PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica foto video, 3D vs kulowy



ropusz
07-07-2009, 13:39
Witam,
Nadszedł czas kupić statyw. Miałem już co prawda kiedyś jakiś z allegro, ale nazywać to statywem to wielka przesada. Ale do rzeczy. Potrzebuję statyw, tak do 400 zł. Mam zarówno kamerę, jak i lustro i zastanawiam się czy potrzebuję dwie różne głowice (te od kamery widziałem, że mają taką rączkę) czy wystarczy jedna? Ajeśli trzeba oddzielna to lepsze kulowe czy 3D. Może jakieś konkretne możecie doradzić?

markB
07-07-2009, 14:20
Może coś takiego: http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2319?livid=80&lsf=80&child=2

Rycerz
07-07-2009, 14:21
co zamierzasz fotografowac na statywie? obiekty dynamiczne? czy krajobrazy, architekture?

ropusz
07-07-2009, 14:27
Raczej kraobrazy, w tym jakaś panorama, jeśli chodzi o foto. Ale video to trzeba mieć możliwość płynnego przesuwu.

Rycerz
07-07-2009, 14:41
a teraz dopiero doczytałem o kamerze :(
no to zainwestuj w dobrą głowice wideo, aparat tez może sie na niej nieźle sprawowac...

ropusz
07-07-2009, 21:37
Jest coś takiego, jak Manfrotto 700RC2. Podobno nadaje się również do aparatów. Co o tym sądzicie? Nie wiem, jak bardzo będzie to gorsze od np. 486RC2?