda, że robią tyle wypasionych kompaktów, a dalmierza dla ludzi ani widu ani słychu..

mathu
04-08-2009, 19:43
Na ebay.de nową DP1 można kupić już za około 190EUR. Za 280EUR są w opcji Kup Teraz i się nie sprzedają, bo jest masa do wylicytowania w znacznie atrakcyjniejszej cenie.

Tylko że ten sklep nie wysyła do Polski.

EuroLiberty
04-08-2009, 21:22
Tylko że ten sklep nie wysyła do Polski.

Sklep? Chyba sklepy. Może jakiś sklep prowadzi taką politykę, ale trzeba sobie wybrać taki, któremu Polska nie śmierdzi. Dwa tygodnie temu odebrałem paczkę dostarczoną przez DPD. Mam nadzieję, że zachodniopomorskie nie zostało jakimś traktatem, bez mojej wiedzy przyłączone do Rzeszy ;)


[...]a jak już miałbym kupować kompakta z tak małą matrycą to wolę już swojego LX-3.

Tylko, to żadne poświęcenie. LX3 jest biorąc pod uwagę uniwersalność (obiektyw o bardzo trafionym zakresie i świetle, kapitalny tryb macro) IMO najlepszym kompaktem na rynku. DP1 jest bardziej surowym aparatem.

mathu
04-08-2009, 22:43
Sklep? Chyba sklepy. Może jakiś sklep prowadzi taką politykę, ale trzeba sobie wybrać taki, któremu Polska nie śmierdzi. Dwa tygodnie temu odebrałem paczkę dostarczoną przez DPD. Mam nadzieję, że zachodniopomorskie nie zostało jakimś traktatem, bez mojej wiedzy przyłączone do Rzeszy ;)

Jak ostatnio patrzyłem na oferty z DP1 to wszystkie aparaty (czy to na aukcjach czy na kup teraz) były sprzedawane przez jeden sklep który nie wysyła do Polski. Być może się to zmieniło.

EuroLiberty
04-08-2009, 23:05
Jak ostatnio patrzyłem na oferty z DP1 to wszystkie aparaty (czy to na aukcjach czy na kup teraz) były sprzedawane przez jeden sklep który nie wysyła do Polski. Być może się to zmieniło.

Tak pierwszy lepszy, bo szukać mi się nie chce http://cgi.ebay.de/SIGMA-DP1-Digitalkamera-Kompakt-FOVEON-SENSOR-14-MPix_W0QQitemZ380144787222QQcmdZViewItemQQptZDE_El ektronik_Computer_Foto_Camcorder_Digitalkameras_PM ?hash=item5882651f16&_trksid=p3286.c0.m14#shId

Wysyłają nawet do miejsc, których Stwórca się wstydzi.