Zobacz pełną wersję : [Statyw] Jaki - pomocy.
Po tym jak się z mojego hiper extra statywu nabijał Harb, czas pomyśleć nad porządnym statywem.
Potrzebuję waszego doświadczenia.
Ja mam statyw dla "dzieci (http://www.allegro.pl/item669267697_statyw_velbon_cx_440_gwpl_f_vat_raty _bielsko.html)"
Chciał bym coś kupić co mi wytrzyma te kilka kg i będzie w miarę tanie oraz wygodne.
Tu mnie irytowało przestawianie z pionu w poziom i wg coś dokręcić, to koszmar.
Podeślijcie kilka przykładów.
Ps:
Jeszcze nie wiem, czy jaki nie kupię w ciągu 2 tyg, to do kogoś się uśmiechnę, by mi pożyczył na 2 tyg swój.
Gdyż mój to jak już pisałem jest dla "dzieci" do zabawy ;)
Ja się zastanawiałem nad takim (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt31617-statyw-Benro-A-600EX--głowica-BH-2.html), to jest taki jak Mirka,
całkiem sensowny i stabilny, jedynie zastanów się nad głowicą czy chcesz kulową czy 3D
bo ja chciałem kulową ale Janusz mi namieszał w głowie głowicą 3D i mam zagwostkę.
Ale że udało mi się naprawić mój statyw także ten zakup na razie odszedł na kiedyś
A czy do tego Benro dodaja te seksowne panienki? :D Temat widze i dla mnie na czasie, bo sam od dłuższego czasu myśle nad jakimś statywem :)
Darek, to ten statyw jest bez mocowania dla aparatu :?:
Czy jest po prostu wybór, kulowy lub 3D.
A co Ci Janusz powiedział, że się łamiesz.
Podziel się, bo może to cenne wskazówki.
Czyżby kulowy był mniej stabilny ?
A wg to jakie są zalety kulowego :?:
Bo 3D to jeszcze widać, że jak przy kamerze ustawiasz (pisze to w max uproszczeniu).
A czy do tego Benro dodaja te seksowne panienki?
Tak ale tylko wersje trial 30-sto dniową :mrgreen:
Darek, to ten statyw jest bez mocowania dla aparatu :?:
Czy jest po prostu wybór, kulowy lub 3D.
Dokładnie możesz wybrać sobie jaką głowicę chcesz
Tu nie chodzi o stabilność, bo ten statyw ma dość duży udźwig ale raczej o specyfikę pracy danej głowicy.
W kulowej po zwolnieniu blokady musisz uważać aby Ci zestaw nie poleciał ale za to łatwiej wycelować w dany kadr, tak mi się wydaje, taki zestaw też można wykorzystać jako monopod a że z trzema nogami
Co do głowicy 3D to jak wypoziomujesz to lepiej się sprawdzi przy panoramach.
To takie moje przemyślenia, a jeszcze sposób blokowania głowicy, w tej z Benro aby zablokować trzeba zrobić nim ze 2-3 obroty, co może być dla niektórych denerwujące.
Dlatego się zastanawiam jaka głowica była by dla mnie lepsza.
Muszę jeszcze pomajstrować przy swoim statywie może uda mi się po prostu wymienić głowicę bo nogi są jeszcze zdatne i dość stabilne
Dlatego mi się wydaję, że mi bardziej będzie odpowiadać kulowa głowica.
Jedne odpięcie i koniec.
Jako user manfrotto poleciłbym własnie coś takiego - nie koniecznie może taka wersję jak ja mam 55xpro i głowice 808 rc4 bo jednak trochę waży - ale d700 + 70-200 utrzyma bez problemy. Może np 190 nogi i 804 rc2 link (http://allegro.pl/item687765630_manfrotto_glowica_804rc2_do_4_kg_f_v at_od_fripers.html)? Moim zdaniem raczej 3d a nie kulowa - możliwość poziomowania itp
Kompletnie nie potrafię odróżnić statywy różnych producentów od siebie.
Manfrotto czy Benro, wyglądają dla mnie tak samo.
