PDA

Zobacz pełną wersję : plotki o nowościach Nikona



ranbir kapoor
08-07-2009, 23:40
August 4 introduction: (Apparently the end of July presentation is for compact cameras.)

Nikon D3000
Nikon D300s with Full-HD movie 24 fps, improved AF, self timer + mirror-up, cf + sd-slot
AF-S DX 17-65/3.2-4 G VR with 72(!) mm filter
October 15 presentation:

Nikon D700X with 24.5 MP, Full-HD movie 24 fps, improved AF and self timer + mirror-up
AF-S Nikkor 24-135mm f/3.5-5.6G ED VR (The FX-dream-walk-around-lens?)
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G (No VR?)
Q1/2010:

AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:

Nikon D4 with 15.7 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 30fps
Nikon D400 with 13.8 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 24fps
Q3/2010:

AF-S Nikkor 300mm f/4G VR (On the waiting list for many!)
AF-S Nikkor 400mm f/5.6G VR (Have been missing a long time!)
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR
AF-S DX Nikkor 60-95mm f/2G VR (The DX dream-telezoom!)
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR (Replacing 17-55 with addition of VR)
Nikon Coolpix P1DX with DX 12.3 MP stabilised sensor, 28-85/3.5-5.6 zoom (comparable to FX, actually 18-56), 2.9 inch 920k-display, movable upwards for macro.
Q4/2010:

Nikon D4X with 30.2 MP with 1 EV improved sensitivity

kichu
08-07-2009, 23:51
z nikon rumors, lepiej poczytac w oryginalne, duzo wiecej informacji - po czesku ale nie trudno zrozumiec - 9 post od gory


http://forum.grafika.cz/read.php?51,2892399,3061050,quote=1

xMAREKx
08-07-2009, 23:53
Sporo tego, aż żal że to nie oficjalne zapowiedzi przynajmniej niektórych z nich.

morzon
09-07-2009, 08:44
Ech... pobożna lista życzeń :mrgreen: zwłaszcza ten 35 f1.4 wygląda bardzo prawdopodobnie ;)

prz3mo
09-07-2009, 08:55
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR

Te pozycje mi się podobają... Nie zmienia to jednak faktu, że nie wierzę w te bajki :)

jazco
09-07-2009, 09:21
E tam.
Największy kosmos to chyba AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR :P

marcin_G
09-07-2009, 10:01
Hm.....poza kilkoma mniej lub bardziej pewnymi pozycjami, kiepsko widzę tę optykę..... Nie mogę się przełamać w odczuciu, że w Tokio jest ktoś, komu niezmiernie zależy, by Nikon NIE MIAŁ doskonałej optyki w klasie średniej....
Trzymam kciuki, by jak najwięcej pozycji z listy pokazało się w rzeczywistości, a nie trafiało do mojego wątku i prototypach, które nie weszły do produkcji......

pawelpiotrm
09-07-2009, 10:16
E tam.
Największy kosmos to chyba AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR :P

Ale jaki fajny ;-)
Ja najchętniej bym kupił nową 85 w dobrej cenie ;-)

darko
09-07-2009, 10:30
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:

A ja poproszę to szkiełko i wystarczy jak będzie tak dobre jak 70-300 VR a jak będzie lepsze też nie pogardze
tylko żeby nie było że tak to tylko w E....

Dex
09-07-2009, 10:43
A teraz schodzimy na ziemie i wracamy do pracy :mrgreen:

darsedz
09-07-2009, 10:54
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR... chętnie przyjmę do testów - jak ktoś z nikona czyta forum to poproszę PW w tej sprawie

"A teraz otwierasz oczy i już się nie boisz... Sprawdźmy..."

R0bert
09-07-2009, 11:00
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)

To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.

Dex
09-07-2009, 11:03
Jeśli 70-200 VR teraz kosztuje w okolicach 8k, to nie chce wiedziec ile krzykną za VR II :-P

darko
09-07-2009, 11:05
Dex nie rozmyślaj o cenach tylko zbieraj kasę bo ile nie zbierzesz i tak będzie za mało :mrgreen:

Dex
09-07-2009, 11:07
Już widze ogłoszenia na giełdzie - zamienie nerke na 70-200 VR II :mrgreen:

prz3mo
09-07-2009, 11:11
To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.

