PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki dobrać sprzęt do duzego GO?



greenrat
16-07-2009, 19:46
Witam wszystkich forumowiczów.
Proszę o pomoc w doborze optyki. Chcę zrobić zdjęcie dwóch obiektów. Pierwszy plan to telefon komórkowy na całej wysokości zdjęcia, a drugi to człowiek tego samego rozmiaru. Czy jest to wykonalne i jeśli tak to jaką optykę powinienem kupić do D50, która pozwoli zrobic takie ujęcie? Dodam, że nie chcę tego robić w PS.

willy_fil_
16-07-2009, 20:08
http://fotografuj.pl/Article/Odleglosc_hiperfokalna/id/34
ale mysle ze i tak powienienes poczytac "troszke bardzo" ogolnie o fotografii. Komorka blisko czlowieczek dalej dobierasz f i wszysko dziala. Nie jest to wcale takie trudne.
Zrobic takie zdjecie mozna praktycznie kazdym obiektywem. Ważne tylko żeby nie było zniekształcen na telefonie, a to znaczy ze ogniskowa raczej powyzej 17 niz ponizej. Ale jesli pytasz jakim, to doradzam najdrozszy na jaki cie stac. Nie, nie zlosliwie wcale, ale jak juz zlapiesz bakcyla to na pewno bedziesz zadowolony i szkielko sie przyda. Powodzenia

markB
16-07-2009, 21:40
Coś takiego: http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/nikon_24_pc.shtml lub takiego: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/362122 mogłoby dać radę, ale nie sądzę, żeby cena Tobie odpowiadała.

farizer
17-07-2009, 07:16
Kwestia perspektywy.

lisek00
17-07-2009, 11:33
Zawsze można w PS-ie coś takiego zrobić a pieniądze na obiektyw w kieszeni (o ile masz PS-a) :)

Czornyj
17-07-2009, 11:46
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/Helicon.shtml

pacyf
17-07-2009, 12:40
... albo dobrze zrobiony otworek w dekielku od body :p

darsedz
19-07-2009, 23:23
a może lepiej weż do tego jakiś kompakcik lub 2 komórkę - mają większą GO :)

trud
20-07-2009, 09:57
...Pierwszy plan to telefon komórkowy na całej wysokości zdjęcia, a drugi to człowiek tego samego rozmiaru. Czy jest to wykonalne...

Haczyk jest w słowach "telefon komórkowy na całej wysokości zdjęcia". Moim zdaniem mało realne jest wykonanie takiej fotografii by jedno i drugie było ostre i w miarę mało zdeformowane.

sdnk
21-07-2009, 17:25
naprawdę dużo łatwiej będzie to złożyć w PS