Na co mam zwracać uwagę przy zakupie :?:
Taka wiedza w pigułce.
"Niech ktoś mi wytłumaczy, czemu kawałek aluminiowej rurki, AŻ tyle kosztuje :!: :?:"
To ns dylemat.
"Czasem się zastanawiam, czy nie kupić tylko głowicy, a samemu na warsztacie zrobić stojak. ..... Pewnie było by to wykonalne, ale ile by mi to czasu zajęło :?:"
Tak sobie głośno myślę.
A wystarczy spojrzeć na cene - MF same nogi kosztują tyle co Benro z głowicą ;) Mowa o tych co tu padły w wątku.
Dex, ceną mnie nie przekonasz.
Bo ja doskonale wiem, że potrafi się sprzedawać ten sam produkt w 3 cenach. Wystarczy tylko znaleźć źródło.
Stąd uważam, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość.
Może ktoś potrafi taką wiedzę w pigułce przedstawić i moderator by przykleił na forum taki opis.
Podpisuje sie pod tym wszystkim i kończynami. Np czym sie różni MF to co ma @piko od tego Benro. http://foto-net.pl/sklep/produkt31616-statyw-Benro-A-550EX--głowica-HD-28.html
Ja ustawiam się na statyw Benro.
Po konsultacji z Mirkiem, zostałem przekonany.
A jeszcze mam kolegę z bardzo wypasionym MF i sam mnie namawiał na Benro.
Także już mniej więcej wiem w co uderzyć.
Za to jeszcze nie wiem gdzie znajdę najtaniej w Polsce.
:)
To jak kupisz to daj zanć może też bym się skusił, ale to może być dopiero wrzesień lub pażdziernik
A jeszcze mam kolegę z bardzo wypasionym MF i sam mnie namawiał na Benro.
Nie chce byś miał bardziej wypasiony od niego :mrgreen:
Dex, jak mi podał cenę około 1300zł, to mi się odechciało :!:
Darek, jak kupię to od razu dam znać.
Konsultacja byla .Mialem ten sam dylemat co Krzysiek
W Foto Net mieli Benro i MF oba ogladalem i do mometu kiedy Pan powiedzial ze torba to
wydatek prawie 200zl to juz nie mialem dylematu:???:
Koledzy na zlocie w Gdyni widzieli to Benro i mieli okazje potestowac
Wydatek to nawet nie 50% MF a jakosc nie gorsza :mrgreen:
Podobał mi statyw Mirka - jest lżejszy niż mój GoldPhoto a wyglądał na solidniejszy.
Do poczytania o statywach --> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Mirek, a takie pytanie.
Czy nogi od Twojego statywu (patrz 650) i serii 300 są tak samo wytrzymałe :?:
Bo ja jestem jednak niższy i nie chcę przepłacać.
A patrząc po cenach w internecie (np cyfrowe.pl), to za około 300zł za głowica BH-1 mam serie 350EX.
Chyba dziś się przejadę do Cyfrowych i sam "po macam".
Ps:
Widzę, że wróciłeś do obiegu (czyt: włączyli Ci internet :D )
Krzysiek tego nie wiem :(
Mamy net i widac ze wszyscy zaczeli nadrabiac zaleglosci :mrgreen:
1300 ała ;) Jak ja zsumowałem ten Piotrka to też powiedziałem ała :mrgreen:
Dlatego ja nie mam zamiaru tak mocno się przedźwigać.
... widac ze wszyscy zaczeli nadrabiac zaleglosci :mrgreen:
Chyba w złym momencie to napisałeś :)
Tak ale tylko wersje trial 30-sto dniową :mrgreen:
Tu nie chodzi o stabilność, bo ten statyw ma dość duży udźwig ale raczej o specyfikę pracy danej głowicy.
W kulowej po zwolnieniu blokady musisz uważać aby Ci zestaw nie poleciał ale za to łatwiej wycelować w dany kadr, tak mi się wydaje, taki zestaw też można wykorzystać jako monopod a że z trzema nogami
Co do głowicy 3D to jak wypoziomujesz to lepiej się sprawdzi przy panoramach.
