PDA

Zobacz pełną wersję : Transyberia



BorysR
13-07-2009, 16:42
Witam. Planuje na przyszly rok mala wyprawe koleja transsyberyjska z moskwy do wladywostoku. Czy ktos z was mial okazje odbywac taka podroz? Moze ktos cos czytal ciekawego na co uwazac itp?

Sl@wcio
20-07-2009, 15:02
A co znalazłeś w tym temacie?
Wyprawa ciekawa.

kropa
20-07-2009, 15:09
Pogrzeb na początek tutaj > http://www.koniecswiata.net/strona-glowna/ i na forum http://travelbit.pl/v2/?special_part=forum

124miko
20-07-2009, 23:42
Podobno lepiej skończyć na Bajkale. Potem nuda. Chyba, że chcesz zatknąć flagę na końcu.

BorysR
21-07-2009, 20:21
Przedewszystkim uwazac na Policje. Biora w lape za byle co. Druga kwestia to wyzywienie. Mozna nie brac. Sprzedarz odbywa sie na stacjach od roznych milych staruszek. Obowiazkowo przydaja sie chusteczki mokre do mycia sie.

thiago
21-07-2009, 20:27
Ja bym zaczął od obejrzenia filmu "Transsiberian" :) Ale to tak w ramach rozrywki.
http://www.youtube.com/watch?v=_5MUTPx_SIY

microbot
23-07-2009, 22:35
Dwa lata temu znajomy z pracy odbył taką podróż. Z Moskwy 9288 km jedzie sie całe 6 dób. Trzeba mieć twardą d...pę i niekoniecznie miękkie serce. Pociąg staje często i na dość długo. Na dworcach kwitnie wtedy handel - do stojących na peronie dołączają ci co jadą w pociągu wyciągając z waliz swoje podręczne hurtownie. Można się najeść - nawet smażonej rybki i ubrać :) Ciekawe są na pewno same dworce po drodze i oczywiście jazda nad Bajkałem. Sam Władywostok to mieszanina kultur rosyjskiej, chińskiej, koreańskiej i nawet japońskiej. Mnie by kusiło, jak już bym tam był, popłynąć promem do Japonii. Jakbyś był zainteresowany kontaktem mailowym z tym człowiekiem to daj znać ma PW. Zaznaczam tylko, że on sie właśnie szykuje do wyjazdu nad Bajkał więc może być zabiegany.

faam
24-07-2009, 00:23
Popatrz tam: http://transsib.com.pl/
Poczytaj też książkę: Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin - http://www.bezdroza.com/?page=shop/flypage&product_id=2857&partner=206.

Może za dwa lata też się tam wybiorę - do Irkucka / nad Bajkał (na pewno w jedną stronę koleją) ...