PDA

Zobacz pełną wersję : Inwestycja w c8700



Lesław
02-03-2005, 14:00
Posiadam model c8700. Mam pytanko czy warto inwestować w sprzęt opcjonalny typu lampa, pierścienie, filtry itp. (Wszystkie orginały są bardzo drogie). A jak kupię "lustro" w przyszłości bo ceny aparatów spadają czy to by mi pasowało?

abraxas
02-03-2005, 14:45
witaj :P
jakis czas temu mialem podobny problem chcialem kupic nikona 8700 ewentualnie 8800
zdecydowalem sie na d70 :lol: i ciesze sie z wyboru mimo ze jest to moja pierwsza lustrzanka
co do sprzetu z tego co wiem 8700 jest aparatem nie posiadajacym wymiennej optyki wiec te wszystkie pierscienie konwertery robione sa tylko do danego modelu ewentualnie paru modeli o podobnych gabarytach szkla

paskud
02-03-2005, 15:00
tu są tańsze konwertery do wszelkiego typu aparatów cyfrowych (http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php?cPath=22_33_24) ale jakie one są - nie wiem :)

ja w swój aparat nie zamierzam inwestować i zbieram na D70
Wszystko zależy, czy czujesz się na siłach by robić zdjęcia lustrzanką, bo jak zamierzasz włączyć "automat" to mija się to chyba z celem.
W pewnym momencie po prostu zaczyna brakować pewnych rzeczy - jak szybkość, ręczne ostrzenie, inny obiektyw (np.tele)

twoja wola- twój wybór :D

Leon13th
02-03-2005, 15:34
Posiadam model c8700. Mam pytanko czy warto inwestować w sprzęt opcjonalny typu lampa, pierścienie, filtry itp. (Wszystkie orginały są bardzo drogie). A jak kupię "lustro" w przyszłości bo ceny aparatów spadają czy to by mi pasowało?

Ja tam inwestuje tylko w swojego Nikona F801s,jeśli chodzi o szkło to obiektywy serii D (skrót od "distance" czyli odległość),przynajmiej większa część akcesoriów które posiadam będzie współpracować z cyfrą (wyjątek lampa SB-24)

upadek
02-03-2005, 20:00
Na pewno polecam zakup lampy SB 600 lub SB 800 jeżeli są do niego dedykowane. Miałem tego COOLPIXA i twierdzę, że z lampą wbudowaną robi bardzo kiepskie zdięcia w pomieszczeniach.
A nawet po wymianie na innego NIKONA np. D70 z lampy będzie można nadal korzystać .

Damianek
05-03-2005, 19:44
Mi także sie wydaje ze lampy bez problemu mozesz uzyc , natomiast sprzet typu pierscienie ,filtry nie beda pasowaly.

Lesław
08-03-2005, 11:53
dzięki za dorady. Z tymi zdjęciami w pomieszczeniu bez sb to naprawdę kicha. Też się przekonałem. Jeszcze troszkę nauki i trzeba się przesiąść na lustrzaka :)