PDA

Zobacz pełną wersję : LAB internetowy - jaki?



eldritch
15-07-2009, 22:14
Proszę o polecenie "internetowego" laboratorium foto, które łączy w sobie atrakcyjne ceny i wysoką jakość odbitek, a ponadto ma przyjazny "interfejs".

Co mam na myśli mówiąc atrakcyjne ceny:
10/15 do 0,70 zł;
13/18 do 1,20 zł;
15/21 do 1,50 zł;

jeżeli ktoś zna lab gdzie cenny są co prawda wyższe, ale jest to uzasadnione jakością odbitek - to też proszę.

edit:

sote: w tamtym wątku są posty z okresu ostatnich 3 lat, a przez taki okres to się dużo mogło pozmieniać - to raz!
Ponadto, jest tam olbrzymi bałagan.


Ja proszę szybką piłkę - strona www i ewentualnie uzasadnienie jakieś - bez przepychanek i postów w stylu "a <ten> lab to wg mnie jest do d..." albo "a co wy chcecie od <tego> labu"

sote
15-07-2009, 22:17
jest na forum watek na ten temat, o tu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=13067
dlugi i tresciwy ;)

J@sió
16-07-2009, 08:47
http://www.albumfotograficzny.com.pl/ znany również jako Kserkop. Krakowski lab, w którym robią odbitki największe sławy polskiej fotografii ślubnej. Jeśli masz skalibrowany monitor, pobierzesz profile labu i będziesz umiał to wszystko zgrać, to dostaniesz do ręki idealny materiał.

jm
16-07-2009, 11:31
A jakie są tam ceny? Nie umiem tego na stronie znaleźć. Czy robia tez większe - wystawowe formaty? Brakuje mi tam takiej informacji.

J@sió
16-07-2009, 20:34
Ceny są w zakładce "Usługi" - czyż to nie oczywiste ;)

jm
16-07-2009, 21:50
Albo mnie się wyświetla zupełnie inna strona albo są tam jedynie ceny okładek... no cóż;)

Generalnie mam wrażenie, że ta firma zajmuje się wyłącznie drukiem zdjęć ślubnych i przygotowaniem albumów, ani słowa nie ma o dostępnych (większych) formatach odbitek

Vespalock
16-07-2009, 21:53
Ehh, kolego... wystarczy kliknąć na "Usługi (http://strona.kserkop.nazwa.pl/odbitki.html)"

jm
16-07-2009, 21:56
aaa teraz jest. Tanio,
szkoda, że 30x40 to maks

Pozdrawiam - koleżanka:)

thor88
16-07-2009, 22:19
Krakowski lab, w którym robią odbitki największe sławy polskiej fotografii ślubnej.

eeee.. nie prawda, ja tam nie robię odbitek:):)

PS. ale zacznę to możę zostanę taką sławą :P

robin102
17-07-2009, 08:36
aaa teraz jest. Tanio,
szkoda, że 30x40 to maks

Pozdrawiam - koleżanka:)
U tego usera robiłem wydruki 60x90 na moje wymagające oko jakość rewelacja, wydruki na papierze ilforda były z 6mMPX matrycy z Fuji S5 oraz z D70s, aż mi szczena opadywała za każdym razem. Śmiało mogę polecić.
http://www.allegro.pl/item683552366_powiekszenie_form_60x90_perla_250sup er_jakosc.html

eldritch
17-07-2009, 18:08
no i fajnie...
nie dość, że w wątku raptem dwie sensowne odpowiedzi, to jeszcze mi wątek przenieśli do "tradycyjnych technik wołania - ciemnia"...
no sorry ale ja szukam internetowego labu robiącego odbitki z plików cyfrowych - jak to się ma do tradycyjnych technik??? ;)

sinner
17-07-2009, 20:09
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=13067

tu masz wszystko co ciekawe po co dublujesz wątki ?

eldritch
17-07-2009, 20:25
no i znowu, sorry sinner, ale liczyłem na aktualną listę fajnych labów - 100% wpisów z podanym labem, a co jest w wątku? dyskusje gdzie znaleźć cennik na stronie, w tej sytuacji można wątek w zasadzie skasować.
A wątek który podałeś to dokładnie to samo dyskusje na różne tematy a propozycji raptem kilka.