Jeśli nawet to nie chcę znać ani ceny nowego 70-200, ani tymbardziej D700x :mrgreen:

Mateoosh
09-07-2009, 11:15
to ja tez zamienie nereczke :D na 70-200 :D

sevenoo
09-07-2009, 11:15
pomyslcie o cenie d4x....
d3x mnie przeraza a d4x ...

darko
09-07-2009, 11:23
to ja tez zamienie nereczke :D na 70-200 :D
Panowie spokojnie bo ceny nerek pójdą w dół jak będzie taki wysyp

marcin_G
09-07-2009, 11:35
A mój czarny scenariusz jest taki:
- nie wierzę w 24-135, bo ci sięgający po lustrzankę FX raczej wolą bardziej specjalistyczne (i jaśniejsze!) szkła
- nie wierzę w 14-28 z gorszym światłem, bo po co? by był mniejszy, lżejszy i tańszy od tego z f/2.8? Nieeee....nie sądzę.....
- nie wierzę w 120-450. Jakiś taki nijaki.....
- nie wierzę w 400/5,6, bo taki właśnie jest bardzo potrzebny i dlatego nie powstanie :(
- nie wierzę w 60-95/2, bo do (amatorskich...) lustrzanek DX nie widzę potrzeby tak jasnego zooma o małym zakresie ogniskowych. Jasne stałki 50 & 85 załatwią sprawę....

Mam nadzieję, że moje proroctwa są błędne......

darko
09-07-2009, 11:40
A mój czarny scenariusz jest taki:
- nie wierzę w 24-135, bo ci sięgający po lustrzankę FX raczej wolą bardziej specjalistyczne (i jaśniejsze!) szkła
- nie wierzę w 14-28 z gorszym światłem, bo po co? by był mniejszy, lżejszy i tańszy od tego z f/2.8? Nieeee....nie sądzę.....
- nie wierzę w 120-450. Jakiś taki nijaki.....
- nie wierzę w 400/5,6, bo taki właśnie jest bardzo potrzebny i dlatego nie powstanie :(
- nie wierzę w 60-95/2, bo do (amatorskich...) lustrzanek DX nie widzę potrzeby tak jasnego zooma o małym zakresie ogniskowych. Jasne stałki 50 & 85 załatwią sprawę....

Mam nadzieję, że moje proroctwa są błędne......
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać

Piotrek Charchuła
09-07-2009, 11:42
To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.

A z tego co pamiętam to kiedyś na forum pojawiały się plotki o 70-200 ale 2.6

Dex
09-07-2009, 11:45
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać

Dokładnie, idź wybatoż sie 100 razy :D

JK
09-07-2009, 11:49
A ja widzę to czarno głównie z powodu kryzysu. Nowe wyroby to gigantyczne inwestycje w badania, w konstrukcje, w technologie, w linie produkcyjne. Na to trzeba dużo kasy. To się oczywiscie może opłacać nawet w kryzysie, jeśli zostanie sprzedane w sensownych ilościach. A tu znów wraca kryzys, czyli spadek konsumpcji i inwestycji. Ludzie liczą kasę i nie kupują tyle co kiedyś. Na dodatek ceny wzrosły i też będą ograniczały popyt. Jeśli Nikon tej optyki nie wypuścił w czasach prosperity, to teraz chyba są małe szanse.

darsedz
09-07-2009, 11:52
myślę, że na takim etapie to konstrukcje w większość już prawie gotowe - tylko wprowadzenie do produkcji będzie kosztownym problemem... ale kto wie - może to jak badanie rynku - sprawdzają co jest "oczekiwane" :)

Dex
09-07-2009, 11:52
Też prawda. Ale to wątek o plotkach więc można sie rozmarzyć ;) 70-200 VR f/4 :mrgreen:

TristisAnima
09-07-2009, 13:08
Jako że uwielbiam wątki spekulacyjne :mrgreen: http://www.fotografuj.pl/News/Nikon_plany_na_lata_2009_2010/id/3117

D4 rozłożył mnie na łopatki :mrgreen:

no i szkiełka mióóóóóóóóóód AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR wyśnione przeze mnie szkło :mrgreen:

zielin
09-07-2009, 13:09
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=105830

poza tym w cafe? ;)

sevenoo
09-07-2009, 13:13
mnie nic tak nie podrajcowalo jak 35f/1.4 wkoncu ...:)

grudzinsky
09-07-2009, 13:22
Też prawda. Ale to wątek o plotkach więc można sie rozmarzyć

to ja poprosze 14-200 2.8 VR :mrgreen: oczywiscie o jakosci optycznej zoom'ow 14-24, 24-70 i 70-200 :mrgreen:
jedno szklo i nic wiecej do szczescia bym nie potrzebowal :mrgreen:

