PDA

Zobacz pełną wersję : bagnet Konica AR - - - adapter (??)



cypherdid
09-07-2009, 16:17
Mam obiektyw Konica Hexanon 57mm /1.4 z tym bagnetem (ostrutkie jak ta lala). Czy da się kupić jakikolwiek adapter systemowy (canon/nikon/pentax/sony/oly/m42) do tego ustrojstwa? Jeśli ktoś ma namiar na takie cudo albo jakąś wiedzę na ten temat - proszę wpisać.
Chcę dać szkiełko biedniejszym znajomym na prezent z adapterem i pierścieniami macro - tylko ten adapterrrrrrrrrrrr (wrrr) ;)
Dzięki

Mavierk
09-07-2009, 16:27
niestety, w konice masz 40.7 mm między filmem a soczewką - tylko 4/3 i m4/3 da radę zaistnieć :(

http://cgi.ebay.com/Konica-AR-lens-to-Panasonic-G1-GH1-micro-4-3-adapter_W0QQitemZ110398841410QQcmdZViewItemQQptZLe ns_Accessories?hash=item19b448a242&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1205|293%3A1| 294%3A50
tutaj masz do m4/3 adapter, do tego G1 za ca 1900zł z kitem i w sumie fajny zestawik. I napisz jeszcze skąd można takiego Hexanona skołować :)

cypherdid
09-07-2009, 22:13
Konice przywiozłem z Kanady, gdzie dostałem ją od znajomego - co pozbywał się zabawek z szafy. Do tego jeszcze doszły jakieś dalmierze i inne ciekawe zabawki...np. Nikon Fe z chromowaną 50/1.4 E w takim stanie - że jedyny film który był do niego włożony - był jeszcze w środku <szok>.

Konice przestrzeliłem na analogu i pięknie rysuje. Wiedziałem że nie będzie adapterów ostrzących na nieskończoność, ale spodziewałem się że może jakieś zwykłe będą...
Pozdr!