PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia monsterów podzczas Gali



Rookie
26-09-2006, 14:35
Witam,
Od niedawna posiadam d80 ( jest to mój pierwszy aparat w życiu ;)) + kitowy 18-70 + kiepska sigma 70 - 300 ( na razie pożyczona) - jestem na etapie szukania dla siebie obiektywów.
Ze wzgledów zawodowych ( nie jako fotograf :)) lecę w weekend do Holandii na pokaz samochodów typu Monster Car. Przy okazji chciałbym porobić zdjęcia... Prawdopodobnie bedzie to jedyny taki pokaż w moim życiu. Pokaz odbędzie sie w hali.

Możecie udzielić mi kilku ( również podstawowych ) wskazówek, jak mogę zrobić najfajniejsze - biorąc pod uwagę mój super krótki staz fotoamatora, zdjęcia z takiego samochodowo-halowego show pls???.

P.S.
Opłaca się kupno sprzętu na lotnisku w UE?

serdecznie pozdrawiam
R.

odie
27-09-2006, 11:32
Łeee... może być ciężko. Zależy, jakie będzie oświetlenie. Generalnie wysokie ISO - na poziomie 800, aparat w manuala, bo pomiar światła głupieje dogłębnie na odbłyskach od karoserii, WB najlepiej ustawić wg wzorca (ja tego nie zrobiłem i potem kląłem przy obróbce NEFów na czym świat stoi). No i obowiązkowo RAW. Robisz pare zdjęć testowych, regulujesz ustawienia aparatu tak, żeby było w miare dobrze, a potem już trzaskasz. Wychodzi np. coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gtfoto.pl/tmp/szczut/small/DSC_0125-03s.jpg)

Cała sztuka to trafić z czasem tak, żeby nie było nieostre, ale też nie ustawić za krótkiego, bo pewnie będzie za ciemno...

Lolas
27-09-2006, 11:37
...a na koniec jeszcze podciagniecie kontrastu i fota gotowa :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img181.imageshack.us/img181/6659/untitled1fx7.jpg)

odie
27-09-2006, 11:42
Lolas, nooo niech Ci tam. :) Nie majdrowałem kontrastem, żeby nie wyciągać szumu.

Rookie
27-09-2006, 12:18
Wielkie dzięki!!!!

Mam nadzieję, że ze światłem będzie OK, bedzie tam kilka ekip telewizyjnych i transmisja do kilku europejskich kanałów. sam jestem ciekaw jak to wyjdzie...

Dam znać jak poszło

Jeszcze raz THX!!!!

bye
R.

stig
27-09-2006, 12:25
Lolas, nooo niech Ci tam. :) Nie majdrowałem kontrastem, żeby nie wyciągać szumu.
i zeby nie wyjarac kolpaczkow. :D

Rookie
07-10-2006, 07:27
Wróciłem i wrzuciłem parę fotek....

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11233

co wy na to ??? chyba za bardzo "zamrożone "...

strzała
R.