PDA

Zobacz pełną wersję : ekspresowy autoryzowany serwis Nikona



kichu
13-07-2009, 12:42
Jak komus zalezy na czasie, a nie chce czekac 3 tygodni na kosztorys i nastepnych 3 lub wiecej na naprawe to goraco polecam ten serwis Nikona w Wielkiej Brytanii.

http://fixationuk.com/Fixation/Repairs.html

Serwis znajduje sie na liscie autoryzowanych serwisow Nikona w UK:

http://www.europe-nikon.com/home/en_GB/local_content/broad/186/1.html

Serwisuja wylacznie sprzet polki semi-pro w gore. Ceny napraw porownywalne z polskimi, jedyne co zaplacimy wiecej to koszt wysylki paczki do UK i z powrotem.

Cala zabawa jest bardzo prosta, pakujemy sprzet, wypelniamy ten (http://fixationuk.com/Fixation/FAQ_files/RepairForm.pdf) formularz i nadajemy paczke. Wybranym przez nas na formularzu sposobem kontaktu otrzymujemy kosztorys. Platnosc przelewem lub karta kredytowa.

Serwis chwali sie, ze naprawy wykonuje w terminie 5-7 dni, a moje doswiadczenie w tym temacie wyglada tak, ze 7 lipca odebrali przesylke, 9 lipca otrzymalem kosztorys do akceptacji, 11 lipca (niedziela) mail od technika o wykonaniu naprawy, dzis 12 lipca paczka zostala wyslana do mnie.

Jest jeszcze jeden aspekt calej sprawy, ale o tym napisze nieco pozniej.

Wojteksw
13-07-2009, 12:48
To mi się bardzo podoba, warto zapisać do ulubionych stron.

grudzinsky
13-07-2009, 13:07
ja sie wcale nie dziwie :) kiedys mialem wymiane migawki w D70 i sprzet nadal komis foto, do ktorego oddalem puche na czyszczenie matrycy. migawka sie zaciela i sklep wyslal do serwisu Nikona W Newcastle. aparat otrzymalem po uplywie 5 dni roboczych :)

peque
13-07-2009, 22:42
Jest jeszcze jeden aspekt calej sprawy, ale o tym napisze nieco pozniej.
?

gALL
29-07-2009, 13:24
Fixation naprawia nie tylko Nikony ale tez Canony i inne marki. To dosc spora firma.

A adresy cetrow serwisowych na Wyspach to:

Irlandia
SLR Service Centre
Rathmolyon
Co Meath
Eire
Tel (Eire) 04695 57151
Tel (From UK) 00353 4695 57151

Glasgow
A J Johnstone & Co
395-399 Central Chambers
93 Hope Street
Glasgow
G2 6LD
Tel 0141 221 2106
Fax 0141 221 9166
http://www.ajjohnstone.co.uk

London
Fixation - PROFESSIONAL PRODUCTS ONLY
Unit C
250 Kennington Lane
London
SE11 5RD.
Tel 020 7582 3294
Fax 020 7582 9050
http://www.fixationuk.com/
Repairs@FixationUK.com

Staffordshire
H Lehmann Ltd
247-249 London Road
Stoke-on-Trent
Staffordshire
ST4 5AA
Tel 01782 413611
Fax 01782 744579
www.hlehmann.co.uk (http://www.hlehmann.co.uk)

Surrey
Nikon UK Ltd
380 Richmond Road
Kingston upon Thames
Surrey
KT2 5PR
Tel 0330 123 0928
Fax 020 8541 4590

W1LOVE
29-07-2009, 17:18
Jest jeszcze jeden aspekt calej sprawy, ale o tym napisze nieco pozniej.

Poproszę o dopisanie; kradną sprzęt podczas wysyłki ? jaki to aspekt bo tak napisałeś, że kojarzy mi się to nie fajnie ?

fruchu
29-07-2009, 17:57
Poproszę o dopisanie; kradną sprzęt podczas wysyłki ? jaki to aspekt bo tak napisałeś, że kojarzy mi się to nie fajnie ?

zawsze mozna ubezpieczyc paczke ;-)

kichu
29-07-2009, 18:57
Poproszę o dopisanie; kradną sprzęt podczas wysyłki ? jaki to aspekt bo tak napisałeś, że kojarzy mi się to nie fajnie ?

Nic z tych rzeczy, aspekt ktory mam na mysli nie dotyczy firmy fixation. Ale wszystko w swoim czasie.