TristisAnima
09-07-2009, 13:27
W cafe bo to się wszystkiego tyczy i szkieł i korpusów :p wiec trudno mi było zdecydować gdzie. Poza tym zawsze takie wątki w cafe zakładam :p.

swider
09-07-2009, 13:35
Lista poboznych zyczen - nic wiecej.

akustyk
09-07-2009, 13:40
no coz.... takie ploty swietnie robia na porost wlosow miedzy palcami wsrod fanatykow tej czy innej marki :)

a rzeczywistosc? panowie (i panie), Nikon, podobnie jak inni producenci, cedzi po 3-4 szkielka rocznie,
a tu nagle mialby wypuscic po 10, i to na dodatek tych najbardziej wyblaganych?

ja rozumiem, ze ktos musi kontynuowac dzielo Tony Halika, ale kurcze, no nie wszyscy na raz :D :D

JK
09-07-2009, 13:42
Połączyłem dwa wątki i przeniosłem do Cafe, bo dotyczą zarówno optyki, jak też korpusów. Dyskutowanie na przeplatające się tematy futurologiczne w różnych działach sprzetowych mija się chyba z celem.

W Cafe będzie najlepsze miejsce na takie wróżenie z fusów.

rooner
09-07-2009, 13:43
D4 - "ciągły tryb seryjny: 11 kl./s w trybie FX, 16 kl./s przy dwóch klatkach na każdy pomiar ostrości, 18 kl./s w trybie DX przy dwóch klatkach na każdy pomiar ostrości, tryb podwójnej ekspozycji o podwyższonej rozpiętości tonalnej "
Co za straszny muł;)

TristisAnima
09-07-2009, 13:43
no coz.... takie ploty swietnie robia na porost wlosow miedzy palcami wsrod fanatykow tej czy innej marki :)

a rzeczywistosc? panowie (i panie), Nikon, podobnie jak inni producenci, cedzi po 3-4 szkielka rocznie,
a tu nagle mialby wypuscic po 10, i to na dodatek tych najbardziej wyblaganych?

ja rozumiem, ze ktos musi kontynuowac dzielo Tony Halika, ale kurcze, no nie wszyscy na raz :D :D

Oj ciiiii bo usłyszą i się obrazą i gucio z tego będzie :D

grudzinsky
09-07-2009, 13:52
mialem kupic d3 kilk miesiecy po premierze, ale wstrzymalem sie bo chodzily sluchy o D700 ;) jak juz nadszedl czas na kupienie FX to sie okazuje, ze ma byc ich wiecej z jeszcze wiekszymi matrycami...no i co teraz? D4x czy D700x? :D

akustyk
09-07-2009, 13:56
Oj ciiiii bo usłyszą i się obrazą i gucio z tego będzie :D
z wlosow miedzy palcami, dziela Tony Halika, czy tych zabawek? ;)

W1LOVE
09-07-2009, 13:57
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G

Fajnie by było :)

JAP
09-07-2009, 14:10
parę obowiązkowych pozycji jest...

Czornyj
09-07-2009, 14:17
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać

To nie defetyzm - to niemal profetyczna intuicja starego Nikoniarza, której warto nie lekceważyć ;)

Bartek - NinoVeron
09-07-2009, 14:19
fajnie sie czyta gorzej z wiara w te nowosci

nikon, ktory odswierza modele co 2 lata nagle ma w planach:
sierpien 2009 - d300s
II kwartał 2010 - d400
jakos tak nie jestem przekonany, ze tak szybko wypuszcza nastepce d300s :)

podobnie jest ze szklami ...
do tej pory nikon wypuszcza po 3 nowe szkla na rok a tu nagle w planach kilkanascie (14) nowych szkiel do konca 2010 - hmmmm pozyjemy zobaczymy :)

Piotrek Charchuła
09-07-2009, 14:21
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400

zielin
09-07-2009, 14:22
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
nieee po prostu juz nie bedziesz mogl go kupic.

