Zobacz pełną wersję : plotki o nowościach Nikona
ranbir kapoor
08-07-2009, 23:40
August 4 introduction: (Apparently the end of July presentation is for compact cameras.)
Nikon D3000
Nikon D300s with Full-HD movie 24 fps, improved AF, self timer + mirror-up, cf + sd-slot
AF-S DX 17-65/3.2-4 G VR with 72(!) mm filter
October 15 presentation:
Nikon D700X with 24.5 MP, Full-HD movie 24 fps, improved AF and self timer + mirror-up
AF-S Nikkor 24-135mm f/3.5-5.6G ED VR (The FX-dream-walk-around-lens?)
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G (No VR?)
Q1/2010:
AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:
Nikon D4 with 15.7 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 30fps
Nikon D400 with 13.8 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 24fps
Q3/2010:
AF-S Nikkor 300mm f/4G VR (On the waiting list for many!)
AF-S Nikkor 400mm f/5.6G VR (Have been missing a long time!)
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR
AF-S DX Nikkor 60-95mm f/2G VR (The DX dream-telezoom!)
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR (Replacing 17-55 with addition of VR)
Nikon Coolpix P1DX with DX 12.3 MP stabilised sensor, 28-85/3.5-5.6 zoom (comparable to FX, actually 18-56), 2.9 inch 920k-display, movable upwards for macro.
Q4/2010:
Nikon D4X with 30.2 MP with 1 EV improved sensitivity
z nikon rumors, lepiej poczytac w oryginalne, duzo wiecej informacji - po czesku ale nie trudno zrozumiec - 9 post od gory
http://forum.grafika.cz/read.php?51,2892399,3061050,quote=1
Sporo tego, aż żal że to nie oficjalne zapowiedzi przynajmniej niektórych z nich.
Ech... pobożna lista życzeń :mrgreen: zwłaszcza ten 35 f1.4 wygląda bardzo prawdopodobnie ;)
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR
Te pozycje mi się podobają... Nie zmienia to jednak faktu, że nie wierzę w te bajki :)
E tam.
Największy kosmos to chyba AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR :P
marcin_G
09-07-2009, 10:01
Hm.....poza kilkoma mniej lub bardziej pewnymi pozycjami, kiepsko widzę tę optykę..... Nie mogę się przełamać w odczuciu, że w Tokio jest ktoś, komu niezmiernie zależy, by Nikon NIE MIAŁ doskonałej optyki w klasie średniej....
Trzymam kciuki, by jak najwięcej pozycji z listy pokazało się w rzeczywistości, a nie trafiało do mojego wątku i prototypach, które nie weszły do produkcji......
pawelpiotrm
09-07-2009, 10:16
E tam.
Największy kosmos to chyba AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR :P
Ale jaki fajny ;-)
Ja najchętniej bym kupił nową 85 w dobrej cenie ;-)
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:
A ja poproszę to szkiełko i wystarczy jak będzie tak dobre jak 70-300 VR a jak będzie lepsze też nie pogardze
tylko żeby nie było że tak to tylko w E....
A teraz schodzimy na ziemie i wracamy do pracy :mrgreen:
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR... chętnie przyjmę do testów - jak ktoś z nikona czyta forum to poproszę PW w tej sprawie
"A teraz otwierasz oczy i już się nie boisz... Sprawdźmy..."
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)
To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.
Jeśli 70-200 VR teraz kosztuje w okolicach 8k, to nie chce wiedziec ile krzykną za VR II :-P
Dex nie rozmyślaj o cenach tylko zbieraj kasę bo ile nie zbierzesz i tak będzie za mało :mrgreen:
Już widze ogłoszenia na giełdzie - zamienie nerke na 70-200 VR II :mrgreen:
To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.