SlaWasII
30-07-2009, 09:22
Aspekt polega zapewne na tym, że kichu'79 nie odebrał jeszcze sprzętu z naprawy... :cry:
Miał napisać nieco później, a tu już dwa tygodnie minęło odkąd wysłali... czyżby zapomniał napisać o efektach naprawy?!
CzekaMy.

kichu
30-07-2009, 09:31
efekty naprawy w uk wysmienite, paczke mialem z powrotem po 4 dniach od momenu jej wyslania (szla ups-sem, pelen tracking, dobrze zabezpieczona)

aspekt dotyczy serwisu PL, ale o nim wiecej jak temat w koncu sfinalizuje...

SlaWasII
30-07-2009, 09:35
Uff... coś czuję, że zakładasz konkurencję chłopakom z Podstępu... ;)
Bedziesz pośrednikiem, czy sam złapiesz za śrubokręt?

m_cudny
30-07-2009, 09:42
Też jestem ciekawy, cóż to za aspekt:)

peque
30-07-2009, 09:53
cierpliwosc jest cnota :)

kichu
12-08-2009, 13:57
Też jestem ciekawy, cóż to za aspekt:)

tutaj

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1416316#post1416316

pil74
12-08-2009, 14:18
Może by tak ten wątek z namiarami na tamten serwis przypiąć?

kichu
25-08-2009, 18:27
druga przygoda z fixation zakonczona sukcesem, naprawa gwarancyjna wykonana w 2 tygodnie

na dodatek Pani przepraszala za opoznienie tlumaczac sie okresem urlopowym i mniejsza iloscia personelu niz zwykle

:)

shaolin
25-08-2009, 18:36
To trzeba bedzie zaliczyc fixation niedlugo, bo z tego co widze to z polskim mozna tylko sfiksowac ;) ;)

luxius
25-08-2009, 19:54
Polski serwis należy omijać szerokim lukiem, jeśli tylko sie da.

shaolin
01-10-2009, 18:42
Grzebne sobie bo dzisiaj ich odwiedzilem wiec moge cos napisac ;)

Mialem maly problem z trafieniem bo oszukala mnie mapa, ale dalem rade i w sumie wycieczka bardzo prosta do zrealizowania ;)

Po wejsciu do srodka wita nas mila pani i zaprasza glebiej, a glebiej mamy duzy pokoj z kilkoma osobami i kupa sprzetu do obejrzenia/pozyczenia/kupienia. Po podejsciu do lady serwisowej przywital mnie mily pan i po 2sek rozmowy wprowadzal juz info dotyczace mojego aparatu do systemu. Co ciekawe - po pytaniu czy moga wlaczyc turbo bo jestem tu (w Londynie) tylko przez chwile zostalem poinformowany, ze zrobia wszystko zeby moja sprawa byla priorytetowa i naprawa trwala jak najkrocej. Przy tym od razu uprzedzili, ze skoro to D70s (bo tego dziada oddalem) to moze byc problem z czesciami (stare body, nie musza miec tego na magazynie, a technicy ktorzy moga cos wiedziec byli na lanczu ;)) i byc moze bedzie trzeba poczekac, wiec pan zasugerowal zeby najpierw zrobic wycene, ktora powinna byc jutro lub w poniedzialek (nie pracuja w weekendy) i jezeli do jutra oni nie skontaktuja sie ze mna, to w poniedzialek mam do nich dzwonic i wszystkiego sie dowiem ;) Zobaczymy jak sie sprawa potoczy - poki co jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej ;)

Nie bylem w polskim serwisie, ale cos mi sie wydaje, ze jedyny serwis jaki bede odwiedzal (oczywiscie odpukac, bo nie chce zeby mi sie gadzety psuly :D) to Fixation ;)

fIlek
01-10-2009, 19:14
Grzebne sobie bo dzisiaj ich odwiedzilem wiec moge cos napisac ;)

Mialem maly problem z trafieniem bo oszukala mnie mapa, ale dalem rade i w sumie wycieczka bardzo prosta do zrealizowania ;)

Po wejsciu do srodka wita nas mila pani i zaprasza glebiej, a glebiej mamy duzy pokoj z kilkoma osobami i kupa sprzetu do obejrzenia/pozyczenia/kupienia. Po podejsciu do lady serwisowej przywital mnie mily pan i po 2sek rozmowy wprowadzal juz info dotyczace mojego aparatu do systemu. Co ciekawe - po pytaniu czy moga wlaczyc turbo bo jestem tu (w Londynie) tylko przez chwile zostalem poinformowany, ze zrobia wszystko zeby moja sprawa byla priorytetowa i naprawa trwala jak najkrocej. Przy tym od razu uprzedzili, ze skoro to D70s (bo tego dziada oddalem) to moze byc problem z czesciami (stare body, nie musza miec tego na magazynie, a technicy ktorzy moga cos wiedziec byli na lanczu ;)) i byc moze bedzie trzeba poczekac, wiec pan zasugerowal zeby najpierw zrobic wycene, ktora powinna byc jutro lub w poniedzialek (nie pracuja w weekendy) i jezeli do jutra oni nie skontaktuja sie ze mna, to w poniedzialek mam do nich dzwonic i wszystkiego sie dowiem ;) Zobaczymy jak sie sprawa potoczy - poki co jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej ;)

