PDA

Zobacz pełną wersję : Leica M9 ?



Floyd Rose
25-07-2009, 12:48
Ciekaw jestem co z tego wyjdzie?

a) http://www.fotomaniak.pl/5872/leica-m9-z-elektronika-firmy-canon/

b) http://www.fotomaniak.pl/7137/leica-m9-we-wrzesniu/

Nomysz
25-07-2009, 15:36
Z informacji krążących po Internecie, choćby z wypowiedzi Stefana Daniela (product manager systemu Leica M) wynika, że raczej nie ma co się spodziewać w tym terminie pełno klatkowej lustrzanki. Tak więc M9 może być sporym rozczarowaniem dla wszystkich oczekujących nowej jakości. I to nawet jeśli współpraca z Canonem rzeczywiście dojdzie do skutku, a wiele na to wskazuje, bowiem ostatnie osiągnięcia Kodaka (http://www.fotomaniak.pl/6022/ccd-cmos-i-co-dalej/), który ostatnio dostarczał podzespoły dla firmy Leica, pozostawiają wiele do życzenia.

krystek
27-07-2009, 13:53
lustrzanki na pewno nie, bo leica juz nie robi maloobrazkowych luster (R-seria zostala zawieszona). natomaist M9 jak najbardziej moze byc pelnoklatkowa. juz pewien czas temu sie przyznali, ze poczatkowy problem ze zbyt duzym katem promieni padajacych na matryce byl praktycznie rozwiazany. szkoda ze nie ma wiecej info o tym co moze zaoferowac nowy model.
z jednej strony musza sie wykazac, przede wszystkim pokazac co potrafi ich optyka. z drugiej leica nie eksperymentuje ze swoimi produktami, zawsze daje w 100% przetestowane i sprawdzone konstrukcje. tak czy inaczej cos jest na rzeczy i wcale bym sie nie zdziwil gdyby wrzucili np matryce 15mpx nie umieszczona wczesniej w zadnym aparacie

ciekawie sie zapowiada wpuszczenie na rynek S2, francuzi zapraszaja na demo we wrzesniu. robiac pare zdjec na prototypie w jednym momencie pomyslalem ze mamiya nawet nie konkuruje, chociaz milo by bylo gdyby zrobili adaptery dla 645AFD. zobaczymy...

Czornyj
27-07-2009, 14:18
z drugiej leica nie eksperymentuje ze swoimi produktami, zawsze daje w 100% przetestowane i sprawdzone konstrukcje

Nie róbmy sobie jaj - M8 przetestowaną i sprawdzoną konstrukcją?

krystek
27-07-2009, 14:20
a nie? jedyne do czego moge sie przyczepic, to w zlym miejscu umieszczony samowyzwalacz

Czornyj
27-07-2009, 14:28
a nie? jedyne do czego moge sie przyczepic, to w zlym miejscu umieszczony samowyzwalacz

Tak z pamięci - problemy z IR, wysoka awaryjność, padaczkowate baterie i beznadziejne jpegi. Jeden kolesiowiec - reporter wojenny, który używał lejków przez lata i potem M8-ki również użytkował w warunkach bojowych opisał temat szerzej, tylko nie mogę odgrzebać linka do tej pouczającej lektury.

krystek
27-07-2009, 14:32
czytalem to. problemy z IR - nie ma (filtry UV.IR cut sa zalecane od poczatku), awaryjnosc - nie wieksza niz u innych producentow.
bateria i jpgi to sie zgodze, ale od poczatku twierdzili ze jpg to prevki tylko

NBA
27-07-2009, 14:36
Podczas festiwalu w Jarocinie koleś obok mnie focił leicą i wywoływal zainteresowanie nawet u kolegów reporterów. Wziąłem ta legendę w ręce i po instruktażu właściciela przyłożyłem do oka... Powiem jedno - wiem zostanę skopany pewnie - ale nie dałbym za to kilkunastu tysięcy zł... Nawet jeśli tej samej marki używał Breson...

Adak
27-07-2009, 14:49
Podczas festiwalu w Jarocinie koleś obok mnie focił leicą i wywoływal zainteresowanie nawet u kolegów reporterów.

Niech no zgadnę - KM? :>


Wziąłem ta legendę w ręce i po instruktażu właściciela przyłożyłem do oka... Powiem jedno - wiem zostanę skopany pewnie - ale nie dałbym za to kilkunastu tysięcy zł... Nawet jeśli tej samej marki używał Breson...