Liczyłem, że ktoś poda namiary na naprawdę dobre laby, które zna w tzw. "realu", a które wykonują także zlecenia internetowe, głównie z Wawy, Krakowa, czy np. Wrocławia, a nie jakieś tam "fotogochy", gdzie ktoś raz zlecił odbitki. No i liczyłem na wypowiedzi osób, które nie sa niedzielnymi pstrykaczami i nie biorą pod uwagę Rosemanów, MM itp...

sinner
17-07-2009, 20:54
no wiesz tu wypowiadają się głównie sobotni pstrykacze a w tamtym watku masz podane 3 - 4 dobre laby
np. fotomi czy diprint ale rozumiem że 27 stron nie chce się przeczytać ;)
czy uważasz że w fotogochach czy MM lub Fotojokerach nie są w stanie dobrze zrobić odbitek ?

eldritch
17-07-2009, 21:52
czy uważasz że w fotogochach czy MM lub Fotojokerach nie są w stanie dobrze zrobić odbitek ?

tak uważam... :)

masz rację nie chce się czytać kilkudziesięciu stron kłótni na temat labów.
dobry lab to taki, z którego każdy średnio świadomy fotografujący jest zadowolony i nie ma kontrowersji na jego temat

widzisz sinner mam problem:

w Rzeszowie znam w zasadzie wszystkie laby (no może prawie), w każdym z nich wykonywałem co najmniej po kilkadziesiąt sztuk odbitek zarówno z cyfry jak i z analoga, slajdy B+W kolor amatorski i kolor profi. Niestety większość z tych labów, a w zasadzie prawie wszystkie wykonują zdjęcia w sposób delikatnie mówiąc chałturniczy. Przede wszystkim nie trzymają one jednego standardu. Wywołując np. przez rok zdjęcia w jednym labie będziesz miał fotki jakby z kilku. W tym miesiącu lepsze w innym gorsze. W poniedziałek lepsze w piątek gorsze, itd..
Znalazłem jeden lab z którego zdjęcie (odbitka) wygląda inaczej niż z każdego z pozostałych - jest przy tym rozpoznawalna na pierwszy rzut oka. Dam Ci album z 199 odbitkami z innych labów i jedną z tego labu i od razu zapytasz się "a co to za zdjęcie".
Niestety ów lab ostatnio strasznie miesza z tzw. kanałami dystrybucji - zmuszając mnie do korzystania z internetu do realizacji zamówień - w sposób dość paradoksalny, to sprawia, że sam sobie podcina gałąź, na której siedzi. Z najlepszego dostępnego dla mnie labu stał się bowiem jednym z potencjalnie wielu labów internetowych, ktore mogą być jeszcze lepsze...
i stąd moje poszukiwania - szukam wyrafinowanego labu, gdzie odbitki mają sztych - są wykonywane w powtarzalnej jakości i można sobie pomodzić (różne papiery, foto-albumy, etc.).

_adam_t
17-07-2009, 23:21
Pozwolę sobie na małe pytanko :-D


którym robią odbitki największe sławy polskiej fotografii ślubnej

Możesz podać jakieś przykłady???

eldritch
Może jednak zechciało by Ci się poczytać przynajmniej kilka stron wstecz. Nie musisz czytać postów sprzed trzech lat :wink:

sinner
Ja uważam że fotogochy, MM czy też fotojokery nie są w stanie zrobić dobrych odbitek - ale to oczywiście moje zdanie (chociaż jestem poniekąd "stroną" w tej dyskusji)

ArtX
17-07-2009, 23:26
sinner
Ja uważam że fotogochy, MM czy też fotojokery nie są w stanie zrobić dobrych odbitek - ale to oczywiście moje zdanie (chociaż jestem poniekąd "stroną" w tej dyskusji)

wbrew pozorom, taki Saturn robi bardzo duzy format, za bardzo nieduza kase i to calkiem dobrze (co oczywiscie w cale nie znaczy, ze nie mozna lepiej...). Nie ma co z miejsca dyskwalifikowac (szczegolnie jak lubisz duze i tanie ;) )