Jeśli nawet to nie chcę znać ani ceny nowego 70-200, ani tymbardziej D700x :mrgreen:
Mateoosh
09-07-2009, 11:15
to ja tez zamienie nereczke :D na 70-200 :D
pomyslcie o cenie d4x....
d3x mnie przeraza a d4x ...
to ja tez zamienie nereczke :D na 70-200 :D
Panowie spokojnie bo ceny nerek pójdą w dół jak będzie taki wysyp
marcin_G
09-07-2009, 11:35
A mój czarny scenariusz jest taki:
- nie wierzę w 24-135, bo ci sięgający po lustrzankę FX raczej wolą bardziej specjalistyczne (i jaśniejsze!) szkła
- nie wierzę w 14-28 z gorszym światłem, bo po co? by był mniejszy, lżejszy i tańszy od tego z f/2.8? Nieeee....nie sądzę.....
- nie wierzę w 120-450. Jakiś taki nijaki.....
- nie wierzę w 400/5,6, bo taki właśnie jest bardzo potrzebny i dlatego nie powstanie :(
- nie wierzę w 60-95/2, bo do (amatorskich...) lustrzanek DX nie widzę potrzeby tak jasnego zooma o małym zakresie ogniskowych. Jasne stałki 50 & 85 załatwią sprawę....
Mam nadzieję, że moje proroctwa są błędne......
A mój czarny scenariusz jest taki:
- nie wierzę w 24-135, bo ci sięgający po lustrzankę FX raczej wolą bardziej specjalistyczne (i jaśniejsze!) szkła
- nie wierzę w 14-28 z gorszym światłem, bo po co? by był mniejszy, lżejszy i tańszy od tego z f/2.8? Nieeee....nie sądzę.....
- nie wierzę w 120-450. Jakiś taki nijaki.....
- nie wierzę w 400/5,6, bo taki właśnie jest bardzo potrzebny i dlatego nie powstanie :(
- nie wierzę w 60-95/2, bo do (amatorskich...) lustrzanek DX nie widzę potrzeby tak jasnego zooma o małym zakresie ogniskowych. Jasne stałki 50 & 85 załatwią sprawę....
Mam nadzieję, że moje proroctwa są błędne......
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać
Piotrek Charchuła
09-07-2009, 11:42
To chyba najbardziej prawdopodobne i D700X z tej listy, w wielu sklepach podobno juz nie moga dostac, gdzieniegdzie jest oznaczony jako EOL czyli koniec produkcji.
A z tego co pamiętam to kiedyś na forum pojawiały się plotki o 70-200 ale 2.6
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać
Dokładnie, idź wybatoż sie 100 razy :D
A ja widzę to czarno głównie z powodu kryzysu. Nowe wyroby to gigantyczne inwestycje w badania, w konstrukcje, w technologie, w linie produkcyjne. Na to trzeba dużo kasy. To się oczywiscie może opłacać nawet w kryzysie, jeśli zostanie sprzedane w sensownych ilościach. A tu znów wraca kryzys, czyli spadek konsumpcji i inwestycji. Ludzie liczą kasę i nie kupują tyle co kiedyś. Na dodatek ceny wzrosły i też będą ograniczały popyt. Jeśli Nikon tej optyki nie wypuścił w czasach prosperity, to teraz chyba są małe szanse.
myślę, że na takim etapie to konstrukcje w większość już prawie gotowe - tylko wprowadzenie do produkcji będzie kosztownym problemem... ale kto wie - może to jak badanie rynku - sprawdzają co jest "oczekiwane" :)
Też prawda. Ale to wątek o plotkach więc można sie rozmarzyć ;) 70-200 VR f/4 :mrgreen:
TristisAnima
09-07-2009, 13:08
Jako że uwielbiam wątki spekulacyjne :mrgreen: http://www.fotografuj.pl/News/Nikon_plany_na_lata_2009_2010/id/3117
D4 rozłożył mnie na łopatki :mrgreen:
no i szkiełka mióóóóóóóóóód AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR wyśnione przeze mnie szkło :mrgreen:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=105830
poza tym w cafe? ;)
mnie nic tak nie podrajcowalo jak 35f/1.4 wkoncu ...:)
grudzinsky
09-07-2009, 13:22
Też prawda. Ale to wątek o plotkach więc można sie rozmarzyć
to ja poprosze 14-200 2.8 VR :mrgreen: oczywiscie o jakosci optycznej zoom'ow 14-24, 24-70 i 70-200 :mrgreen:
jedno szklo i nic wiecej do szczescia bym nie potrzebowal :mrgreen:
TristisAnima
09-07-2009, 13:27
W cafe bo to się wszystkiego tyczy i szkieł i korpusów :p wiec trudno mi było zdecydować gdzie. Poza tym zawsze takie wątki w cafe zakładam :p.
