Zobacz pełną wersję : Statywy i głowice - testy
Aktualnie w wydaniu specjalnym Digital Foto Video jest test kilku statywów i 20 głowic. Właśnie jestem po lekturze. Test zrobiony rzetelnie ze wskazaniem rzeczy, których nie widać w specyfikacji technicznej. Polecam.
Aktualnie w wydaniu specjalnym Digital Foto Video jest test kilku statywów i 20 głowic. Właśnie jestem po lekturze. Test zrobiony rzetelnie ze wskazaniem rzeczy, których nie widać w specyfikacji technicznej. Polecam.
A to jest tylko na papierze czy można też w sieci znaleźć?
A to jest tylko na papierze czy można też w sieci znaleźć?
Ja mam wersję papierową, ew. można kupić e-wydanie trochę taniej. Czy gdzieś są skany to nie wiem. Nie miałem zielonego pojęcia o statywach a tym bardziej o głowicach kulowych, a teraz przynajmniej wiem na co zwracać uwagę przy wyborze.
pawelpiotrm
15-07-2009, 11:43
To może napisz na co ;-) Ja jestem przed wyborem statywu...
Aktualnie w wydaniu specjalnym Digital Foto Video jest test kilku statywów i 20 głowic. Właśnie jestem po lekturze. Test zrobiony rzetelnie ze wskazaniem rzeczy, których nie widać w specyfikacji technicznej. Polecam.
To może wklej tutaj choć zbiorczy ranking tych 20 głowic.
miron19j
15-07-2009, 13:20
jeżeli masz wydanie papierowe, to masz też płytę. A na niej powinien być ten test.
Właśnie sprawdziłem CD i faktycznie wszystko jest w PDF. Tylko czy ja mogę to wstawić na forum? Może niech jakiś moderator się wypowie.
Ale możesz podesłać na maila, jeżeli byłbyś tak miły: dkk28(małpa)wp.pl
bede wdzięczny
miron19j
16-07-2009, 10:08
Właśnie sprawdziłem CD i faktycznie wszystko jest w PDF. Tylko czy ja mogę to wstawić na forum? Może niech jakiś moderator się wypowie.
na płycie powinny być warunki, na jakich wydawca zamieszcza te materiały. Np. zakaz przedruku, lub wykorzystania zarobkowego. Może coś będzie.
Articool
16-07-2009, 10:39
Jak coś to ja też bym poprosił ten test na maila articool(małpa)gazeta.pl
Może daj kontakt do redakcji, napiszemy do nich i zapytamy, czy mogą udostępnić dla nas link lub inny materiał?
Myślę, że tak będzie najgrzeczniej i najpolityczniej. :)
Może daj kontakt do redakcji, napiszemy do nich i zapytamy, czy mogą udostępnić dla nas link lub inny materiał?
Myślę, że tak będzie najgrzeczniej i najpolityczniej. :)
Tu są kontakty do redakcji http://www.migutmedia.pl/index.php?dzial=2&grupa=8&strona=337&aktualnosc=0&jezyk=pl. A może ktoś z nich jest jednym z naszych forumowych kolegów/koleżanek?
Tu są kontakty do redakcji http://www.migutmedia.pl/index.php?dzial=2&grupa=8&strona=337&aktualnosc=0&jezyk=pl. A może ktoś z nich jest jednym z naszych forumowych kolegów/koleżanek?
Red. naczelny na urlopie do 02 sierpnia. :)
DarekD80
16-07-2009, 23:43
Też w lutowym FDV był test. Generalnie chwalili z tego co pamietam trzy marki: Manfrotto, Benro i SLIK, a objechali GoldPhoto.
adolfik9501
17-07-2009, 10:14
Zjechali GP YH331C bo trafili na trefny egzemplarz co sam sobie dolną sekcję nóg wysuwał :)
W GoldPhoto z głowicą kulową też coś nie tak było.
Mam GoldPhoto YH420 plus YH324 i jestem zadowolony. Za tą kasę świetny wybór
no jak Manfrotto bylo polecane, to mam raczej malo watpliwosci co do rzetelnosci testu ;)
no chyba, ze jakosci nie brali pod uwage, to rozumiem ;)
marszull
17-07-2009, 13:52
Z ciekawosci: dlaczego?
Sam mam sporo sprzetu MF i jakosc jest naparawde ok.
Z ciekawosci: dlaczego?
Sam mam sporo sprzetu MF i jakosc jest naparawde ok.
mam juz druga w swojej karierze glowice MF (najpierw 322, teraz 486RC2).
fakt, 486RC2 juz nie ma klopotow ze stabilnoscia (jak to g* 322), choc tego
mozna oczekiwac od kosztujacej 60 EUR kulki pod sprzetem jedynie postaci
5D/30D + (TC 1.5) + 70-200/4, bo to jest jedynie 200/300 mm i 1,5 kg wagi.
ale fakt, ze sruba dociskowa wymaga za kazdym razem mocniejszego dokrecenia,
przez co dostaje cholery gdy w chwili obecnej kadry pionowy a poziomy
wymagaja innego ustawienia statywu... owszem, jest to ogolnie sympatyczne
i stabilne ale funkcjonalnosc zdecydowanie cierpi.
a poniewaz statywu nie uzywam raz na ruski rok, to niestety to wkurza.
moze zle trafilem, moze to nie jest sprzet na intensywne uzytkowanie,
ale kurcze, ani to MF tanie nie jest, ani jakies wyjatkowo porzadne mechanicznie.
