PDA

Zobacz pełną wersję : microdrive



Siupes
02-03-2005, 01:42
czy ktos uzywa tego wogole? slyszalem plotki ze pierwsze microdrive nie byly zbyt udane, ale moze sie poprawili troche.
a wszystko mi sie wzielo po przeczytaniu o hitachi 6gb microdrive, o czym mozecie poczytac tutaj (http://www.dpreview.com/news/0502/05022401hitachi_6gb%20microdrive.asp)

Saint
02-03-2005, 01:55
wydaje mi sie ze to juz sa bardzo duze wielkosci i osobiscie mam watpliwosci jesli chodzi o szybkosc zapisu.... poza tym ja sie juz nacielem na fakea tj. sa karty i karty ludzie zaczeli kupowac playerki mp3 i wymontowywac karty ktore owczesnie dzialaly a player kosztowal 1/3 tego co kosztowala sama karta 4 GB wiec kazdykto myslal kupowal playera, ale hitachi zaczelo kapowac o co chodzi i karty zaczeli w jakis magiczny sposob blokowac i teraz na necie mozesz kupic te nie dzialajace karty.

admin
02-03-2005, 02:30
Uzywam 1GB Hitachi bez najmniejszych klopotow. Najtanszy 1 mega na rynku...

viz
02-03-2005, 02:37
Uzywam 1GB Hitachi bez najmniejszych klopotow. Najtanszy 1 mega na rynku...
Oj chyba jednak najdroższy 1 mega... ;)

ALF
02-03-2005, 03:19
Uzywam 1GB Hitachi bez najmniejszych klopotow. Najtanszy 1 mega na rynku...
Oj chyba jednak najdroższy 1 mega... ;)

cena podzielona przez ilość MB daje najniższą wartość 1MB na rynku...chyba o to piotrowi chodziło :wink:

Ponury_Kosiarz
02-03-2005, 09:51
czy ktos uzywa tego wogole?

Mój kolega używał zanim jeszcze miałem lustrzankę cyfrową. Jest to bardzo delikatne urządzenie, ale nie TAK bardzo, jak niektórzy wyolbrzymiają, np. że nie można ściskać mocno przy wyjmowaniu itd. Prawdą jest natomiast, że kolega upuścił MD na bardzo twarde podłoże [wypadł mu z ręki] i niestety szlag go trafił... dlatego ja nawet nie myślałem o MD.
Natomiast jeśli używa się go normalnie i należycie zabezpiecza, to nie sądzę, zeby były jakieś problemy. W końcu ludzie mają i jakiejś masowej histerii nie ma :-)

Pozadrawiam.

Gamling
02-03-2005, 10:37
Ja tez mam MD Hitachi 1 GB i jestem jak najbardziej zadowolony. Nigdy tez nie mialem problemow z szybkoscia zapisu. Polecam smialo. Sam chyba kupie jeszcze jakis wiekszy.

matmol
02-03-2005, 11:54
Miałem Microdrive'a Magicstore 2,2GB i mogę polecić tylko dla cierpliwych. Nie było żadnych problemów z gubieniem się danych, hałasem, delikatnością itp, ale odczyt zdjęć trwał bardzo długo. Przeglądanie zdjęć na LCD aparatu, podobnie powiększanie, to 2-3 sekundy na każde zdjęcie.

Siupes
04-03-2005, 03:12
czyli nic tylko poczekac az do sklepow wejdzie i czasy zapisu sprawdzic. moje 512ultraII troche za male niestety sie robi od kiedy uwierzylem w RAW.
A jak ADMIN i GAMLING daje rade to i ja dam :)
ehhh jakby jeszcze lepsze zdjecia dzieki wiekszej pojemnosci mi wychodzily to by bylo super :)

adik
04-03-2005, 04:26
Ja rowniez uwierzylem w raw.Zamowilem sobie fotobank i mam to gdzies.Mieszam tylko 3 mniejszymi cfkami :>