PDA

Zobacz pełną wersję : NR w D90 czy Neat Image



piotr1980
08-07-2009, 11:29
Witam.

Od kilku dni posiadam N D90 i trochę na przyszłość zastanawiam się jak najefektywniej redukować szumy przy wysokich ISO.

Pytanie: Przy zdjęciach w NEF'ach - czy lepiej stosować tylko i wyłącznie redukcję wewnętrzną D90, czy może wyłączyć zupełnie redukcję w aparacie i szumy usuwać tylko w Neat Image? A może stosować pewien poziom NR w aparacie i wspomagać się odszumianiem programowym? Jak uzyskać najlepsze (max. szczegółów, minimum szumu) efekty? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

PS. Jeśli był już taki wątek, to przepraszam za zaśmiecanie i proszę o link :-)

emgieb
08-07-2009, 11:32
Ligtroom