PDA

Zobacz pełną wersję : Warto kupować?



darko
26-09-2006, 15:03
Witam
Zamierzam zakupić adapter oraz holder do systemu Cokin.
Na alledrogo znalazłem taki adapter (http://www.allegro.pl/item130242031_adapter_do_cokin_p_sr_62mm_paragon_g warancja.html) oraz taki holder (http://www.allegro.pl/item130011962_holder_uchwyt_do_filtrow_typu_cokin_ p_f_ra.html)
Czy ktoś już kupował te cuda od tego sprzedawcy, jak one wypadają jakościowo? Bo cenowo atrakcyjnie to wygląda.
Trzeba przyznać też że sprzedający ma sporo pozytywnych opinii.

HYPER
26-09-2006, 15:21
niestety to jest chiński szmelc. kup oryginalne Cokina - troche dołożysz, ale przecież to sprzęt na lata a oszczędność rzędu 20-30zł nie warta by kupować takie wynalazki.

darko
26-09-2006, 15:27
Właśnie dlatego pytam czy ktoś miał z tym jakieś kontakt, na stronie nie podają producenta.

niestety to jest chiński szmelc
tylko słyszałeś tak czy z doświadczenia mówisz, wiadomo iż orginalny będzie lepszy tylko czy zawsze?

kwasik
26-09-2006, 16:56
mam prawie identyczny zestaw made in czajna, uzywam juz dosc dlugo, dosc intensywnie- czesto odkrecam adapter, holder ściagam i zakładam notorycznie, żadnych objawów zużycia nie zauważyłem. holder mam na pewno taki sam- trzyma filtr pewnie i jest w miare twardy. jesli adapter jet ten sam co mój, to jest bardzo solidny. pewnie- moze to nie to samo co cokin, ale po paru ładnych miesiacach intensywnego uzytkowania nie wiedze potrzeby doplacac....

ALF
26-09-2006, 17:22
jeżeli chodzi o adapter, to na ogół trzymają średnicę i są przyzwoitej jakości, ale holder wziął bym oryginalny...podróby lubią pękać w najmniej spodziwanym momencie...przerobiłem tego ponad 100szt i widziałem różne kwiatki :D
kiedyś dostałem partię 50 (używanych) oryginalnych holderów i 2 z nich były trafione, ale dało się używać, a innym razem na 15szt używki podrobowej 7 miało uszkodzenia, a następne 3 trzymały tylko w jednym slocie...więc dla siebie brałem oryginały - tu nie ma co oszczędzać bo kupujesz na długi czas, pewnie do końca życia :D

darko
05-10-2006, 08:58
Dzięki za odpowiedzi, także zestaw zamówiony i czekam na odbiór:
adapter+holder firmy PPL
szara połówka ND0,9 Hitech
To na początek jak potestuję to pomęczę was zdjęciami ;)

jarek76
05-10-2006, 22:20
Na pewno bedziesz zadowolony
Miłego focenia:)

darko
06-10-2006, 08:35
Mam taką nadzieję, już nie mogę się doczekać aby odebrać.
Muszę dziś podjechać do sklepu, mam nadzieję że już doszły

darko
09-10-2006, 10:33
Tak więc zakup dokonany, pierwsze testy zrobione jednak mam pytanie do bardziej doświadczonych
z posługiwaniem się szarych połówek. Jak robicie pomiar światła czy z nasuniętym filtrem czy bez filtra.
Jakieś dodatkowe sugestie mile widziane.