JK
09-07-2009, 14:23
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400

A dlaczego ma stanieć? Wystarczy, że te nowe będą droższe. :mrgreen:

darko
09-07-2009, 14:26
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
Jak to stanieć on już zdjęć nie będzie robił

prz3mo
09-07-2009, 14:54
Jak to stanieć on już zdjęć nie będzie robił

Zdjęć to ten model już dawno nie robi :-P
;)

hesja
09-07-2009, 14:58
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II

sprzedam Nikkora 500mm f4.0 VR stan nienaganny :P

Nemeth
09-07-2009, 15:05
Na liście nie ma PC-E 17 mm AF f/2.8?
JAAAK TO?!

:mrgreen:

JK
09-07-2009, 15:21
sprzedam Nikkora 500mm f4.0 VR stan nienaganny :P

Zapomniałeś dopisać: TANIO sprzedam. :-D

marcin_G
09-07-2009, 15:29
Coś czuję, że na wakcje firma uraczy nas odświeżonym 55-200VR i może jakieś dwa Coolpixy..... :(

JK
09-07-2009, 15:36
Myślisz o przyszłych wakacjach? :wink:

darko
09-07-2009, 15:54
Myślisz o przyszłych wakacjach? :wink:
Może na EURO 2012 sięwyrobią :mrgreen:

frostic
09-07-2009, 16:04
smacznie się zrobiło...
teraz będziem czekać na total bezSzumne body, super zooma 10-500 3xVR i lampe świecącą bardziej niż czoło modelki przed makijażem (lub PS-em)

Dex
09-07-2009, 17:06
A dlaczego ma stanieć? Wystarczy, że te nowe będą droższe. :mrgreen:

I znowu wszystkie marzenia zrobiły głośne jeeeeeeebut :mrgreen:

gietrzy
09-07-2009, 19:35
Czekam na 300/2 VR ;)

Czornyj
09-07-2009, 19:49
Czekam na 300/2 VR ;)

Ciekawe o ile i czy wogóle udałoby się go odchudzić - stare 300/2 waży 7,1kg...

Dex
09-07-2009, 19:56
Do zestawu dodadzą tragarza i będzie jak znalazł :mrgreen:

marcin_G
09-07-2009, 20:22
A ja trochę z innej beczki: wiecie na co NAPRAWDĘ czekam? Na AF-telekonwerter TC-14VR. Zakładasz toto do korpusu, wpinasz "zwykłą" 300/4 i dostajesz 420 mm f/5,6 VR. Szłoby jak woda. Ale nie - po co? Za dobrze by było....Życie jest okrutne dla posiadaczy manualnych szklarni :(

Dex
09-07-2009, 20:39
Za dobrze by było. Takie małe gówienko a jakie oszczędności (dla użytkowników) by były na szkłach ;) Nie ma bata :mrgreen:

marcin_G
09-07-2009, 20:41
...i nagle sprzedaż aktualnych fałerek skończyłaby się :D

Mavierk
09-07-2009, 21:34
byłaby niezła beka, jakby w na święta wypuścili prototypowe AF-S VR II 75-150/2G za ca 12-15k :D

Władca Pixeli
09-07-2009, 21:47
A ja widzę to czarno głównie z powodu kryzysu. Nowe wyroby to gigantyczne inwestycje w badania, w konstrukcje, w technologie, w linie produkcyjne. Na to trzeba dużo kasy. To się oczywiscie może opłacać nawet w kryzysie, jeśli zostanie sprzedane w sensownych ilościach.
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut.
W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.

JK
09-07-2009, 22:09
Obyś miał rację, bo takie 120-450, albo coś w tym guście, to bym chętnie wypróbował.

darko
10-07-2009, 08:31
Obyś miał rację, bo takie 120-450, albo coś w tym guście, to bym chętnie wypróbował.
Nie ty jeden

kichu
10-07-2009, 09:25
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut. W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.

To jest jednak bardziej kwestia ograniczonej podazy niz popytu. Nikon w czasach kryzysu ograniczyl produkcje w sensie wolumenu i przesadzili w druga strone. Pisal o tym Thom Hogan i pare innych zrodel jeszcze...