_adam_t
17-07-2009, 23:46
wbrew pozorom, taki Saturn robi bardzo duzy format, za bardzo nieduza kase i to calkiem dobrze (co oczywiscie w cale nie znaczy, ze nie mozna lepiej...). Nie ma co z miejsca dyskwalifikowac (szczegolnie jak lubisz duze i tanie ;) )

OK.
Może odrobinkę źle się wyraziłem - w 99% nie są w stanie zrobić dobrze.
Sam u siebie drukuję max 21x30 a też potrzebuję czasami większych odbitek. Sprawdzałem przeróżne "konkurencyjne" zakłady i przeważnie było nie tak. Wylądowałem również w MM gdzie stała frontiera (model większa, która robi 30x45). I odbitki pomimo tego, że frontiera, odbiegały od tego co bym chciał. Testowałem również laby noritsu - wielka loteria jeżeli chodzi o jakość - ale to w dużej mierze zależy od obsługi i od kalibracji. Kilka razy udało mi się uzyskać prawie to co bym chciał. Natomiast agfy d-laby - nawet gdyby mieli 30x45 za złotówkę to i tak bym tej złotówki nie wydał :mrgreen:

fIlek
17-07-2009, 23:51
Natomiast agfy d-laby - nawet gdyby mieli 30x45 za złotówkę to i tak bym tej złotówki nie wydał :mrgreen:

No porażka na maxa - zgadzam się. Co do większych formatów to jednak epsony robią swoje :)

sinner
18-07-2009, 08:58
adam t dlatego też fotki wyślę do Ciebie ;)
fakt że na d labach kaszanią kolory jak tylko się da

J@sió
18-07-2009, 20:54
Pozwolę sobie na małe pytanko :-D

Możesz podać jakieś przykłady???

Adam T. wystarczy?

_adam_t
18-07-2009, 22:39
Adam T. wystarczy?

Mówiłeś o sławach ale podałeś tylko jedną osobę :neutral:

Nie wiem dokładnie gdzie Adam robi odbitki, ale wiem, że na jakiejś maszynie noritsu :???:
A wydawało mi się że kserkop raczej nie robi na noritsu... Stąd moje pytanie.

Ale wiem "z pewnego źródła" :mrgreen:, że inna sława fotografii ślubnej (kolega Adama T. i Kaliny) robi w innym labie :-D Podobnie jak kilkudziesięciu innych fotografów ślubnych (może nie tak sławnych jak Adam ale też prezentujących bardzo dobry poziom).

Czornyj
18-07-2009, 22:55
U tego usera robiłem wydruki 60x90 na moje wymagające oko jakość rewelacja, wydruki na papierze ilforda były z 6mMPX matrycy z Fuji S5 oraz z D70s, aż mi szczena opadywała za każdym razem. Śmiało mogę polecić.
http://www.allegro.pl/item683552366_powiekszenie_form_60x90_perla_250sup er_jakosc.html

Epson 7800 albo 7880 "minilabojebiec". Dziwnym nie jest, że szczena ci opadła.

PawelPrzez
19-07-2009, 00:56
Ja tam nie jestem wielką sławą fotografii ślubnej więc robię u adama_t czyli fotomi. Wreszcie jestem zadowolony i jak coś zrobię to wiem co dostanę. Z ręką na sercu mogę polecić.

robin102
19-07-2009, 12:45
Epson 7800 albo 7880 "minilabojebiec". Dziwnym nie jest, że szczena ci opadła.
Na maszynach, cmykach i innych czarach związanych z drukowanie na 102 się nie znam nic a nic :( wiec chętnie Marcinie czytam Twoje wywody w tym temacie.
Tego wykonawcę polecił mi dawno temu fotograf, taki prawdziwy fotograf :)
Zadziwiło mnie w tych wydrukach ile w nich szczegółów jest i dało się na to patrzeć z ręki, a rozmiar 60x90 i tylko 6MPX. pliki nie byly interpolowane, a temat zdjęć to zdjęcia grupowe ludzi w liczbie od 30 do 100 osób. Maszyna maszyną, ale świadomy rzeczy czlowiek też przy niej musi być, podobnie jak z drugiej strony aparatu.
No dobra co będziemy człowiekowi darmową reklamę robić.

