PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S3 Pro czy Kodak DCS Pro 14n



Theo
26-09-2006, 15:53
Witam , jak w temacie , stoję przed dylematem :) Byłem właściwie zdecydowany na Fuji gdy trafiła się okazja na Kodaka , ale właściwie nic ciekawego o nim nie mogę znaleść , gdzie niegdzie przebąkują , że dośc wadliwy , no i o co chodzi z tą matrycą bez filtów i soczewek , no i dość stara konstrukcja . Ale FF i już magnezowy korpus , chyba troszkę szybszy od S3 . Czy ktoś miał oba ? Jakieś sugestie ,może jakiś konkretny link ? Właściwie pucha potrzebna jest mi do pleneru , macro , i portretu .

Niedzwiedz
26-09-2006, 16:04
no jak to co fuji ;)

Theo
26-09-2006, 16:22
Na Fuji już prawie jestem zdecydowany , no ale jest to małe ale (kodak FF ) :) ile teraz warto dać za takiego Kodaka ?

zolnierek
26-09-2006, 16:24
robilem porownia obu korpusow :)

o wyniki spytaj wlasciciela kodaka tu jego gg : 1091180 on powie ci wszystko o tym sprzecie, nawet sprzedaje o ile sie nie myle




tel do niego jakbys chcial sie juz dowiadywac: 693456656

Theo
26-09-2006, 16:35
znalazłem nawet aukcję z tym Kodakiem ,ale czy to faktycznie ma 3800 klapnięć ? Chciał bym dorwać coś w dobrym stanie . Zolnierek , i jak po porównaniach , co byś wybrał ? I do jakich zastosowań ?

zolnierek
26-09-2006, 19:00
moim skromnym zdaniem kodak to nieudana konstrukcja nie warta tej kasy...jesli zalezy ci na jakosci zdjec czy to studyjnych czy tym bardziej plenerowych to zdecydowanie s3, szybkoscia sa podobne..zolwie;) , przewaga kodaka jest tylko w FF piekny jasny wizjer :) czyli przy kadrowaniu sie przydaje fakt, no i musisz sie liczyc z kupowaniem nie DXowych obiektywow, i z prywatnych obserwacji widze ze kodak niczym 5d bardzo lubi dobre szkla..jak mu zasadzisz jakiegos kitowego shita to zapomnij o akceptowalnych efektach, decyzja nalezy do ciebie i tak...podsumowujac...kupilbym fuji , bo mozna w miare na nim polegac

Danko
26-09-2006, 20:27
Theo,
A nie chcesz czasem powrócić do SIGMY :wink:

Theo
26-09-2006, 22:50
Hej Danko , właśnie zastanawiam się ,nad SD14 , bardzo lubiłem SD10 ,miała co prawda parę niedociągnieć ale zawsze mnie zaskakiwała , powiem szczerze ,że jeśli SD14 będzie mniej szumieć to będzie moja , no ale jeszcze pytanie kiedy będzie w sprzedaży ? I koło jakiej ceny będzie oscylować . Narazie wpadł mi w oko S3 Pro i ten Kodak ,ale gdzie czytam to zawsze jest jakiś mankament , dla mnie na plus to FF , jasny wizjerek i magnezowa puszka . Gdyby takie S3 było zamknięte w N F5 lub 6 to ja bym już nic do szczęścia nie chciał :)

zolnierek
27-09-2006, 00:49
Hej Danko , właśnie zastanawiam się ,nad SD14 , bardzo lubiłem SD10 ,miała co prawda parę niedociągnieć ale zawsze mnie zaskakiwała , powiem szczerze ,że jeśli SD14 będzie mniej szumieć to będzie moja , no ale jeszcze pytanie kiedy będzie w sprzedaży ? I koło jakiej ceny będzie oscylować . Narazie wpadł mi w oko S3 Pro i ten Kodak ,ale gdzie czytam to zawsze jest jakiś mankament , dla mnie na plus to FF , jasny wizjerek i magnezowa puszka . Gdyby takie S3 było zamknięte w N F5 lub 6 to ja bym już nic do szczęścia nie chciał :)

nic tylko czekac na s5 zatem:)

Danko
27-09-2006, 15:36
Theo,
Chyba jest o wiele lepiej niz w SD10
Zobacz to http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1027&message=20210796

Czornyj
27-09-2006, 16:39
Jeżeli zależy ci na niskich szumach - zapomnij o Kodaku. Z uwagi na brak mikrosoczewek na matrycy szumi jak sto diabłów już na ISO 400. Natomiast rozdzielczość ma zabójczą.

Theo
27-09-2006, 17:37
No przekonaliście mnie :) Może pytanie do Niedzwiedzia , jako posiadacza , jak się sprawuje z długimi szkłami , np. Sigmy ? No i może polecicie mi jakieś dobre szkiełko w dobrej cenie , zależy mi na jakimś podstawowym zoomie tak koło 28-70 f2.8 i czymś koło 300 może 400 ale to już znacznie drożej .