Łopal
10-07-2009, 10:35
Heh, no niech sobie robią nowe szkła, body. Dla mnie wymarzone szkła i tak już istnieją, np 24-70/2.8. Problemem jest jednak pieniądz.
Co mi po nowych, super- drogich szkłach w ofercie. I tak prawdopodobnie zostanę przy tym, co mam. (Ale na zawartość torby bynajmniej nie narzekam).

shaolin
10-07-2009, 11:25
Zdjecia sie nauczcie robic, a nie na sprzet czekacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;) ;) ;) ;)

A tak na powaznie - ja z tej listy wzialbym sobie 300/4vr, 400/5.6vr, i D300s + starego, nierobiacego juz zdjec D700, ktorego na liscie nie ma ;) ;)

prz3mo
10-07-2009, 11:30
Co Wy z tym "s" ? Przecież Nikon od dawna do swoich modeli nie dodaje już litery "s", tylko "x" :)

shaolin
10-07-2009, 11:34
Ale to bedzie 's' od shaolin :razz: wiec cicho ;)

prz3mo
10-07-2009, 11:41
Ale to bedzie 's' od shaolin :razz: wiec cicho ;)

hehehehe... chyba, że tak ;) shaolin edition z małym ninja w środku ;)

Dex
10-07-2009, 11:45
A do zestawu strój ninja gratis :mrgreen:

thorcik
10-07-2009, 15:44
A do zestawu strój ninja gratis :mrgreen:

chiński ninja? hmm... ;oP

SlaWasII
10-07-2009, 19:21
A co z cenami?
Szczególnie widzę D3000 jako najtańsze body, koszące konkurencję... ;) I tak myślę, że ze 2 klocki sobie krzykną. W końcu tyle punktów AF niczym najlepsze z amatorskiej półki. Chyba, że niedługo najniższej półki nie będzie...?!

Pindziol
10-07-2009, 20:19
A ja spojrzałem z nadzieją, z błędnymi oczyma na listę i... się załamałem, ponieważ nie spostrzegłem na niej Nikkora 24/28 1,8, który bezlitośnie nawiedza mnie nocami; D I w sedes z innymi super bajerami, i tak się do nich nie dorobię, a do szczęścia brakuje mi tylko jednego... Lecz jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia; )

ppfalcon
11-07-2009, 13:08
A mnie najbardziej się podobają:
AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED - fajnie by zastąpił 18-35, szkoda tylko że bez VR, choć z drugiej str w tym zakresie raczej niepotrzebny
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR - może wtedy 70-300 by staniało :)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR - idealne szkło, mam poprzednika i brakuje w nim właśnie jedynie tego VR.
Jak widać dla każdego coś innego, ale takim zestawikiem tych 3 szkieł zupełnie bym nie pogardził.

marcin_G
11-07-2009, 13:28
A ja spojrzałem z nadzieją, z błędnymi oczyma na listę i... się załamałem, ponieważ nie spostrzegłem na niej Nikkora 24/28 1,8, który bezlitośnie nawiedza mnie nocami;
...ale masz do kupienia 28/2 AI/AI-S oraz 24/2 AI-S. Oba łącznie kosztują połowę tego, co trzebaby zapłacić za nowego AF-Sa, gdyby kiedyś powstał....

kruszyna
11-07-2009, 13:46
Nie mogę się przełamać w odczuciu, że w Tokio jest ktoś, komu niezmiernie zależy, by Nikon NIE MIAŁ doskonałej optyki w klasie średniej....


Hmm przecież od dawna można się domyślić że w tej chwili właściciel Canona i Nikona to jeden i ten sam:)

Dex
12-07-2009, 09:49
chiński ninja? hmm... ;oP

Chinja :mrgreen:

Ja tam czekam na D5s z szybkostrzelnością 15 klatek i 50 megakapselami :D i 50-300 1.8 VR IV :lol: I frytki do tego :-P

emgieb
12-07-2009, 10:09
Jakby wlaczyc chciejstwa to chcialbym takie szkla:
~16-x0/4 DX do 1600
~x0-2xx/4 DX do 1000
~12-1x/5.6 DX do 800

Rycerz
12-07-2009, 10:25
Pomijając chciejstwo niektórych czyli jasne stałki ;) to przyznacie że nikon ma straszliwą dziurę w stałkach między 85mm a 180mm bo 105 jest macro, 105DC i 135DC mają kosmiczne ceny a kiedys mówiło się że nikon wypusci 35/1.8 i do kompletu 135/1.8...to byłoby fajne szkiełko...

shaolin
12-07-2009, 11:00
Jak ktos chce fajne i jasne 135 to wystarczy poprosic, zeby Zeiss oddal swoje 135/1.8 do Sony ;)

marcin_G
12-07-2009, 17:53
Ja chciałbym TYLKO 13/5,6 tak do 15 000 zl.....