A w temacie EPSONA to jak ostatnio podrukowałem sobie w domu na wręcz amatorskiej-domowej taniej drukarce tej firmy i ichnim papierze to też mi szczena opadła. Kolory wreszcie nul nul to co mam na monitorze :)

Czornyj
19-07-2009, 13:01
na maszynach, cmykach i innych czarach związanych z drukowanie na 102 się nie znam nic a nic :( wiec chętnie Marcinie czytam Twoje wywody w tym temacie.
Tego wykonawcę polecił mi dawno temu fotograf, taki prawdziwy fotograf :)
Zadziwiło mnie w tych wydrukach ile w nich szczegółów jest i dało się na to patrzeć z ręki, a rozmiar 60x90 i tylko 6MPX. pliki nie byly interpolowane, a temat zdjęć to zdjęcia grupowe ludzi w liczbie od 30 do 100 osób.
No dobra co będziemy człowiekowi darmową reklamę robić.

W wielu punktach używają Epsonów serii x800/x880, niekoniecznie trzeba zaraz lecieć do tego z linka. Nie tylko zresztą Epson zabija jakością na śmierć - są też świetne HP3100/3200, czy Canony iPFx100/iPFx200, choć pod względem jakości na prowadzenie wsyunęły się ostatnio najnowsze dzieła Epsona - 7900/9900, najlepsze obecnie drukarki fotograficzne na świecie.

Minilaby wypadają na tle tych wspaniałych, "cyfrowych powiększalników" dość nędznie.


A w temacie EPSONA to jak ostatnio podrukowałem sobie w domu na wręcz amatorskiej-domowej taniej drukarce tej firmy i ichnim papierze to też mi szczena opadła. Kolory wreszcie nul nul to co mam na monitorze :)
A używałeś Epsonowskich profili, czy tylko jechałeś z automatu?

robin102
19-07-2009, 14:31
A używałeś Epsonowskich profili, czy tylko jechałeś z automatu?
Bez profili, bo na razie to mnie zadowoliło :) a może być lepiej, no tak zawsze może być lepiej :-D
Co do maszyn to teraz będę wnikał co kto ma i na czym robi, dzięki ! ale zagłębiał się w zagadnienie nie będę bo to gorsze i głębsze niż audiofilizm:) . Jeden aktywny drukofil ;) na forum chyba starczy

jm
19-07-2009, 23:57
Udam się tam, gdzie wysłał mnie robin102:)
Potrzeba mi dużych odbitek, bo na wystawie formaty mniejsze niż 25x38 (naprawdę minimum!) się nie sprawdzają,
ceny tam są do zaakceptowania, i jeśli, tak jak deklaruje robin102 i jakośc jest bez zarzutu, to... może wreszcie zakończę poszukiwania;)

Czornyj
20-07-2009, 00:00
25x38 to jest wglądówka, a nie format wystawowy :lol:

kichu
20-07-2009, 00:05
choć pod względem jakości na prowadzenie wsyunęły się ostatnio najnowsze dzieła Epsona - 7900/9900, najlepsze obecnie drukarki fotograficzne na świecie.

Czy jest jakies dobre sprawdzone miejsce w PL, gdzie na nich drukuja ?

Czornyj
20-07-2009, 00:18
Czy jest jakies dobre sprawdzone miejsce w PL, gdzie na nich drukuja ?

Na pewno, nawet ktoś ostatnio wspominał na forum, że robił na tym powiększenia.

Warto tu jednak wspomnieć, że różnice w jakości widać na zdjęciach o bardzo wysyconych walorach, które zostały umiejętnie przygotowane do druku. To bydlę ma tak wielką paletę barw, że aby jej nie przycinać należy renderować zdjęcia do ProPhoto, bo tylko ta przestrzeń nie przycina gamutu drukarki (AdobeRGB nie mówiąc o sRGB są zdecydowanie za małe), no i pracować trochę w ciemno, bo większość monitorów nie jest w stanie wyświetlić tak intensywnych barw.

