PDA

Zobacz pełną wersję : parasolka podwójnie składana



dame
15-07-2009, 13:52
Cze,
uzupełniam komplet strobista - szukam mobilnej parasolki - takiej składanej "na dwa" jak na zdjęciu na strobiscie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/07/umbrella-1.jpg
źródło (http://photos1.blogger.com/blogger/3792/2480/320/umbrella.jpg)

nigdzie nic takiego nie moge znalezc, na forum jak widze wszyscy korzystaja z parasolek studyjnych, ktore sa troche za duze jak na moj gust.

ma ktos pomysl?

dame
16-07-2009, 00:32
z braku pomysłów i porad pewnie znowu skończy się na amerykańskim sklepie. Póki co najsensowniejszy jaki daje się znaleźć to www.mpex.com. Widziałem też w Adorama, ale w sieci piszą, że to kiepskie podróby. Myślałem tylko, że da się znaleźć jakieś bliższe źródło, niż sklep z Ohio. I na dokładkę nie obsługują Paypala :////

br3
17-07-2011, 23:37
dołączam się do pytania kolegi !
szukam i szukam takiej i nawet podobnej tez szukam :) głównie interesuje mnie transparentna ale zadowolę się też białą
ma ktoś jakieś namiary - nie wierzę, żeby nikt takowych w PL nie sprzedawał ;/

AdamoN
19-07-2011, 12:49
Swego czasu troche szukałem takich parasolek i............ NIC. Jedynie w USA produkują takowe i to w niezbyt masowych ilościach. Jedna z ametykańskich firm produkuje tzw " Zumbrele". Pomysł wyszedł od jednego z fotografów, który z nimi współpracował.

Jeżeli znajdziecie jakiś odpowiednik w PL to bardzo chętnie przyłącze się do zakupu hehe :)

photez
19-07-2011, 13:56
Ja jakiś rok temu też intensywnie szukałem takich parasol w europie i niestety poddałem się - mam zwykłe, duże parasolki ;/
Ostatnio nawet myślałem zeby kupic jakiś składany parasol i przerobić na transparentny ale chyba gra nie jest warta zachodu.

br3
19-07-2011, 14:52
http://www.phottix.com/pl/double-small-folding-white-shoot-through-umbrella-36-91-cm.html
tutaj phottix ma cos takiego w ofercie - ALE - dzwonilem wczoraj do nich - do UK albo IRL nie wiem dokladnie i goscie mowia ze oni nie wiedza czy w PL takowe dostane. Oni mala na skladzie i jak jakis polski dystrybutor - a mamy 3, albo 4, zamowi u nich to wysla. Wiec jak ktos zna ludzi z Fotopanoramy (KRK), albo z JabbaFoto (WWA) i da sie to jakos dogadac/zalatwic to bedzie po sprawie :)

marszull
19-07-2011, 21:42
albo mozna zamowic TUTAJ (http://www.phottixstore.com/store/catalogsearch/result/index/?q=Shoot-Through) ja przy swoim zamowieniu (nie parasolek) czekalem 8 dni

br3
20-07-2011, 10:19
albo mozna zamowic TUTAJ (http://www.phottixstore.com/store/catalogsearch/result/index/?q=Shoot-Through) ja przy swoim zamowieniu (nie parasolek) czekalem 8 dni

dobra mysl :)
moze jakies zamowienie grupowe ? ja jestem na jedna sztuke zdecydowany

tml
20-07-2011, 13:09
O, dobry pomysł, na jedną też bym się pisał.

br3
20-07-2011, 23:26
jak wroce z wyjazdu (za ok 2 tyg) to bedziemy kombinowac. Tylko jeszcze musze sie porozgladc kto z moich znajomych ma paypala.

marszull
21-07-2011, 11:38
za duzo to lepiej tyh parasolek nie zamawiac bo wtedy duza szansa ze dojdzie jeszcze clo i vat (przesylka jest z chin)

AdamoN
22-07-2011, 07:25
Na "zbiorowe" zamówienie też się pisze. Chętnie kupie 2 sztuki

br3
22-07-2011, 09:38
za duzo to lepiej tyh parasolek nie zamawiac bo wtedy duza szansa ze dojdzie jeszcze clo i vat (przesylka jest z chin)
spoko - wiecej niz 50 nie bedziemy brac ;p

marszull
22-07-2011, 10:13
moim zdaniem wystarczy 10 takich samych rzeczy i szanse na zalapanie sie na dodatkowe 23% wzrastaja o co najmniej 100% ;)

br3
22-07-2011, 12:41
moim zdaniem wystarczy 10 takich samych rzeczy i szanse na zalapanie sie na dodatkowe 23% wzrastaja o co najmniej 100% ;)

zamowimy 9 ;)

marszull
22-07-2011, 12:50
a to spoko ;)
wysylka przy wiekszej ilosci to mysle ze tak miedzy 15 a 20 $

br3
22-07-2011, 12:59
a to spoko ;)
wysylka przy wiekszej ilosci to mysle ze tak miedzy 15 a 20 $

a tak juz na powanzie to dzieki wielkie marszull za wszystkie informacje
jak tylko wroce i namierze kogos z paypalem to zabieram sie za robote

marszull
22-07-2011, 14:17
nie ma sprawy
pod koniec sierpnia moge pomoc z zakupami - moze sam bym sie skusil na jedna lub dwie parasolki, czy cos inego ze sklepu phottix
jakby co to kontakt na pw po 22.08

br3
31-08-2011, 10:32
reaktywuje temat - nie udalo mi sei nic zalatwic przez polskiego dystrybutora. Chlopaki poczuli monopol i sobie podbijaja ceny- porazka !!!. Jakby jeszcze ktos byl chetny za zakupy to prosze sie odzywac.

photez
31-08-2011, 16:15
ja mógłbym z 1-2 parasolki wciągnąć, czasami wziąłbym coś małego ze sobą ;)

br3
18-09-2011, 21:56
we wtorek wysylamy zamowienie na parasolki - jesli ktos z wwa/krk albo wro chcialby sie dołączyć niech pisze na priva

tml
19-09-2011, 11:28
zgodnie z zaleceniem, poszło PM

ragandbones
19-09-2011, 13:35
Zamawiacie Westcott Collapsible czy Phottix?

marszull
19-09-2011, 23:01
phottix

br3
06-10-2011, 14:26
parasolki doszly - wygladaja dosc dobrze
dzieki marszull za pomoc
jest tylko jedne problem - nie mieszcza mi sie w uchwycie ;p bedzie rozwiercanie hehhe

marszull
06-10-2011, 15:57
nie ma sprawy ;)
nawet sie zdziwilem ze tak szybko przyszly
u mnie we wszystkich mocowaniach jakich uzywam (3 rodzaje) mieszcza sie ;)

tml
06-10-2011, 17:25
Dzięki za akcję, fajnie, że tak szybko się udało.