PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie? Jak zrobić takie zdjęcia?



Miux
12-07-2009, 20:21
Witam Wszystkich!

Pytanie jak wyżej tzn. w tytule.
O to zdjęcia, które chciałbym umieć zrobić zdjęcia!?
Na przykład:
Zdjęcia nr 1, 2 i 3 : Jak by ktoś zrobił, ruszając lustrzanką z dołu i do góry oraz wyszło CAŁE I lekko wypukłe.
Zdjęcie nr 4 : Jak widać, jak ktoś skacze i jak zrobić zdjęcie.
Zdjęcie nr 5 : Podobnie jak nr 1, 2 i 3 jak by ktoś zrobił zdjęcie, ruszając lustrzanką z lewej strony i do prawej strony, też widać lekko wypukłe.

Posiadam Nikon`a D60 i mam obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR.

Dziękuję za pomoc! :)

Zdjęcie nr 1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img53.imageshack.us/img53/9869/aaagyp.jpg)

Zdjęcie nr 2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img53.imageshack.us/img53/7343/aab.jpg)

Zdjęcie nr 3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img53.imageshack.us/img53/7772/aacjca.jpg)

Zdjęcie nr 4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/7214/aadq.jpg)

Zdjęcie nr 5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img53.imageshack.us/img53/9761/aae.jpg)

Pozdrawiam wszystkich! :)
MG.
____________________________
Przepraszam, że piszę z błędami.

MirM
12-07-2009, 20:35
1. Czy masz zgodę autorów wstawionych fotografii na publikację ich na niniejszym forum?
2. Sugeruję udanie się do księgarni i nabycie książki traktującej o podstawach fotografii.
Gdy nie będziesz czegoś rozumiał to wtedy pytaj na forum.

stock
12-07-2009, 20:50
najbardziej rozbawiło mnie to o skakaniu. Najprościej to wcisnąć spust migawki jak osoba skacząca jest w "locie" :D :D A jak się nie uda to:
A. powtórzyć "lot"
B. lecieć w trybie seryjnym.
----------------
Pozostałe sprawy załatwią odpowiednie obiektywy - by było wypukło - to musisz być stosunkowo blisko z bardzo szerokokątnym obiektywem. (wskazane okolice ogniskowej 10mm).
----------------------------
A tak naprawdę to do książek odsyłam - bo podstaw fotografii niestety nie masz ŻADNYCH

Krzysiek C
12-07-2009, 21:21
Dodatkowo drugie zdjęcie było łączone z kilku. Widać łamania chociażby na rynach.

Miux
12-07-2009, 21:28
Dodatkowo drugie zdjęcie było łączone z kilku. Widać łamania chociażby na rynach.

Aha, rozumiem...

A jaki obiektyw najlepiej używać?

mikkay
12-07-2009, 22:17
Dodatkowo drugie zdjęcie było łączone z kilku. Widać łamania chociażby na rynach.

Dajcie już Nemethowi spokój z tymi rynnami :P

Marienn
12-07-2009, 23:28
Aha, rozumiem...

A jaki obiektyw najlepiej używać?

drogi bo to co zwykle drogie jest dobre :D

Miux
12-07-2009, 23:58
drogi bo to co zwykle drogie jest dobre :D


Mógłbyś podać jakie?

MirM
13-07-2009, 00:51
Mógłbyś podać jakie?

Mam niedparte wrażenie, że uprawiasz trolling.

Nie wróży to dobrze Twojej dalszej obecności na forum.

.

Andrzej Olender
13-07-2009, 07:04
Mam niedparte wrażenie, że uprawiasz trolling.

Nie wróży to dobrze Twojej dalszej obecności na forum.

.


Zanim nazwie się kogoś trollem polecam przestudiowanie co to określenie znaczy bo nijak ta etykietka do autora tematu pasuje.

trud
13-07-2009, 11:26
1. Nikon D40, obiektyw prawdopodobnie 18-55 f/3,5-5,6G, ogniskowa 18mm, program auto czyli zielony 1/100 sec - F/5, pomiar matrycowy czyli zielony,

2 Panorama pionowa czyli foto składane z kilku w pionie

3. Dane usunięte poza tym że obrabiane w PS CS2

4. Sony DSC-R1, ogniskowa 14,3mm, program auto 1/200 sec - F/2,8, pomiar punktowy z korekcją -0,7 EV

5. Dane usunięte poza tym że obrabiane w PS CS2