Nie bylem w polskim serwisie, ale cos mi sie wydaje, ze jedyny serwis jaki bede odwiedzal (oczywiscie odpukac, bo nie chce zeby mi sie gadzety psuly :D) to Fixation ;)

Dobrze, dobrze, przecieraj szlaki, nigdy nie wiadomo, kiedy się to przyda :)

PS. Nie wracaj do PL. Zimno tu, dzisiaj grad z deszczem padał :( Poczekaj do wiosny ;)

Valdek_Tychy
01-10-2009, 19:43
Wszystko fajnie, ale czy u nich można na przykład naprawić tamrona ? ewentualnie gdzie poza polską można to w taki sposób jak opisany w tym wątku zrobić bo serwis tamrona w polsce wolę omijać z daleka

thorcik
01-10-2009, 19:51
Dobrze, dobrze, przecieraj szlaki, nigdy nie wiadomo, kiedy się to przyda :)

PS. Nie wracaj do PL. Zimno tu, dzisiaj grad z deszczem padał :( Poczekaj do wiosny ;)

Wracaj, gadżet czeka. I koty głodne ;oD
a'propos - komu je wkleiłeś?

shaolin
01-10-2009, 20:44
Dobrze, dobrze, przecieraj szlaki, nigdy nie wiadomo, kiedy się to przyda :)

PS. Nie wracaj do PL. Zimno tu, dzisiaj grad z deszczem padał :( Poczekaj do wiosny ;)

Przecieram szlaki ale musze wrocic bo kto Ci panorame zrobi...?:D Zamowilem przed chwila gadzet wiec damy rade ;)


Wracaj, gadżet czeka. I koty głodne ;oD
a'propos - komu je wkleiłeś?

Koty maja dostep do drugiej chaty na koncu korytarza wiec dadza sobie rade ;)

Bede informowal w tym watku jak sie sprawa z naprawa rozwija.

Mariusz888
01-10-2009, 20:48
Ja mam takie pytanie - czy można ten wątek podkleić? :) Myślę że zawsze przyda się takie info "pod ręką" :)

shaolin
05-10-2009, 18:23
Ok, poki co sprawa u mnie wyglada tak -> jezeli nie byloby kontaktu do piatku to mialem dzwonic dzisiaj (poniedzialek). Jako, ze kontaktu nie bylo to napisalem im dzisiaj dwa maile, ale bez odpowiedzi ;) zadzwonilem raz kolo poludnia ale trafilem na przerwe lanczowa bo odzywal sie automat. Zadzwonilem drugi raz teraz i dostalem info, ze estimate zrobiony i laczny koszt naprawy to 250gbp (czyli 110gbp robocizna+140gbp czesci). Czekam teraz na email z rozpisanym info co i jak i pozniej im odpisze czy lecim z koksem czy zabieram bez naprawiania. Na pytanie na kiedy bylby zrobiony powiedzieli, ze pewnie do konca tygodnia, a w najgorszym wypadku w poniedzialek/wtorek (wylatuje w srode). Znajac zycie w polskim serwisie mialbym te same terminy+1 miesiac (czyli miesiac robiona wycena i potem drugi miesiac naprawa) :D

Poki co podtrzymuje swoje zdanie, ze daja rade chlopaki. Zobaczymy czy doleci mail z wycena do mnie bo moze sie nie rozczytaja albo cos ;) ;)

shaolin
06-10-2009, 11:11
Dobra - przyszedl estimate w koncu ;) jeden trafil do spamu, drugi trafil (od admina) tam gdzie powinien ;)

W estimate wszystko bardzo jasno napisane, rozpisane co do zrobienia, jakie czesci do wymiany, ile to kosztuje itp. Oczywiscie naprawa zostala zaakceptowana mimo swojego sporego kosztu, ale sentyment nie pozwala mi na rozstanie z moim pierwszym aparatem :mrgreen:

Tak wyglada estimate, wersja miniaturowa :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/0s3q6phkhnxnqcpom3.jpg)