Lista poboznych zyczen - nic wiecej.
no coz.... takie ploty swietnie robia na porost wlosow miedzy palcami wsrod fanatykow tej czy innej marki :)
a rzeczywistosc? panowie (i panie), Nikon, podobnie jak inni producenci, cedzi po 3-4 szkielka rocznie,
a tu nagle mialby wypuscic po 10, i to na dodatek tych najbardziej wyblaganych?
ja rozumiem, ze ktos musi kontynuowac dzielo Tony Halika, ale kurcze, no nie wszyscy na raz :D :D
Połączyłem dwa wątki i przeniosłem do Cafe, bo dotyczą zarówno optyki, jak też korpusów. Dyskutowanie na przeplatające się tematy futurologiczne w różnych działach sprzetowych mija się chyba z celem.
W Cafe będzie najlepsze miejsce na takie wróżenie z fusów.
D4 - "ciągły tryb seryjny: 11 kl./s w trybie FX, 16 kl./s przy dwóch klatkach na każdy pomiar ostrości, 18 kl./s w trybie DX przy dwóch klatkach na każdy pomiar ostrości, tryb podwójnej ekspozycji o podwyższonej rozpiętości tonalnej "
Co za straszny muł;)
TristisAnima
09-07-2009, 13:43
no coz.... takie ploty swietnie robia na porost wlosow miedzy palcami wsrod fanatykow tej czy innej marki :)
a rzeczywistosc? panowie (i panie), Nikon, podobnie jak inni producenci, cedzi po 3-4 szkielka rocznie,
a tu nagle mialby wypuscic po 10, i to na dodatek tych najbardziej wyblaganych?
ja rozumiem, ze ktos musi kontynuowac dzielo Tony Halika, ale kurcze, no nie wszyscy na raz :D :D
Oj ciiiii bo usłyszą i się obrazą i gucio z tego będzie :D
grudzinsky
09-07-2009, 13:52
mialem kupic d3 kilk miesiecy po premierze, ale wstrzymalem sie bo chodzily sluchy o D700 ;) jak juz nadszedl czas na kupienie FX to sie okazuje, ze ma byc ich wiecej z jeszcze wiekszymi matrycami...no i co teraz? D4x czy D700x? :D
Oj ciiiii bo usłyszą i się obrazą i gucio z tego będzie :D
z wlosow miedzy palcami, dziela Tony Halika, czy tych zabawek? ;)
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G
Fajnie by było :)
parę obowiązkowych pozycji jest...
A kysz maro nieczysta ;) taki defetyzm rozsiewać
To nie defetyzm - to niemal profetyczna intuicja starego Nikoniarza, której warto nie lekceważyć ;)
Bartek - NinoVeron
09-07-2009, 14:19
fajnie sie czyta gorzej z wiara w te nowosci
nikon, ktory odswierza modele co 2 lata nagle ma w planach:
sierpien 2009 - d300s
II kwartał 2010 - d400
jakos tak nie jestem przekonany, ze tak szybko wypuszcza nastepce d300s :)
podobnie jest ze szklami ...
do tej pory nikon wypuszcza po 3 nowe szkla na rok a tu nagle w planach kilkanascie (14) nowych szkiel do konca 2010 - hmmmm pozyjemy zobaczymy :)
Piotrek Charchuła
09-07-2009, 14:21
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
nieee po prostu juz nie bedziesz mogl go kupic.
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
A dlaczego ma stanieć? Wystarczy, że te nowe będą droższe. :mrgreen:
Ciekawe czy D300 stanieje jak wypuszczą D300s albo D400
Jak to stanieć on już zdjęć nie będzie robił
Jak to stanieć on już zdjęć nie będzie robił
Zdjęć to ten model już dawno nie robi :-P
;)
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II
sprzedam Nikkora 500mm f4.0 VR stan nienaganny :P
Na liście nie ma PC-E 17 mm AF f/2.8?