kurcze, nie mowimy tu o glowicy za 150 PLN, tylko o tzw. "markowym" produkcie
cieszacym sie dobra opinia. najwidoczniej, mam jakiegos pecha, albo po prostu
wymagam zbyt duzo za cene, za ktora takie Benro sprzedaje fantastyczne
glowice ;)
co do jakosci statywow Manfrotto to sie nie wypowiem. jak nioslem plik papierkow
do sklepu to skonczylem na Velbonie CF630, bo w zalozonej cenie MF mial statyw
owszem, tez lekki (bo karbonowy) i tez calkiem stabilny, tyle ze od ww. Velbona
20~30 cm nizszy, z blokada nog na zacisk (Velbon ma na zakretke, co jest duzo
dla mnie wygodniejsze) i w cenie 1/3 wyzszej (210 a 280 EUR). za co ta roznica...
chyba za czerwona kropke i reklame, bo oceniajac po glowicach, jakosci lepszej
to to nie ma....
adolfik9501
17-07-2009, 15:13
Jak kogoś test z lutego interesuje to zapodałem go na rapida... ale chyba nie wypada tak oficjalnie wklejać :)
mam juz druga w swojej karierze glowice MF (najpierw 322, teraz 486RC2).
fakt, 486RC2 juz nie ma klopotow ze stabilnoscia (jak to g* 322), choc tego
mozna oczekiwac od kosztujacej 60 EUR kulki pod sprzetem jedynie postaci
5D/30D + (TC 1.5) + 70-200/4, bo to jest jedynie 200/300 mm i 1,5 kg wagi.
ale fakt, ze sruba dociskowa wymaga za kazdym razem mocniejszego dokrecenia,
przez co dostaje cholery gdy w chwili obecnej kadry pionowy a poziomy
wymagaja innego ustawienia statywu... owszem, jest to ogolnie sympatyczne
i stabilne ale funkcjonalnosc zdecydowanie cierpi.
a poniewaz statywu nie uzywam raz na ruski rok, to niestety to wkurza.
moze zle trafilem, moze to nie jest sprzet na intensywne uzytkowanie,
ale kurcze, ani to MF tanie nie jest, ani jakies wyjatkowo porzadne mechanicznie.
kurcze, nie mowimy tu o glowicy za 150 PLN, tylko o tzw. "markowym" produkcie
cieszacym sie dobra opinia. najwidoczniej, mam jakiegos pecha, albo po prostu
wymagam zbyt duzo za cene, za ktora takie Benro sprzedaje fantastyczne
glowice ;)
co do jakosci statywow Manfrotto to sie nie wypowiem. jak nioslem plik papierkow
do sklepu to skonczylem na Velbonie CF630, bo w zalozonej cenie MF mial statyw
owszem, tez lekki (bo karbonowy) i tez calkiem stabilny, tyle ze od ww. Velbona
20~30 cm nizszy, z blokada nog na zacisk (Velbon ma na zakretke, co jest duzo
dla mnie wygodniejsze) i w cenie 1/3 wyzszej (210 a 280 EUR). za co ta roznica...
chyba za czerwona kropke i reklame, bo oceniajac po glowicach, jakosci lepszej
to to nie ma....
Mam tez 486 od dłuższego czasu i narzekać nie mogę.. ale ja uzywam z monopodem
Co do statywów MF.. to 055pro próbowałem i byłem nim zawiedziony próbując w jednym z najlepszych;) sklepow we Wrocku na ul.Odrzańskiej ( dla wtajemniczonych;))
Nogi nie były stabilne i nie ma to nic wspolnego z zalecanym dokęcaniem imbusem... poprostu był luz( przy rozłozonych nogach statywu do konca ) Może to egzemplarz felerny ale sie zniechęciłem. Dozbieram kaskę na coś lepszego
.
I jak? Podeśle ktoś ten test? PLEASE
Cierpliwości. Mam to w rękach, ale red. naczelny chce szerzej zakrojonej współpracy i trwają uzgodnienia. :)
Cierpliwości. Mam to w rękach, ale red. naczelny chce szerzej zakrojonej współpracy i trwają uzgodnienia. :)
może chce, by forumowicze wykupili połowę następnego nakładu? :D ;)
miron19j
04-08-2009, 21:57
Cierpliwości. Mam to w rękach, ale red. naczelny chce szerzej zakrojonej współpracy i trwają uzgodnienia. :)
ale czy my chcemy? :-D
ale czy my chcemy? :-D
No tak.
Wydawało mi się, że paru kolegów chciało.
Chyba trzeba odpuścić.
Chyba trzeba odpuścić.
zgadzam sie.
Jak kogoś test z lutego interesuje to zapodałem go na rapida... ale chyba nie wypada tak oficjalnie wklejać :)
Poproszę na PM.Dzieki.
Jak kogoś test z lutego interesuje to zapodałem go na rapida... ale chyba nie wypada tak oficjalnie wklejać :)
no... ja też prosiłbym o link na PW ;-)
ChollaYi
28-08-2009, 11:20
Też w lutowym FDV był test. Generalnie chwalili z tego co pamietam trzy marki: Manfrotto, Benro i SLIK, a objechali GoldPhoto.
Manfrotto 055 chwalili ale opisali też, ze przy lekkim aparacie statyw wpadał w drgania. Przy cięższym już tego nie było.
Jak kogoś test z lutego interesuje to zapodałem go na rapida... ale chyba nie wypada tak oficjalnie wklejać :)
Jeżeli nadal aktualne to ja też poprosze link na PW :)
Jeżeli nadal aktualne to ja też poprosze link na PW :)
To ja chętny też bym był
No tak.
Wydawało mi się, że paru kolegów chciało.
Chyba trzeba odpuścić.
Jest wielu chętnych, jak widać powyżej. :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.