Zobaczymy czy wyrobia sie do konca tygodnia ;)

superkomornik
06-10-2009, 11:14
Hmm, 212 funciaków x średni kurs 4,6 i wychodzi prawie tysiak. Opłaca się to to?

shaolin
06-10-2009, 11:58
Mi sie oplaca. Wole miec swoj aparat z nowa migawka, niz czyjs z jego ;) Poza tym przyjmijmy, ze to test serwisu - jezeli spisza sie dobrze, beda mieli stalego klienta, a na razie spisuja sie wysmienicie (oprocz problemow z mailem, ale nie wiem czy to nie byla wina o2.pl ;) ).

fIlek
06-10-2009, 12:01
Mi sie oplaca. Wole miec swoj aparat z nowa migawka, niz czyjs z jego ;) Poza tym przyjmijmy, ze to test serwisu - jezeli spisza sie dobrze, beda mieli stalego klienta, a na razie spisuja sie wysmienicie (oprocz problemow z mailem, ale nie wiem czy to nie byla wina o2.pl ;) ).

No tak, znaczy się teraz mamy zrzutę zrobić za Twoje testy? :mrgreen:

shaolin
06-10-2009, 12:11
No tak, znaczy się teraz mamy zrzutę zrobić za Twoje testy? :mrgreen:

Grejt ajdija :D

Jak odzyskam aparat to sie pochwale co im wyszlo z tego wszystkiego i ile dokladnie zaplacilem w plnach.

GrzesiekM
06-10-2009, 14:35
Wszystko fajnie, ale czy u nich można na przykład naprawić tamrona ? ewentualnie gdzie poza polską można to w taki sposób jak opisany w tym wątku zrobić bo serwis tamrona w polsce wolę omijać z daleka

Waldku... Tamrona serwisuje albo Foto-Technika, albo Epimus (vide: http://www.pimago.pl/prev/tamron/serwis.html ). Mnie pomogli ..szkiełko było na gwarancji :)

Valdek_Tychy
06-10-2009, 15:04
Waldku... Tamrona serwisuje albo Foto-Technika, albo Epimus (vide: http://www.pimago.pl/prev/tamron/serwis.html ). Mnie pomogli ..szkiełko było na gwarancji :)
Właśnie o tą foto-technikę mi chodzi.Słyszałem o tej firmie dużo,bardzo dużo niepochlebnych opinii więc wolałbym ją ominąć.

shaolin
14-10-2009, 21:39
Wrocilem do Polszy, wiec moge sie podzielic informacja:

Aparat dziala i wyglada jak nowy (oprocz gum, ktore swoje przezyly ale na szczescie sie nie odklejaja :D). Jedyne co moge powiedziec to... wolalbym, zeby to byla cena w pln, a nie w gbp ale co zrobic :D wazne, ze juz po sprawie... a naprawa byla ekspresowa - przyszedlem do nich 13tego kolo 11, a aparat byl gotowy kolo 15. Wymiana migawki, mechanizmu przyslony i czegos jeszcze, czego nie rozgryzlem :D

Jezeli komus sie spieszy i ma pare pln to bardzo polecam Fixation. I to by bylo na tyle :D

lisekluk1
05-11-2009, 00:02
Nie wiem czy temat ten jest podpięty do strony nikonpolishservis ale jeżeli nie to bardzo proszę o wpisanie go tam. Z pewnością się przyda :)

robin102
05-11-2009, 12:20
efekty naprawy w uk wysmienite, paczke mialem z powrotem po 4 dniach od momenu jej wyslania (szla ups-sem, pelen tracking, dobrze zabezpieczona)...
Teraz poproszę kolegę o chwilę szczerości :). Wysyłka, koszty powrotu sprzętu, ile to wszystko kosztowało ?
Czy przesyłka była ubezpieczona i na ile i jaki był całościowy koszt ?
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tak głośno myślę bo wiem, że w tym fixationie kiedyś kolega naprawiał swojego Canona 1D - wymiana migotki po 350 tys klapnięć ( podobno Canony słabe są ;) )
A myślę o tym, że może by Ich nakłonić-namówić- przed płacić nadpłacić jak u Rywina do otworzenia filii w Polsce, ale nie filii prowadzącej naprawy tylko zbierającej sprzęt i przewożącej do Angoli i tam robione by było. Tak działa serwis Olympusa. Tu sprzęt zbierają i wożą do Czech. No bateryjki, paski niech tu wymieniają ;)
Takie oficjalne pismo do tamtego serwisu warto by zrobić jako naród ciemiężony przez Postępowych ;)

kichu
05-11-2009, 13:47
ja mysle ze to nie jest takie proste, ten seriws ma autoryzacje Nikon UK i teraz jesli oni zaczeliby cos dzialac w Polsce, a Nikon Polska poskarzylby sie centrali w Europie, ta nastepnie wplynelaby na Nikon UK i Fixation moglby miec klopoty

bobroy
11-12-2009, 19:18
a nawet gdyby się poskarżyli centrali, to może centrala zastanowiła by się dlaczego ludzie wolą wysyłać swoje zabawki do Angoli, a nie chcą naprawiać we własnym kraju.