A to już kwestia gustu - z drugiej strony niektórzy ubóstwiają dalmierze i z głowy im ich nie wybijesz :-)

Czornyj
27-07-2009, 14:50
czytalem to. problemy z IR - nie ma (filtry UV.IR cut sa zalecane od poczatku), awaryjnosc - nie wieksza niz u innych producentow.
bateria i jpgi to sie zgodze, ale od poczatku twierdzili ze jpg to prevki tylko

Temu kolesiowi, który zabrał je na wojnę padały jak muchy i to bez specjalnego powodu, a Canony jakoś w tych samych warunkach pracowały bezawaryjnie. A reprotera raczej niewiele obchodzi, co firma Leica twierdzi nt. swoich jpegów.

NBA
27-07-2009, 14:54
Niech no zgadnę - KM? :>



A to już kwestia gustu - z drugiej strony niektórzy ubóstwiają dalmierze i z głowy im ich nie wybijesz :-)

Zgadzam się... Tylko czy to tyle warte...

Czornyj
27-07-2009, 14:55
Zgadzam się... Tylko czy to tyle warte...

Jeśli masz bogatą kolekcję dalmierzowej optyki do systemu M, to tych śmiesznych kilka tysięcy na M8 jest doprawdy niewartą wzmianki drobnostką.

ovserwator
27-07-2009, 14:57
Zgadzam się... Tylko czy to tyle warte...

No my mieliśmy Leica M8 na Jarocinie - to nie pierwszy festiwal, keidy to jej używamy :)
Z niczym nie ma problemu - filtry IR też są już od dawna ponakładane :)

ovserwator
27-07-2009, 15:00
Aha.. a reszta to legendy i przypadki z rangefinder forum...
Sprzęt się sprawdza aż miło

czarnobialy
27-07-2009, 15:00
Tak z pamięci - problemy z IR, wysoka awaryjność, padaczkowate baterie i beznadziejne jpegi. Jeden kolesiowiec - reporter wojenny, który używał lejków przez lata i potem M8-ki również użytkował w warunkach bojowych opisał temat szerzej, tylko nie mogę odgrzebać linka do tej pouczającej lektury.

Mówisz zapewne o tym:
http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html
swego czasu narobiło sporo szumu.

NBA
27-07-2009, 15:04
No my mieliśmy Leica M8 na Jarocinie - to nie pierwszy festiwal, keidy to jej używamy :)
Z niczym nie ma problemu - filtry IR też są już od dawna ponakładane :)

To wielkie dzięki za możliwość wzięcia w ręce kawału historii... Ale to co 2 kolega miał przypięte do D3 bardziej by mi spasowało:)

A swoją drogą - gdzie mogę zobaczyć fotki z Jarocina z tej Leici?????

samek
27-07-2009, 15:07
...A swoją drogą - gdzie mogę zobaczyć fotki z Jarocina z tej Leici?????

Zapewne tu:
http://www.nikon.org.pl/showpost.php?p=1384694&postcount=1

ovserwator
27-07-2009, 15:07
wszystko mamy już na kadr.org.pl - fotografowane zestawem ekumenicznym (czornyj kiedyś to wymyślił) - Leica M8, Nikon D3, Canon 5D ;)

Czornyj
27-07-2009, 15:08
Mówisz zapewne o tym:
http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html
swego czasu narobiło sporo szumu.
dokładnie, to miałem na myśli - dzięki!


Aha.. a reszta to legendy i przypadki z rangefinder forum...
Sprzęt się sprawdza aż miło
Wierzę - w Nikonach czy Canonach też często wychodziły różne zonki i jakoś ludzie z tym żyją. Sam z przyjemnością przygarnąłbym taki dalmierz, bo idea dalmierzyzmu jest memu sercu bliska.

Ale fakt-faktem, że Leica nie popisała się przy M8 jakąś supersolidnością, niezawodnością i pedantycznym dopracowaniem detali.

NBA
27-07-2009, 17:10
Fajne foty... Rozumiem, że publika głównie z Leici?? Ale chyba przez jakiś filterek wszystko puszczone... ;)

ovserwator
27-07-2009, 20:09
Czwarta galeria made in leica, pozostałe to przemieszane fotografie... manipulacji softwarowych minimum...