Zobacz pełną wersję : Panasonic LX3 i portret
Witam,
Czy Panasonic LX3 poza robieniem krajobrazów nada się do sporadycznego portretu? Czy ogniskowa nie będzie za krótka? A może ktoś robił jakieś portrety tym aparatem i mógłby sie podzielić wrażeniami albo wrzucić jakieś zdjęcia?
lesiu999
06-07-2009, 15:52
No jasne że się da :) najdłuższa ogniskowa, najmniejsza przysłona i tylko żeby nic z tyłu za modelką nie stało bo to jednak ma większą GO niż APS-C czy FF.
Andrzej Mroczek w wiadomej książce pokazuje głównie portrety zrobione głównie standardem i szerszymi szkłami, więc nie rozumiem czemu miałby się nie nadawać.
W kompaktach, jak się ustawi najdłuższą ogniskową to czasem są problemy z ostrością. Poza tym teraz większośc robi zdjęcia obiektywami o większej ogniskowej niż 35.
lesiu999
06-07-2009, 21:06
Ten takowych problemów nie ma. Albo jeszcze ich nie zauważyłem :)
W kompaktach, jak się ustawi najdłuższą ogniskową to czasem są problemy z ostrością. Poza tym teraz większośc robi zdjęcia obiektywami o większej ogniskowej niż 35.
widzę niedowiarku , że moje zapewnienia wlącznie z dołączonymi samplami na 35mm nie przekonały Cię za bardzo ;)
co do ostrości - to jest właśnie jedna z zalet tego szkiełka. brak kolosalnych ogniskowych nadrabia świetnymi parametrami optycznymi na każdej ogniskowej przy rewelacyjnej jasności.
co do ostrości - to jest właśnie jedna z zalet tego szkiełka. brak kolosalnych ogniskowych nadrabia świetnymi parametrami optycznymi na każdej ogniskowej przy rewelacyjnej jasności.
potwierdzam w 100% - dla mnie po zamianie D90 na leice - jakość rewelacyjna .
Mój brat taki kupił parę dni temu, ale zdjęcia AUTO mnie nie przekonują.
Nie wiem jak portrety, ale zdjęcia można nim robić cudne.
Tu zrobione bliźniaczym aparatem Leica D-LUX 4.
http://www.boxedlight.com/dlux4/
Tu w akcji Panasonic LX3
http://www.flickr.com/photos/nokton/sets/72157606894589092/show/with/3107636348/
Słuchajcie, bardzo pilna sprawa: czy wiecie gdzie można w Warszawie kupić od ręki LX3? W Krakowie nigdzie nie ma, Saturny, Media Markty itd.
Nie wiem jak portrety, ale zdjęcia można nim robić cudne.
Tu zrobione bliźniaczym aparatem Leica D-LUX 4.
http://www.boxedlight.com/dlux4/
Tu w akcji Panasonic LX3
http://www.flickr.com/photos/nokton/sets/72157606894589092/show/with/3107636348/
Portretów za bardzo nie widzę.
Moze kumpel wpadnie niedlugo ze swoim dluxem4 to cos sie pyknie na zamowienie jak chcesz ;)
Portretów za bardzo nie widzę.
Mało ich w sieci? Przykładów jest mnóstwo chociażby na flicker.com
zulu_mike
22-07-2009, 13:17
Witam,
pozwole sie podpiac pod watek, moze ktos bedzie wiedzial, a ja nie moge znalezc w sieci odpowiednich sampli.
Chcialbym sie dowiedziec, jak wyglada jakos zdjec z LX3 @iso800-1600 w porownaniu do D70 ? Osobiscie uwazam iso 1600 na moim Nikonie za zupelnie uzyteczne, czy w takim razie zadowoli mnie LX3 (ew. powiedzmy po zmniejszeniu fotki do 6mpix)
dzieki za jakies sugestie.
pozdrawiam,
Zapomnij, jakość jest słabiutka. Po to dali mu F2.0 i stabilizację żeby nigdy nie wychodzić ponad 400.
zulu_mike
23-07-2009, 02:53
Czyli w jak kazdym kompakcie niestety. W takim razie stare SD700 bedzie rownie dobry do kieszeni.
Zapomnij, jakość jest słabiutka. Po to dali mu F2.0 i stabilizację żeby nigdy nie wychodzić ponad 400.
No tak źle to nie jest - do 400 praktycznie szumu nie widać , do 800 jest lekki ,w pełni akceptowalny ,1600 i wyżej lepiej używać tylko w wyjątkowych przypadkach - ale czego można się spodziewac po takim rozmiarze matrycy ( i tak duża jak na kompakt)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.