Inna sprawa to druk zdjęć czarno-białych, bo tutaj można uzyskać wyższy dMax, a więc bardziej smoliste czernie dające bardziej kontrastowe powiększenie (oczywiście głównie tyczy się to papierów błyszczących).

fIlek
20-07-2009, 00:32
Normalnie drukuje na tym np. fotoreflex24.pl, mają 9800, ale z tego co wiem teraz jest okresowy przegląd. Co do jakości kilka osób z forum widziało jak to wychodzi.

Czornyj
20-07-2009, 10:21
mają 9800

Pytanie było o 7900/9900 ;)

robin102
20-07-2009, 11:26
Udam się tam, gdzie wysłał mnie robin102:)
Potrzeba mi dużych odbitek, bo na wystawie formaty mniejsze niż 25x38 (naprawdę minimum!) się nie sprawdzają,
ceny tam są do zaakceptowania, i jeśli, tak jak deklaruje robin102 i jakośc jest bez zarzutu, to... może wreszcie zakończę poszukiwania;)
Się koleżanka rozwystawowała, że HO HO, prawdziwą fotografką chce zostać czy jak ;) a kto za to wszystko płaci :)
Pana wykonawcę wydruków trzeba by uprzedzić, że to na wystawę ten teges i niech się przyłoży :)

eldritch
20-07-2009, 16:56
czy któryś z moderatorów mógłby zmienić temat wątku - na np. "Wyższość Epsonów nad minilabami" ???
;)

Czornyj
20-07-2009, 17:19
czy któryś z moderatorów mógłby zmienić temat wątku - na np. "Wyższość Epsonów nad minilabami" ???
;)

Nie ma takiej konieczności - wyższość Epsonów nad minilabami wogóle nie podlega dyskusji, to była tylko luźna uwaga na boku.

eldritch
20-07-2009, 17:41
Czornyj -> ;)

ja tylko żartowałem... nie zrozumiałeś ironii?

Czornyj
20-07-2009, 17:45
Czornyj -> ;)

ja tylko żartowałem... nie zrozumiałeś ironii?

Zrozumiałem i odpowiedziałem w równie żartobliwym tonie ;)

eldritch
20-07-2009, 17:47
aha to w takim razie ja nie załapałem... ;)

jm
20-07-2009, 21:50
Się koleżanka rozwystawowała, że HO HO, prawdziwą fotografką chce zostać czy jak ;) a kto za to wszystko płaci :)



a jak myślisz?;)

Jedni trzepią kasę na fotografii, a inni niezmiennie dokładają do tego zajęcia... taki podział ról w naturze.

maateoo
21-07-2009, 23:14
Dla mieszkających nie daleko olsztyna polecam
http://www.fotoemax.pl/

sinner
22-07-2009, 07:54
a co tu wnosi do tematu wątku odległość od Olsztyna ?

eldritch
23-07-2009, 22:29
bo chyba fotoemax nie wysyła zdjęć - tylko trzeba je odebrać osobiście...
ale strona całkiem całkiem - większość informacji, które ktoś chciałby wiedzieć jest. Są podane typy maszyn, marka chemii, rodzaje dostępnego papieru. Widać, że przywiązują wagę do prawidłowej kolorystyki, ceny bardzo dobre... mateoo robiłeś tam?

na marginesie przedwczoraj odebrałem zdjęcia z mojego Rzeszowskiego labu - i jak zwykle jestem z samych odbitek bardzo zadowolony, - muszę się jeszcze przyzwyczaić do internetowego składania zamówień... (sic!)

ale 89 gr za 15-21... to się można przyzwyczaić, prawda?

jm
24-07-2009, 09:52
ale 89 gr za 15-21...