Władca Pixeli
12-07-2009, 18:07
Ja chciałbym TYLKO 13/5,6 tak do 15 000 zl.....
Ale Nikon ma 14/f2.8D ED AF dużo taniej.

marcin_G
12-07-2009, 18:39
Ale czternastka:
- nie jest manualem :(
- ma dużą dystorsję :(
- i przede wszytskiem: nie jest 13tką :D

Pindziol
13-07-2009, 15:21
Chyba mamy już za dużo i nam się przewraca nie powiem gdzie...; )

elanek
13-07-2009, 15:25
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR - idealne szkło, mam poprzednika i brakuje w nim właśnie jedynie tego VR.


Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm

ppfalcon
13-07-2009, 17:39
Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm

Jakbym miał Canona to interesowałbym się tym co ma Canon, a takto mam to gdzieś. Po co się przejmować cenami benzyny gdy ktoś jeździ na rowerze?

popi
13-07-2009, 18:26
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut.
W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.

"Ponoć" nadchodzi ca.15% podwyżka; wnioski nasuwają się same...jeśli to prawda.

R0bert
13-07-2009, 20:25
http://nikonrumors.com/2009/07/13/are-those-the-new-new-nikon-lenses.aspx
24/1.4 i 35/1.4 i 70-200/2.8
To teraz tylko 85 1.2, tylko z szybkim silnikiem i skoncza sie argumenty kanoniarzy o tym, ze Nikon nie ma 35 1.4 itp

mibartek
14-07-2009, 00:00
Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm

haha :-D
to była pierwsza moja myśl :-P ale jest nadzieja że może Nikkor byłby wtedy sporo tańszy

2Cresky
14-07-2009, 00:08
ale jest nadzieja że może Nikkor byłby wtedy sporo tańszy

Jak zobaczysz cenę, to dostaniesz palpitacji serca :mrgreen: takie rzeczy to tylko w Erze ;)

MrQba
14-07-2009, 09:48
Na http://nikonrumors.com/ pojawiły sie rysunki jak mogą prawdopodobnie wyglądać nowe szkła. Z tego co widać 24 i 35 jest dłuższy od poprzednika i ma wiecej optyki w środku oraz szerszy pierścień ostrości natomiast 70-200 ma mniej optyki niż poprzednik. Co myślicie prawda czy fałsz ?

gietrzy
14-07-2009, 09:57
Soczewa w 35 rządzi!

MrQba
14-07-2009, 10:00
też to zauważyłem ! jakaś taka mega duża jest :D

Sztolcman
14-07-2009, 10:02
Soczewa w 35 rządzi!
Pierwszy raz widzę tak płaską przednią soczewkę. Moim zdaniem to ściema. A jeśli prawda, to będzie to bardzo kanciaste bydle:)

marcin_G
14-07-2009, 10:17
Pierwszy raz widzę tak płaską przednią soczewkę. Moim zdaniem to ściema.
Niekoniecznie.....UV-Micro-Nikkor 105mm f/4,5 zaczynał się soczewką wkęsłą! Układ soczewek jest bardzo prawdopodobny, jak na jasny obiektyw szerokokątny. Oby to był "prawdziwy" przeciek.....

superkomornik
14-07-2009, 11:08
Te projekty to pewnie ze szkieł Canona :-P

R0bert
14-07-2009, 11:18
Jeszcze niech wezmą starego Nocta 50/1.2 i wsadza do niego autofocus, albo AF-S porzadny. Tylko cena niech nie zabija, bo np Nocty mozna na ebay'ach taniej kupic niz 50 1.4

qooba
14-07-2009, 11:26
Obecny 24-85 2.8-4D kosztuje w czasach kryzysu ~3000zł. Nowszy z AFS też pewnie tyle by kosztował. I byłby mój ;)

stock
14-07-2009, 11:27
Chinja :mrgreen:

i 50-300 1.8 VR IV :lol: I frytki do tego :-P

mnie by takie szkło nie zadowoliło :D wołałbym 10-300/1.4 VR :D

kruszyna
14-07-2009, 11:43
"Ponoć" nadchodzi ca.15% podwyżka;

Jakieś konkretne wieści w tym temacie?

marcin_G
14-07-2009, 12:51
Jeszcze niech wezmą starego Nocta 50/1.2 i wsadza do niego autofocus, albo AF-S porzadny. Tylko cena niech nie zabija, bo np Nocty mozna na ebay'ach taniej kupic niz 50 1.4
Słucham?
zwykła 50/1,2 kosztuje na ebayu 400-500 $ i jest tego pełno
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....