JAAAK TO?!
:mrgreen:
sprzedam Nikkora 500mm f4.0 VR stan nienaganny :P
Zapomniałeś dopisać: TANIO sprzedam. :-D
marcin_G
09-07-2009, 15:29
Coś czuję, że na wakcje firma uraczy nas odświeżonym 55-200VR i może jakieś dwa Coolpixy..... :(
Myślisz o przyszłych wakacjach? :wink:
Myślisz o przyszłych wakacjach? :wink:
Może na EURO 2012 sięwyrobią :mrgreen:
smacznie się zrobiło...
teraz będziem czekać na total bezSzumne body, super zooma 10-500 3xVR i lampe świecącą bardziej niż czoło modelki przed makijażem (lub PS-em)
A dlaczego ma stanieć? Wystarczy, że te nowe będą droższe. :mrgreen:
I znowu wszystkie marzenia zrobiły głośne jeeeeeeebut :mrgreen:
Czekam na 300/2 VR ;)
Ciekawe o ile i czy wogóle udałoby się go odchudzić - stare 300/2 waży 7,1kg...
Do zestawu dodadzą tragarza i będzie jak znalazł :mrgreen:
marcin_G
09-07-2009, 20:22
A ja trochę z innej beczki: wiecie na co NAPRAWDĘ czekam? Na AF-telekonwerter TC-14VR. Zakładasz toto do korpusu, wpinasz "zwykłą" 300/4 i dostajesz 420 mm f/5,6 VR. Szłoby jak woda. Ale nie - po co? Za dobrze by było....Życie jest okrutne dla posiadaczy manualnych szklarni :(
Za dobrze by było. Takie małe gówienko a jakie oszczędności (dla użytkowników) by były na szkłach ;) Nie ma bata :mrgreen:
marcin_G
09-07-2009, 20:41
...i nagle sprzedaż aktualnych fałerek skończyłaby się :D
byłaby niezła beka, jakby w na święta wypuścili prototypowe AF-S VR II 75-150/2G za ca 12-15k :D
Władca Pixeli
09-07-2009, 21:47
A ja widzę to czarno głównie z powodu kryzysu. Nowe wyroby to gigantyczne inwestycje w badania, w konstrukcje, w technologie, w linie produkcyjne. Na to trzeba dużo kasy. To się oczywiscie może opłacać nawet w kryzysie, jeśli zostanie sprzedane w sensownych ilościach.
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut.
W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.
Obyś miał rację, bo takie 120-450, albo coś w tym guście, to bym chętnie wypróbował.
Obyś miał rację, bo takie 120-450, albo coś w tym guście, to bym chętnie wypróbował.
Nie ty jeden
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut. W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.
To jest jednak bardziej kwestia ograniczonej podazy niz popytu. Nikon w czasach kryzysu ograniczyl produkcje w sensie wolumenu i przesadzili w druga strone. Pisal o tym Thom Hogan i pare innych zrodel jeszcze...
Heh, no niech sobie robią nowe szkła, body. Dla mnie wymarzone szkła i tak już istnieją, np 24-70/2.8. Problemem jest jednak pieniądz.
Co mi po nowych, super- drogich szkłach w ofercie. I tak prawdopodobnie zostanę przy tym, co mam. (Ale na zawartość torby bynajmniej nie narzekam).
Zdjecia sie nauczcie robic, a nie na sprzet czekacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;) ;) ;) ;)
A tak na powaznie - ja z tej listy wzialbym sobie 300/4vr, 400/5.6vr, i D300s + starego, nierobiacego juz zdjec D700, ktorego na liscie nie ma ;) ;)
Co Wy z tym "s" ? Przecież Nikon od dawna do swoich modeli nie dodaje już litery "s", tylko "x" :)
Ale to bedzie 's' od shaolin :razz: wiec cicho ;)
Ale to bedzie 's' od shaolin :razz: wiec cicho ;)
hehehehe... chyba, że tak ;) shaolin edition z małym ninja w środku ;)
A do zestawu strój ninja gratis :mrgreen:
A do zestawu strój ninja gratis :mrgreen:
chiński ninja? hmm... ;oP
SlaWasII
10-07-2009, 19:21
A co z cenami?
