PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja w PS do usuwania badpixeli



raddeli
26-07-2009, 17:29
Czytałem na forum o występującym problemie z badpixelami na matrycach naszych aparatów. Sam też pisałem o tym, bo i mnie ten problem nie ominął. Olałem to po pewnym czasie. Ale... No właśnie ale. Wyczytałem na forum, że najprostszym sposobem usuwania tego problemu ze zrobionych już zdjęć jest utworzenie nowej akcji w PS, która na każdej fotografii zmapuje sąsiednie pixele (tego złego).
I tu mam pytanie i prośbę do zaawansowanych użytkowników PS'a. Czy mógłby ktoś tak kawa na ławę opracować tutek jak taką akcję utworzyć dla jakiegoś przykładowego zdjęcia?

Z góry wielkie dzięki. Myślę, że na pewno parę osób skorzysta z takiego tutka.

ps.
jeśli temat już był - sorry Batory. Ja nie znalazłem :)
Może jakieś linki, namiary?

Erie
26-07-2009, 17:34
uhm... ale taką akcję musi sobie sam zrobić każdy użytkownik aparatu - bo każdy będzie miał hoty w innym miejscu

najprostszym rozwiązaniem jest okreslić w którym miejscu ma się hoty, zrobić maskę odpowiednią i użyć filtru kurz i rysy

raddeli
26-07-2009, 17:41
ok, dzięki za wskazówkę na razie. Będę walczył - może dojdę :-).
Edit:

Ok. Działa. Teraz tylko zawalczę jak to zapisać jako akcja i gitara. Jeszcze raz dziękuje za wskazówkę.

Erie
26-07-2009, 18:32
ok, dzięki za wskazówkę na razie. Będę walczył - może dojdę :-).
Edit:

Ok. Działa. Teraz tylko zawalczę jak to zapisać jako akcja i gitara. Jeszcze raz dziękuje za wskazówkę.

prosię bałdzo ;)

wigi
03-08-2009, 07:23
Z góry wielkie dzięki. Myślę, że na pewno parę osób skorzysta z takiego tutka.



Ok. Działa. Teraz tylko zawalczę jak to zapisać jako akcja i gitara. Jeszcze raz dziękuje za wskazówkę.

To może jak już wiesz, jak to się robi, to opisz poszczególne etapy - na pewno parę osób skorzysta ;)