A jeszcze w sprawie przekrojów optyki na NikonRumors: 70-200 jest NA PEWNO wesołą twórczością miłośnika Photoshopa, bo usunięto szkło ED z przednich grup. To niestety jest nierealne, więc ta "nowość" to bajka :(

R0bert
14-07-2009, 12:54
Słucham?
zwykła 50/1,2 kosztuje na ebayu 400-500 $ i jest tego pełno
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....

A to przepraszam za blad.

Mavierk
14-07-2009, 13:13
marcin_G przecież to widać, że chłopaki jedyne, co zmienili, to kolory soczewek ;)

Dex
14-07-2009, 13:44
wołałbym 10-300/1.4 VR :D

Z wbudowanym noktowizorem i mozliwościa patrzenia przez 3 warstwy ubrania :mrgreen:

marcin_G
14-07-2009, 14:08
marcin_G przecież to widać, że chłopaki jedyne, co zmienili, to kolory soczewek ;)
Dokladnie! Wszystko w myśl zasady: "byle o Nikonie było głośno" - sprzedaż tak czy owak nakręci się sama :D

Jacek_Z
14-07-2009, 21:37
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....
No to przegapiłem okazję, maiłem w ręce egz w idealnym stanie za o ile pamiętam 3,5 tys zł.

Piotrek Charchuła
14-07-2009, 21:43
mnie by takie szkło nie zadowoliło :D wołałbym 10-300/1.4 VR :D

Swoją drogą ciekawe ile by ono warzyło, z 10 kg ?:-)

jaś
14-07-2009, 21:48
Z wbudowanym noktowizorem i mozliwościa patrzenia przez 3 warstwy ubrania :mrgreen:

i jeszce żeby filtry 77 nie winietowały :)

mateo912
14-07-2009, 22:02
Jaś 77? a po co takie duże:D 60 i by pasowało:D

Bartek - NinoVeron
11-11-2009, 18:02
August 4 introduction: (Apparently the end of July presentation is for compact cameras.)

Nikon D3000
Nikon D300s with Full-HD movie 24 fps, improved AF, self timer + mirror-up, cf + sd-slot
AF-S DX 17-65/3.2-4 G VR with 72(!) mm filter
October 15 presentation:

Nikon D700X with 24.5 MP, Full-HD movie 24 fps, improved AF and self timer + mirror-up
AF-S Nikkor 24-135mm f/3.5-5.6G ED VR (The FX-dream-walk-around-lens?)
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G (No VR?)
Q1/2010:

AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:

Nikon D4 with 15.7 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 30fps
Nikon D400 with 13.8 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 24fps
Q3/2010:

AF-S Nikkor 300mm f/4G VR (On the waiting list for many!)
AF-S Nikkor 400mm f/5.6G VR (Have been missing a long time!)
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR
AF-S DX Nikkor 60-95mm f/2G VR (The DX dream-telezoom!)
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR (Replacing 17-55 with addition of VR)
Nikon Coolpix P1DX with DX 12.3 MP stabilised sensor, 28-85/3.5-5.6 zoom (comparable to FX, actually 18-56), 2.9 inch 920k-display, movable upwards for macro.
Q4/2010:

Nikon D4X with 30.2 MP with 1 EV improved sensitivity

tak po 4 m-cach znowu patrzę na tą listę i
D3000 - jest
D300s - jest
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II - jest

więc wydaje się, że lista była w dużej części prawidłowa :)

teraz zostaje czekać na:
D700x
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G

:)
szczególnie tego szkiełka 35mm f/1,4G nie mogę się doczekać :)

gietrzy
06-08-2010, 23:15
NR pisze o 200/2VR II nano. Raczej pewnik bo na FM jest wysyp 200/2VR od super pewnych sprzedawców w atrakcyjnych cenach ($3800, sn 301xxx)
Bez komentarza :mrgreen:

Azazel85
07-08-2010, 01:23
OMG... żeś wygrzebał... :D

P.S. Ile jest na forum wątków "plotki o nowościach"? Ktoś je zliczył? :)