:shock::shock::shock:

maateoo
26-07-2009, 19:56
bo chyba fotoemax nie wysyła zdjęć - tylko trzeba je odebrać osobiście...
ale strona całkiem całkiem - większość informacji, które ktoś chciałby wiedzieć jest. Są podane typy maszyn, marka chemii, rodzaje dostępnego papieru. Widać, że przywiązują wagę do prawidłowej kolorystyki, ceny bardzo dobre... mateoo robiłeś tam?

na marginesie przedwczoraj odebrałem zdjęcia z mojego Rzeszowskiego labu - i jak zwykle jestem z samych odbitek bardzo zadowolony, - muszę się jeszcze przyzwyczaić do internetowego składania zamówień... (sic!)

ale 89 gr za 15-21... to się można przyzwyczaić, prawda?

Tak odkąd pamiętam wywoływaliśmy tam zdjęcia z rodzicami i teraz ja sam wywołuje, jestem bardzo zadowolony z usług, miła sympatyczna obsluga jak jakieś zdjęcie ma defekt to poprawiają, nie ma czegoś takiego że płacisz odrazu, płacisz jak zdjęcia są ok. I to co piszą na stronie to też prawda. Jeden z najstarszych zakładów w Olsztynie.

t.kasyna
28-07-2009, 23:54
Fotogochy nie polecam!!
Zdjęcia nie ostre, papier cieniutki, kolory też nie bardzo - porównywałem z innym labem.
W czerwcu przed obroną zrobili mi także do dyplomu na ich aparacie, też nie ostre i na dodatek musiałem czekać to zdjęcie ponad 4 godzin.
Idą na ilość z allegro.

artfo
04-02-2011, 14:45
... odebrałem zdjęcia z mojego Rzeszowskiego labu - i jak zwykle jestem z samych odbitek bardzo zadowolony, - muszę się jeszcze przyzwyczaić do internetowego składania zamówień... ?


Jeżeli można proszę o informacje, który to lab.

marcinc
04-02-2011, 15:58
Jeżeli można proszę o informacje, który to lab.

Chętnie też się dowiem:)

Ja polecam Diprint (http://www.diprint.pl/?go=cennik%20bez%20korekcji) z Krakowa.
Cena 15x21 bez względu na rodzaj papieru kosztuje 0,77zł.

bartekk
06-02-2011, 21:55
Kolega eldritch chyba nie chce zdradzić adresu tego labu a szkoda bo i ja chętnie bym go obczaił

Czornyj
06-02-2011, 23:19
Ja polecam Diprint (http://www.diprint.pl/?go=cennik%20bez%20korekcji) z Krakowa.
Cena 15x21 bez względu na rodzaj papieru kosztuje 0,77zł.

Też znam i polecam ten lab - używają tam Kodaka Endury (błysk, połysk, jedwab) jest oprofilowany na dziesiątą stronę. Właścicielami i obsługą jednocześnie są ojciec i syn, owładnięci chorobliwą pedanterią i wściekłą skrupulatnością. Maszyna jest kalibrowana i utrzymywana w stanie absolutnej, paranoicznej perfekcji. Skoonstruowali nawet pudełka własnego projektu, by wysyłane odbitki nie zostały zniszczone przez Pocztę Polską (osobiście tłukłem tym szatańskim pudełkiem o ścianę i... tylko tynk poleciał - można po nim nawet skakać). Jest to jedyne miejsce w Krakowie, które z czystym sumieniem polecam moim klientom.

sote
07-02-2011, 10:15
tez moge pochwalic diprint, nawet potrafia oddzwonic i powiedziec ze wg. nich jakas fotka jest "nie tak" i czy maja wprowadzic swoja korekte :)
Zazwyczaj ta ichnia korekta jest jak najbardziej ok. Sprawdzone kilka razy.
Jedyny minus to ich fotosender... mi srednio 1,5 raza powieksza ilosc danych do wysylki... wolalbym normalne konto ftp ;)

Radek Radziszewski
07-02-2011, 16:53
Też znam i polecam ten lab - używają tam Kodaka Endury (błysk, połysk, jedwab) jest oprofilowany na dziesiątą stronę. Właścicielami i obsługą jednocześnie są ojciec i syn, owładnięci chorobliwą pedanterią i wściekłą skrupulatnością. Maszyna jest kalibrowana i utrzymywana w stanie absolutnej, paranoicznej perfekcji. Skoonstruowali nawet pudełka własnego projektu, by wysyłane odbitki nie zostały zniszczone przez Pocztę Polską (osobiście tłukłem tym szatańskim pudełkiem o ścianę i... tylko tynk poleciał - można po nim nawet skakać). Jest to jedyne miejsce w Krakowie, które z czystym sumieniem polecam moim klientom.