Szczególnie widzę D3000 jako najtańsze body, koszące konkurencję... ;) I tak myślę, że ze 2 klocki sobie krzykną. W końcu tyle punktów AF niczym najlepsze z amatorskiej półki. Chyba, że niedługo najniższej półki nie będzie...?!
Pindziol
10-07-2009, 20:19
A ja spojrzałem z nadzieją, z błędnymi oczyma na listę i... się załamałem, ponieważ nie spostrzegłem na niej Nikkora 24/28 1,8, który bezlitośnie nawiedza mnie nocami; D I w sedes z innymi super bajerami, i tak się do nich nie dorobię, a do szczęścia brakuje mi tylko jednego... Lecz jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia; )
ppfalcon
11-07-2009, 13:08
A mnie najbardziej się podobają:
AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED - fajnie by zastąpił 18-35, szkoda tylko że bez VR, choć z drugiej str w tym zakresie raczej niepotrzebny
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR - może wtedy 70-300 by staniało :)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR - idealne szkło, mam poprzednika i brakuje w nim właśnie jedynie tego VR.
Jak widać dla każdego coś innego, ale takim zestawikiem tych 3 szkieł zupełnie bym nie pogardził.
marcin_G
11-07-2009, 13:28
A ja spojrzałem z nadzieją, z błędnymi oczyma na listę i... się załamałem, ponieważ nie spostrzegłem na niej Nikkora 24/28 1,8, który bezlitośnie nawiedza mnie nocami;
...ale masz do kupienia 28/2 AI/AI-S oraz 24/2 AI-S. Oba łącznie kosztują połowę tego, co trzebaby zapłacić za nowego AF-Sa, gdyby kiedyś powstał....
kruszyna
11-07-2009, 13:46
Nie mogę się przełamać w odczuciu, że w Tokio jest ktoś, komu niezmiernie zależy, by Nikon NIE MIAŁ doskonałej optyki w klasie średniej....
Hmm przecież od dawna można się domyślić że w tej chwili właściciel Canona i Nikona to jeden i ten sam:)
chiński ninja? hmm... ;oP
Chinja :mrgreen:
Ja tam czekam na D5s z szybkostrzelnością 15 klatek i 50 megakapselami :D i 50-300 1.8 VR IV :lol: I frytki do tego :-P
Jakby wlaczyc chciejstwa to chcialbym takie szkla:
~16-x0/4 DX do 1600
~x0-2xx/4 DX do 1000
~12-1x/5.6 DX do 800
Pomijając chciejstwo niektórych czyli jasne stałki ;) to przyznacie że nikon ma straszliwą dziurę w stałkach między 85mm a 180mm bo 105 jest macro, 105DC i 135DC mają kosmiczne ceny a kiedys mówiło się że nikon wypusci 35/1.8 i do kompletu 135/1.8...to byłoby fajne szkiełko...
Jak ktos chce fajne i jasne 135 to wystarczy poprosic, zeby Zeiss oddal swoje 135/1.8 do Sony ;)
marcin_G
12-07-2009, 17:53
Ja chciałbym TYLKO 13/5,6 tak do 15 000 zl.....
Władca Pixeli
12-07-2009, 18:07
Ja chciałbym TYLKO 13/5,6 tak do 15 000 zl.....
Ale Nikon ma 14/f2.8D ED AF dużo taniej.
marcin_G
12-07-2009, 18:39
Ale czternastka:
- nie jest manualem :(
- ma dużą dystorsję :(
- i przede wszytskiem: nie jest 13tką :D
Pindziol
13-07-2009, 15:21
Chyba mamy już za dużo i nam się przewraca nie powiem gdzie...; )
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR - idealne szkło, mam poprzednika i brakuje w nim właśnie jedynie tego VR.
Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm
ppfalcon
13-07-2009, 17:39
Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm
Jakbym miał Canona to interesowałbym się tym co ma Canon, a takto mam to gdzieś. Po co się przejmować cenami benzyny gdy ktoś jeździ na rowerze?