Piotr_
11-12-2009, 19:51
a nawet gdyby się poskarżyli centrali, to może centrala zastanowiła by się dlaczego ludzie wolą wysyłać swoje zabawki do Angoli, a nie chcą naprawiać we własnym kraju.

Centralę interesuje wyłącznie sprzedaż i płynność przepływów zysków z Nikon Polska do centrali. Dopóki słupki nie zaczną spadać dopóty mają wszystko w du....

Boryszuk
11-12-2009, 19:53
wysyłać swoje zabawki do Angoli

Nie slyszalem jeszcze o przypadku, w ktorym ktos wyslalby swoj sprzet do naprawy do Afryki...

kptYossarian
10-01-2010, 21:16
Witam,

słysząc o problematycznym serwisie Nikona w Polsce, chciałbym skorzystać z usługi Fixation. Wykryłem w swoim 35/1.8 backfocus i w związku z tym mam parę pytań:


Fixation - PROFESSIONAL PRODUCTS ONLY
Na ich stronie wyczytałem, że nie przyjmują kompaktów - w takim razie pod sloganem PROFESIONAL znajdzie się moje 35/1.8 ?

Jeżeli na obiektyw mam ważną gwarancję europejską, jakie mogą być orientacyjne koszty kalibracji AF ?

Ostatnie pytanie: czy w przypadku tak (wydawać by się mogło) banalnej sprawy jak kalibracja mechanizmu AF warto wysyłać do UK, czy może lepiej zaryzykować z ul. Postępu ?

Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.

sradkg
09-03-2010, 21:23
Jak wyglada forma platnosci za naprawe ?

nagly
09-03-2010, 22:49
Jako, ze to moj pierwszy post, witam wszystkich, forum czytam juz od ok roku, ale dopiero wieksze problemy sklonily mnie do rejestracji.
Mam BF w mojej 35mm 1.8 i jako, ze mieszkam w Dublinie sklonie się do wysyłki mojego obiektywu do Fixation.
Pare minut temu wyslalem do nich maila z zapytaniem czy moge wyslac im swoj obiektyw, oraz o sposob platnosci bo akurat mojej karty kredytowej nie akceptuja...
Jak bede cos wiedzial wiecej to dam znac.

sradkg
15-03-2010, 10:13
Dostalem informacje z Fixation, ze mozna placic przelewem bankowym, ale rowniez ze maja wielu polakow za pracownikow i w razie potrzeby mozna z nimi porozmawiac po Polsku.

sradkg
16-03-2010, 15:21
Panowie i Panie czym wysylacie sprzet do fixation i jakie sa tego koszty, prosze o pilna odpowiedz.

D70 D50 3DMark
17-03-2010, 19:27
Jest metoda na poprawe jakosci Nikon Polska i danie im w sposob calkowicie legalny - zgodnie z prawem nauczki za to jak nas traktuja

kichu
17-03-2010, 20:16
czyli ??

D70 D50 3DMark
17-03-2010, 21:24
Kichu1979

Przeczytaj PW. Wg mnie to dobre rozwiazanie tylko z zaskocznie trzeba. Nikon Polska czyta posty na forum a mala niespodzianka moze sprawi im "przyjemnosc" i zaczna powaznie traktowac klientow ?

KRISS.WEB
07-03-2011, 17:33
Witajcie! A wysyłał ktos z Was do serwisu w Irlandii? Bo z tego co widzę to serwis nawet strony nie posiada!!

kichu
07-03-2011, 18:06
ale wiekszosc serwisow firmowych nie ma wlasnej strony, a jest tylko wymienionych na ich stronie

wykaz np tu

http://www.nikonrepair.eu/start.php

Semati
07-03-2011, 18:52
Kichu1979

Przeczytaj PW. Wg mnie to dobre rozwiazanie tylko z zaskocznie trzeba. Nikon Polska czyta posty na forum a mala niespodzianka moze sprawi im "przyjemnosc" i zaczna powaznie traktowac klientow ?

No i sprawa się wyjaśniła .Nie naprawiają na czas , bo siedzą na forum :))