AMEN

ps: Pan Bartosz Kaliszan to super człowiek chociaż znamy się tylko przez telefon ;)

cavalieres
08-02-2011, 00:16
AMEN

ps: Pan Bartosz Kaliszan to super człowiek chociaż znamy się tylko przez telefon ;)

Zdjęcia odbieram zawsze osobiście więc miałem okazje poznać Pana Bartosza. Rzeczywiście świetny człowiek, zna się dobrze na swojej pracy. Drugi sezon odbieram u niego zdjęcia i jeszcze nie miałem ani razu zastrzeżeń co do wykonania.

Radek Radziszewski
08-02-2011, 20:11
Dzięki takim firmą jak Diprint jeszcze nie straciłem nadziei w ten naród...

mariobor
08-02-2011, 23:31
Też polecam Diprint, cały sezon wywoływałem u nich. Żadnych problemów, a jak mnie klient przycisnął to i dało się załatwić telefonicznie jakieś wywołanie ekspressem :) Co ważne to w ofercie mają również format 15x23 dzięki czemu nie trzeba dodatkowo kadrować odbitek.

4est
09-02-2011, 12:07
i ja potwierdzę - zawsze szybka realizacja i dobra współpraca.

siwyyy77
10-02-2011, 22:52
To i ja dołączę do achów i ochów pod adresem Diprint:)
Na meila z prośbą o profil ICC labu czekałem może godzinke... :)
Przedwczoraj o 10.00 wysłałem kilka fotek do wołania fotosenderem, za niespełna 2h wiadomość, że można odebrać (nie prosiłem o expres bo nie zależało mi na czasie)
Ceny konkurencyjne...

Z minusów to max odbitka 30x61.

bartekk
11-02-2011, 09:46
The winner is Diprint. Nie wiem jak założyciel wątku ale ja jestem przekonany że to tam będę teraz wywoływał swoje zdjęcia muszę tylko trochę poczekać aż mi się trochę ich uzbiera

slawek213
13-02-2011, 17:27
To i ja dołączę do achów i ochów pod adresem Diprint:)
Na meila z prośbą o profil ICC labu czekałem może godzinke... :)
Przedwczoraj o 10.00 wysłałem kilka fotek do wołania fotosenderem, za niespełna 2h wiadomość, że można odebrać (nie prosiłem o expres bo nie zależało mi na czasie)
Ceny konkurencyjne...

Z minusów to max odbitka 30x61.

Już nie raz spotkałem się tym pojęciem ICC labu i prosił bym bardzo jeżeli to możliwe o wytłumaczenie do czego to służy, jak to używać i jak wpisać w CS4.

Czornyj
13-02-2011, 17:41
Już nie raz spotkałem się tym pojęciem ICC labu i prosił bym bardzo jeżeli to możliwe o wytłumaczenie do czego to służy, jak to używać i jak wpisać w CS4.

Profil ICC umożliwia wykonanie symulacji wyglądu odbitki. W przypadku diprintu należy pobrać profil ICC, kliknąć nad nim prawym przyciskiem myszy, wybrać "zainstaluj profil", a następnie w Photoshopie wejść w menu View>Proof Setup>Custom..., Device to Simulate: tu nazwa profilu z diprintu, Rendering Intent: Perceptual [v] Black Point Compensation. Ewentualnie [v] Simulate Paper Color, ale to już trzeba sprawdzić porównując z odbitką, nie zawsze się to sprawdza, bo to już troszkę wyższa szkoła jazdy.

