PDA

Zobacz pełną wersję : canon pixma ip4600 profile?



Kwiatek111
26-07-2009, 16:30
witam wlasnie kupilem drukarke canon pixma ip4600, moje pytanie dotyczy profili, o co z tym chodzi, jak gdzie i co?
jestem w tym totalnie zielony, z gory dzieki za pomoc

Madlenne
07-08-2009, 20:18
Właśnie też kupiłam tę (tą?) drukarkę i przyłączam się do pytania. Zdjęcie prosto z puszki drukowałam na papierze foto. Bardzo dobre kolory wychodzą.

maciek.evo
15-08-2009, 10:55
przechodzilem to z ta sama drukarka...

czornyj na forum robi profile do drukarek- dostajesz mailem tiff do wydruku na papierze jakiego używasz, wysylasz do krakowa dostajesz profil po jakims czasie i placisz.
wg wszystkich ustawien jakie mialem zrobic przy drukowaniu kolory sa za jasne w porownaniu do monitora, ktory mam skalibrowany, ale to tylko zwykly lcd nie dedykowany do zdjec. Mimo to rozbieznosc jak dla mnie jest za duza. Kombinowalem troche w ustawieniach zeby wychodzilo ok (w koncu mam dedykowany profil..), a jest to kosztowne bo zrobilem z 10 probnych zdjec na bdb papierze a4 :P po ustawieniu profilu icc na "kolorymetrycznie wzglednie", jest juz bardzo blisko tego co widze na monitorze. (czornyj zaleca opcje "percepcyjnie", nie wiem w czym tkwi szczegol )

koszta to pewnie na pw sie dowiecie...



aha! i skoro chcecie robic profil to mozna by sie pokusic o zrobienie go dla tanich zamiennikow. Podobno sie da i efekty sa zadowalajace i jest duzo taniej. Ja o tym pomysalem dopiero po fakcie..