PDA

Zobacz pełną wersję : retusz narzędziem Liquify



AdamoN
25-07-2009, 15:45
Witam.

Pracuje właśnie nad jednym zdjeciem wykonanym z profilu i nie mogę ogarnąć narzędzia Liquify. Próbuje przesunąć do góry linię żuchwy ( na całej długości twarzy) ale po kilkukrotnym użyciu nie jest to linia prosta. Może ja coś źle robie ale wychodzą mi fale i nierówności między poszczególnymi przesunięciami. Proszę o pomoc w tej sprawie. Może jest jakieś inne narzędzie którym zrobię to szybciej. Z góry dziekuje za pomoc

stig
25-07-2009, 18:05
Pracuje właśnie nad jednym zdjeciem wykonanym z profilu i nie mogę ogarnąć narzędzia Liquify. Próbuje przesunąć do góry linię żuchwy ( na całej długości twarzy) ale po kilkukrotnym użyciu nie jest to linia prosta. Może ja coś źle robie ale wychodzą mi fale i nierówności między poszczególnymi przesunięciami.Uzyj wiekszego brusha.

EDIT:
Gdybys potrzebowal jeszcze wiekszego brusha niz ten, ktorego maksymalnie udostepnia Photoshop, to tu jest zmodyfikowane Liquify (http://rapidshare.com/files/259930772/LiquifyPC.zip). ;) Na pewno dziala w CS3 -- nie wiem jak w innych wersjach, ale sprobowac nie zawadzi.

AdamoN
26-07-2009, 15:17
stig dzięki za info. Niestety nie mogę uźyć zbyt dużego ponieważ na szyję zachodzą włosy a ich nie chcę ruszać. Max jaki udało mi się zastosować to 160 pix. Aha, działam na CS4. Może jakieś inne sugestie jak ugryść ten kawałek foty tak zeby było dobrze?

stig
26-07-2009, 18:23
stig dzięki za info. Niestety nie mogę uźyć zbyt dużego ponieważ na szyję zachodzą włosy a ich nie chcę ruszać. Max jaki udało mi się zastosować to 160 pix. Aha, działam na CS4. Może jakieś inne sugestie jak ugryść ten kawałek foty tak zeby było dobrze?Wrozka ma dzisiaj wolne, wiec zdecydowanie latwiej byloby Ci pomoc, gdybys po prostu pokazal to zdjecie.

Czornyj
26-07-2009, 18:30
Właściwie to sprawa jest prosta - małym pędzlem też można to zrobić, tylko trzeba to zrobić umiejętnie. Sztuka polega na chwytaniu w odpowiednim miejscu i przesuwaniu o odpowiednią odległość - wielkiej filozofii w tym nie ma i albo ktoś to umie, albo nie umie i musi dojść do tego przez krew, pot i łzy.

Stig, czy nawet ja moglibyśmy pokazać, że da się to zrobić, jednak tak naprawdę jeśli chcesz się tego nauczyć, musisz opanować to sam - ćwiczenie jest drogą żywota.

ozzy
26-07-2009, 19:05
na szyję zachodzą włosy a ich nie chcę ruszać.

Użyj mocy, Luke. Albo maski dla liquify.

AdamoN
05-08-2009, 07:15
Dzieki Panowie za podpowiedzi. Liquify opanowane przez "pot, krew i zły" jaki pisał kolega powyżej. Pozdrawiam

Strus
23-08-2009, 22:06
A ja przyznam ze temat mnie ciekawi i chetnie zobaczylbym oryginal i wersje po pracy wraz z kolejnymi krokami. Swego czasu probowalem poprawic co nieco, raz ramie a innym razem podbrodek ale poleglem. Zupelnie nie umiem sie tym cudem poslugiwac :(

AdamoN
29-08-2009, 20:41
http://img53.imageshack.us/i/tutek.jpg/




Tak na szybko zrobiłem zrzuty ekranu. Sorka za jakość. Retusz wykonany w okolicach szyji.

Strus
30-08-2009, 15:16
No fajnie że pokazujesz efekty, tylko szkoda że nie pokazujesz jak to zrobić....