Kulowa tez mozna robic panoramy bo zwykle maja (po dokreceniu i unieruchomieniu samej kuli) mozliwosc obrotu w poziomie. Blokowana oczywiscie osobnym pokretlem. Oczywiscie sama glowica powinna miec wtedy swoja poziomice.
Pzdr.
Kulowa tez mozna robic panoramy bo zwykle maja (po dokreceniu i unieruchomieniu samej kuli) mozliwosc obrotu w poziomie. Blokowana oczywiscie osobnym pokretlem. Oczywiscie sama glowica powinna miec wtedy swoja poziomice.
Pzdr.
Nie twierdzę że nie wszystko zależy jaką głowicę się zakupi
Nie twierdzę że nie wszystko zależy jaką głowicę się zakupi
Oczywiscie. Ja tylko pozwolilem sobie na male uscislenie. Moze sie przyda komus kto zastanawia sie jaka glowice wybrac.
Pzdr.
Kulowa tez mozna robic panoramy bo zwykle maja (po dokreceniu i unieruchomieniu samej kuli) mozliwosc obrotu w poziomie. Blokowana oczywiscie osobnym pokretlem. Oczywiscie sama glowica powinna miec wtedy swoja poziomice.
Pzdr.
z benro to kulowe seri B mają takie pokrętła dodatkowe, ale ich cena jest "trochę" większa niż serii BH.
Sam mam dylemat pomiędzy benro 300EX+BH-0, 300EX+BH-1, A 550EX+BH-1. Jakby ktoś z was oglądał któreś z tych statywów może się podzielić wrażeniami, ja nie mam możliwości zobaczenia ich na żywo
PS. pisałem o moich dylematach w innym wątku dot. statywów - niestety temat tam chyba umarł :-)
andso, porozmawiaj z Mirkiem.
andso, porozmawiaj z Mirkiem.
Już sam zdecydowałem... :-)
Jutro jedzie do mnie 550EX+BH-1
Pozdrawiam
A w jakiej cenie go nabyłeś :?:
A w jakiej cenie go nabyłeś :?:
410 + przesyłka
Jak ja zsumowałem ten Piotrka to też powiedziałem ała :mrgreen:
No 1300 to bym za statyw w życiu nie dał :)
Mnie wyszedł chyba niecałe 500 plz i dlatego kupiłem tą wersję
Ale zastanawiam sie nad czymś lekkim chociaż nie używam jakoś często statywu i chyba ten mi wystarczy
andso, dzięki.
To jak zamówiłeś to trudno, ale i cyfrowe.pl i foto-net.pl, mają lepszą cenę.
Piotrek, a jaki Ty masz model i głowice :?:
To jak zamówiłeś to trudno, ale i cyfrowe.pl i foto-net.pl, mają lepszą cenę.
w foto-necie o 10zł, a jest chyba nie dostępny, w cyfrowych o złotówkę .
Zamówiłem tam gdzie wcześniej robiłem zakupy (mam pewność), szukałem wcześniej tańszych sklepów i za bardzo nie było różnic w cenie,tak do minus 10 zł.
Pozdrawiam
PS. mam tylko nadzieję że dobrze wybrałem :-)
Jako user manfrotto poleciłbym własnie coś takiego - nie koniecznie może taka wersję jak ja mam 55xpro i głowice 808 rc4 bo jednak trochę waży - ale d700 + 70-200 utrzyma bez problemy. Może np 190 nogi i 804 rc2 link (http://allegro.pl/item687765630_manfrotto_glowica_804rc2_do_4_kg_f_v at_od_fripers.html)? Moim zdaniem raczej 3d a nie kulowa - możliwość poziomowania itp
no przeciez pisalem :)
Trochę off-top: 055XPROB + 808RC4 +D700 z gripem +80-200 ED N---> pytanie: czy przy podpięciu stopki obiektywu do głowicy nie będzie przeszkadzał grip?. Możę używa ktoś w takiej konfiguracji?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.