Gdzie jest kryzys. Od dnia premiery Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G w Stanach jest nieosiągalny w sklepach. Nowe dostawy wyprzedają w kilkanaście minut.
W B&H od jakiegoś czasu D3 również nieosiągalny. Podobnie EOS 5D Mark II, a nie są to aparaty tanie.
"Ponoć" nadchodzi ca.15% podwyżka; wnioski nasuwają się same...jeśli to prawda.
http://nikonrumors.com/2009/07/13/are-those-the-new-new-nikon-lenses.aspx
24/1.4 i 35/1.4 i 70-200/2.8
To teraz tylko 85 1.2, tylko z szybkim silnikiem i skoncza sie argumenty kanoniarzy o tym, ze Nikon nie ma 35 1.4 itp
mibartek
14-07-2009, 00:00
Będzie lament, że Canon ma 24-105/4 od dawna, a u nas zrobili tylko do 85 mm
haha :-D
to była pierwsza moja myśl :-P ale jest nadzieja że może Nikkor byłby wtedy sporo tańszy
ale jest nadzieja że może Nikkor byłby wtedy sporo tańszy
Jak zobaczysz cenę, to dostaniesz palpitacji serca :mrgreen: takie rzeczy to tylko w Erze ;)
Na http://nikonrumors.com/ pojawiły sie rysunki jak mogą prawdopodobnie wyglądać nowe szkła. Z tego co widać 24 i 35 jest dłuższy od poprzednika i ma wiecej optyki w środku oraz szerszy pierścień ostrości natomiast 70-200 ma mniej optyki niż poprzednik. Co myślicie prawda czy fałsz ?
też to zauważyłem ! jakaś taka mega duża jest :D
Sztolcman
14-07-2009, 10:02
Soczewa w 35 rządzi!
Pierwszy raz widzę tak płaską przednią soczewkę. Moim zdaniem to ściema. A jeśli prawda, to będzie to bardzo kanciaste bydle:)
marcin_G
14-07-2009, 10:17
Pierwszy raz widzę tak płaską przednią soczewkę. Moim zdaniem to ściema.
Niekoniecznie.....UV-Micro-Nikkor 105mm f/4,5 zaczynał się soczewką wkęsłą! Układ soczewek jest bardzo prawdopodobny, jak na jasny obiektyw szerokokątny. Oby to był "prawdziwy" przeciek.....
superkomornik
14-07-2009, 11:08
Te projekty to pewnie ze szkieł Canona :-P
Jeszcze niech wezmą starego Nocta 50/1.2 i wsadza do niego autofocus, albo AF-S porzadny. Tylko cena niech nie zabija, bo np Nocty mozna na ebay'ach taniej kupic niz 50 1.4
Obecny 24-85 2.8-4D kosztuje w czasach kryzysu ~3000zł. Nowszy z AFS też pewnie tyle by kosztował. I byłby mój ;)
Chinja :mrgreen:
i 50-300 1.8 VR IV :lol: I frytki do tego :-P
mnie by takie szkło nie zadowoliło :D wołałbym 10-300/1.4 VR :D
kruszyna
14-07-2009, 11:43
"Ponoć" nadchodzi ca.15% podwyżka;
Jakieś konkretne wieści w tym temacie?
marcin_G
14-07-2009, 12:51
Jeszcze niech wezmą starego Nocta 50/1.2 i wsadza do niego autofocus, albo AF-S porzadny. Tylko cena niech nie zabija, bo np Nocty mozna na ebay'ach taniej kupic niz 50 1.4
Słucham?
zwykła 50/1,2 kosztuje na ebayu 400-500 $ i jest tego pełno
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....
A jeszcze w sprawie przekrojów optyki na NikonRumors: 70-200 jest NA PEWNO wesołą twórczością miłośnika Photoshopa, bo usunięto szkło ED z przednich grup. To niestety jest nierealne, więc ta "nowość" to bajka :(
Słucham?
zwykła 50/1,2 kosztuje na ebayu 400-500 $ i jest tego pełno
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....
