PDA

Zobacz pełną wersję : SB800 i synchronizacja przewodowa



josoko
02-03-2005, 19:23
Może ktoś będzie mi w stanie powiedzieć co pojawia się na wyjściu synchronizacji przewodowej tej lampki? Za diabła nie mogę wyzwolić zewnętrznych lamp (starsza wersja Cyfra Flash firmy Marko). Czasami (?) lampa błyśnie, częściej nie ma zamiaru.
Korzystałem z takiego układu (2 lampy zewnętrzne) sterowanego z gniazda innego aparatu (E-20) i było ok.
W danych lamp zewnętrznych podają napięcie synchronizacji 12 V i może to jest przyczyna. Ale z drugiej strony poprzedni aparat też był zasilany 4 paluszkami, a działało.
Oczywiście w instrukcji SB żadnych pomocnych informacji nie ma.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

szymony
02-03-2005, 20:26
Czy ja dobrze rozumuję: podłaczasz lampy studyjne przewodem PC do gniazda w SB800?
Jeżeli tak to nie bedzie działać za chiny ludowe. Gniazdo PC w SB800 nie służy do wyzwalania lamp zewnętrznuch tylko do wyzwalania tejże przewodowo.
Po co kombinujesz jak koń pod górę. Wyzwól lampy studyjne fotocelą, a jeżeli koniecznie chcesz przewodowo do kup przejścówkę z gorącej stopki na PC. Orginał nikona nosi symbol AS-15 o ile dobrze pamietam, produkt hamy itp. dostaniesz za 2 dychy cirka.

josoko
02-03-2005, 20:53
Gniazdo PC w SB800 nie służy do wyzwalania lamp zewnętrznuch tylko do wyzwalania tejże przewodowo.

Trochę mnie zastrzeliłeś. Na stronie 93 instrukcji SB800 napisali coś przeciwnego, albo ja coś źle czytam.

Kostka jest następnym rozwiązaniem - na razie jej nie mam.
Praca z fotocelą w tych lampach jest możliwa, ale nie zawsze się sprawdza.
Myślałem nad zdalnym wyzwalaniem SB800 z aparatu, a przewodowo następnych lamp - to byłoby wygodne.
Udawało mi się wyzwolić (tylko 1 lampę), ale nie mogę znaleźć żadnej zasady - raz strzela, raz nie.

Pozdrawiam

szymony
02-03-2005, 21:00
Trochę mnie zastrzeliłeś. Na stronie 93 instrukcji SB800 napisali coś przeciwnego, albo ja coś źle czytam.

Hmm, trza będzie poczytać :wink:
Ja przerabiałem ten problem z SB-25 i szło to niestety w jedną stronę. SB-25 można było wyzwolić przewodem, a ona za pomocą przewodu nie wyzwalała niczego dodatkowego.

Jeżeli raz Ci działą raz nie, to może tak: Wbudowany błyskograt w manual, SB800 w trybie SU-4 (manual lub auto).

josoko
02-03-2005, 21:41
Jeżeli raz Ci działą raz nie, to może tak: Wbudowany błyskograt w manual, SB800 w trybie SU-4 (manual lub auto).

Niestety tak się nie da.
Zauważyłem jedną prawidłowość - SB800 zapięta na aparacie wyzwala jedną podpiętą lampę. Przy dwóch niestety głucho. Wnoszę stąd, że problem jest z poziomem sygnału na wyjściu.

Przy pracy poza aparatem niestety brak wyzwalania.

Pozdrawiam