bizoner
13-02-2011, 17:51
diprint.pl? strona nie dział :(

Czornyj
13-02-2011, 17:53
U mnie działa:
http://www.diprint.pl/

marcinc
13-02-2011, 19:40
U mnie też działa:)
Pewnie robili uaktualnienie bo cena wzrosła z 0,77 na 0,83zł (format 15 x 21)

cavalieres
13-02-2011, 23:51
U mnie też działa:)
Pewnie robili uaktualnienie bo cena wzrosła z 0,77 na 0,83zł (format 15 x 21)

Dalej jest 0,77 tylko patrz na cennik bez korekcji :)

marcinc
14-02-2011, 10:37
Dalej jest 0,77 tylko patrz na cennik bez korekcji :)

Rzeczywiście, pomyliłem się. Dalej jest 0,77.
Dzięki:)

agatatoja
20-02-2011, 03:32
i ja ! i ja polece diprint ! I Pana Piotra :) Rewelacja. Zdjęcia dobrej jakości, w ekspresowym tempie u mnie (praktycznie na drugi dzień - a mieszkam w Poznaniu... ), o cenach nie wspomne bo taniej chyba nie widziałam, a w razie jakichkolwiek problemów Pan Piotr odrazu dzwoni i załatwia wszystko tak by klient był zadowolony :] Niech im się wiedzie, bo to mój ulubiony lab i pewnie do końca życia będę w nim wywoływać zdjęcia ;)

mario_b
22-02-2011, 11:03
Profil ICC umożliwia wykonanie symulacji wyglądu odbitki. W przypadku diprintu należy pobrać profil ICC, kliknąć nad nim prawym przyciskiem myszy, wybrać "zainstaluj profil", a następnie w Photoshopie wejść w menu View>Proof Setup>Custom..., Device to Simulate: tu nazwa profilu z diprintu, Rendering Intent: Perceptual [v] Black Point Compensation. Ewentualnie [v] Simulate Paper Color, ale to już trzeba sprawdzić porównując z odbitką, nie zawsze się to sprawdza, bo to już troszkę wyższa szkoła jazdy.

W systemie Windows można też ręcznie skopiować profil ICC do katalogu: Windows\system32\spool\drivers\color

Ale chciałem spytać o coś innego. Na stronie internetowego labu AD Studio z Chojny, który zresztą mogę polecić, proszą o skonwertowanie do odpowiedniego profilu papieru przed wysłaniem plików na serwer: Edycja>Konwertuj do profilu>w Przestrzeń Docelowa wybieramy z rozwijanej listy interesujący nas profil papieru, w Opcjach konwersji zaznaczamy: Mechanizm: Adobe (ACE), Metoda konwersji: Relatywna kolorymetryczna, zaznaczamy Użyj Kompensacji punktu czerni i Użyj roztrząsania. Klikamy OK. I taki plik z zapiętym profilem ICC wysyłamy na ich serwer "ftp". W takim przypadku możemy się spodziewać dobrej zgodności (zależnej od jeszcze kilku czynników) odbitki z obrazem wyświetlanym na monitorze. Czy jestem w błędzie?

Natomiast sposób postępowania z profilem ICC, który możemy przeczytać w powyższym cytacie, pozwala nam zobaczyć jak będzie wyglądała odbitka z pliku, który mamy np. w AdobeRGB i w tym profilu wyślemy do labu, który naświetli odbitkę bez wcześniejszej konwersji do profilu papieru. Wyraźnie zmienia się wygląd odbitki w tym właśnie przypadku. Czy moje myślenie jest błędne?

Jeszcze raz polecam AD Studio z Chojny:)

prz3mo
14-05-2011, 22:15
Ma ktoś może profil ICC z http://www.diprint.pl/ ?

Greg81
12-09-2012, 15:41
Ma ktoś może profil ICC z http://www.diprint.pl/ ?
No własnie posiada ktoś wyżej wspomniany profil?

stock
12-09-2012, 21:22
nie szybciej napisać do diprintu by wysłali. Mi kiedyś wysłali od ręki. Ale go niestety gdzieś przełajdaczyłem :(

Greg81
12-09-2012, 23:22
nie szybciej napisać do diprintu by wysłali. Mi kiedyś wysłali od ręki. Ale go niestety gdzieś przełajdaczyłem :(
Wysłałem już raz e-maila niestety nie dostałem odpowiedzi.