A to przepraszam za blad.
marcin_G przecież to widać, że chłopaki jedyne, co zmienili, to kolory soczewek ;)
wołałbym 10-300/1.4 VR :D
Z wbudowanym noktowizorem i mozliwościa patrzenia przez 3 warstwy ubrania :mrgreen:
marcin_G
14-07-2009, 14:08
marcin_G przecież to widać, że chłopaki jedyne, co zmienili, to kolory soczewek ;)
Dokladnie! Wszystko w myśl zasady: "byle o Nikonie było głośno" - sprzedaż tak czy owak nakręci się sama :D
Noct 58/1,2 kosztuje 2000-4000 $.....
No to przegapiłem okazję, maiłem w ręce egz w idealnym stanie za o ile pamiętam 3,5 tys zł.
Piotrek Charchuła
14-07-2009, 21:43
mnie by takie szkło nie zadowoliło :D wołałbym 10-300/1.4 VR :D
Swoją drogą ciekawe ile by ono warzyło, z 10 kg ?:-)
Z wbudowanym noktowizorem i mozliwościa patrzenia przez 3 warstwy ubrania :mrgreen:
i jeszce żeby filtry 77 nie winietowały :)
mateo912
14-07-2009, 22:02
Jaś 77? a po co takie duże:D 60 i by pasowało:D
Bartek - NinoVeron
11-11-2009, 18:02
August 4 introduction: (Apparently the end of July presentation is for compact cameras.)
Nikon D3000
Nikon D300s with Full-HD movie 24 fps, improved AF, self timer + mirror-up, cf + sd-slot
AF-S DX 17-65/3.2-4 G VR with 72(!) mm filter
October 15 presentation:
Nikon D700X with 24.5 MP, Full-HD movie 24 fps, improved AF and self timer + mirror-up
AF-S Nikkor 24-135mm f/3.5-5.6G ED VR (The FX-dream-walk-around-lens?)
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II (What everybody waited for! 82 mm filter, 1530 g)
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G (No VR?)
Q1/2010:
AF-S Nikkor 14-28mm f/3.5-4.5G ED
AF-S Nikkor 120-450mm f/4.5-5.6G ED VR II (Replacement for 80-400? 82 mm, 1480 g)
Q2/2010:
Nikon D4 with 15.7 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 30fps
Nikon D400 with 13.8 MP, improved 1 EV, Full HD-movie 24fps
Q3/2010:
AF-S Nikkor 300mm f/4G VR (On the waiting list for many!)
AF-S Nikkor 400mm f/5.6G VR (Have been missing a long time!)
AF-S Nikkor 70-240mm f/3.5-4.5G VR (The missing medium size telezoom!)
AF-S Nikkor 105mm f/2G DC (A small surprise. No VR?)
AF-S Nikkor 24-85mm f/4G VR
AF-S DX Nikkor 60-95mm f/2G VR (The DX dream-telezoom!)
AF-S DX Nikkor 17-60mm f/2.8G VR (Replacing 17-55 with addition of VR)
Nikon Coolpix P1DX with DX 12.3 MP stabilised sensor, 28-85/3.5-5.6 zoom (comparable to FX, actually 18-56), 2.9 inch 920k-display, movable upwards for macro.
Q4/2010:
Nikon D4X with 30.2 MP with 1 EV improved sensitivity
tak po 4 m-cach znowu patrzę na tą listę i
D3000 - jest
D300s - jest
AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II - jest
więc wydaje się, że lista była w dużej części prawidłowa :)
teraz zostaje czekać na:
D700x
AF-S Nikkor 35mm f/1.4G
AF-S Nikkor 85mm f/1.4G
:)
szczególnie tego szkiełka 35mm f/1,4G nie mogę się doczekać :)
NR pisze o 200/2VR II nano. Raczej pewnik bo na FM jest wysyp 200/2VR od super pewnych sprzedawców w atrakcyjnych cenach ($3800, sn 301xxx)
Bez komentarza :mrgreen:
Azazel85
07-08-2010, 01:23
OMG... żeś wygrzebał... :D
P.S. Ile jest na forum wątków "plotki o nowościach"? Ktoś je zliczył? :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.