PDA

Zobacz pełną wersję : Uzupełnienie kompaktu



Nikopol
05-07-2009, 17:00
Witam serdecznie,

Od pewnego czasu chodzi za mną przemożna chęć nabycia kompaktu - czegoś, co zawsze mógłbym mieć wrzucone do plecaka, lub w kieszeń spodni/kurtki. Niestety w morzu kompaktów za Chiny Ludowe rozeznać się nie umiem i prosiłbym o pomoc.

To czego delikatnie mówiąc oczekuję:

- może być używany !
- niech kosztuje do 400pln
- może mieć niewielką matrycę i niewielki zoom - zależy mi bardziej na szerokim końcu i posterów też nie robię
- niech ma jakość lepszą niż ta w telefonie komórkowym ;)
- możliwe jak najmniejsze wymiary/waga więc odpadają hybrydy
- fajnie jakby dobrze sam "celował" - tak aby operacja pt "zrób zdjęcie" przebiegała szybko i dyskretnie
- niech włącza się szybko i szybko łapie ostrość lub ma możliwość stałego ustawienia ostrości na nieskończoność - bo właśnie dla możliwości szybkiego łapania chwil potrzebny mi kompakt.

To by było chyba na tyle...

W miarę jak sondowałem rynek przewinęły mi się różne pomysły - camedia 5050 (et consortes) - jest duża, podnieca mnie jednak fakt, że używa jej Majoli :P i można zablokować ostrość na nieskończoność,

Serie canona a610/620/630 - można znaleźć mniejsze i lżejsze ale podobno mają dobrą jakość?
Canon g5 - to seria g więc mówi samo za siebie - choć wciąż relatywnie duży i ciężki

Więcej grzechów nie pamiętam, nie wiem nic o Nikonach kompaktowych, nic o samsungach, campusach, sony, kodakach, czy panasonicach (choć podobno coś tam dobrego produkują)

Ergo, każdego kto w ten czy inny sposób zna się na rynku kompaktów lub ma z nimi do czynienia - będę wdzięczny za pomoc :)

PS
w tytule miało być "uzupełnienie lustrzanki" ;)

jendryn
05-07-2009, 17:31
Ja widze 2 rozwiązania : Canon G10 lub Nikon P6000. W inny szit bym się nie pakowal:)

Photoartbox
05-07-2009, 17:37
Ja widze 2 rozwiązania : Canon G10 lub Nikon P6000. W inny szit bym się nie pakowal:)

Szczegolnie za 400 zlotych ;)

Nikopol
05-07-2009, 17:37
Tak, ale te maszynki są w pieniądzach za jakie wolałbym kupić sobie obiektyw do mojego d200 :D:D

(i nie wiem dlaczego "olympusach" wygląda jak "campusach" - jakiś czechosłowacki błąd :P )

jendryn
05-07-2009, 17:52
Szczegolnie za 400 zlotych ;)

Nie zauważyłem tego :)

morzon
05-07-2009, 20:09
Poszukaj Fuji F30/31. Jedne z najlepszych kieszonkowych kompaktów jakie kiedykolwiek powstały - rewelka matryca 6mgpxl, piękne kolory, baaardzo niskie szumy.

ropusz
05-07-2009, 22:19
Poszukaj Fuji F30/31. Jedne z najlepszych kieszonkowych kompaktów jakie kiedykolwiek powstały - rewelka matryca 6mgpxl, piękne kolory, baaardzo niskie szumy.

Marna szansa, że ktoś się będzie chciał pozbyć. Na ebayu bywają, ale w takich cenach, że niezły nowy można kupić. Niestety.

Nikopol
06-07-2009, 17:33
Faktycznie, trudno je znaleźć... A ktoś nie wie czy matryca z f30/31 nie trafiła do jakiegoś innego modelu jeszcze?

ropusz
06-07-2009, 18:30
Faktycznie, trudno je znaleźć... A ktoś nie wie czy matryca z f30/31 nie trafiła do jakiegoś innego modelu jeszcze?

Nie. Kolejne modele miały więcej MPix.

2Cresky
06-07-2009, 18:39
Olympus C-5060 lub C-7070 bardzo dobre kompakty, nie jestem tylko pewien czy zmieścisz się w budżecie

Nikopol
06-07-2009, 18:47
Dzięki za sugestie, sam nawet rozważałem te serie camedii - i nawet byłbym gotów dołożyć do nich, ale czy to są "kompakty" :D Chodzi mi o faktyczny rozmiar - mniejsze od lustrzanki, ale do kieszeni bojówek raczej nie wlezą...

Karl Johansson
06-07-2009, 19:02
To kiepskie masz bojówki;]
ja w swoich fuji s5600 nosiłem, albo jupitera 200/4;]

I w sumie tego fuji Ci polecam. Nie jest to jakiś kosmicznie wielki aparat, a daje radę i fajnej jakości zdjęcia robi :]
megapiksli ma z 5, o ile dobrze pamiętam, przyjemny sprzęcik ;]

morzon
06-07-2009, 22:04
Faktycznie, trudno je znaleźć... A ktoś nie wie czy matryca z f30/31 nie trafiła do jakiegoś innego modelu jeszcze?

O ile się nie mylę, ta matryca była też w Fuji S6500fd (albo 5600, ale raczej to pierwsze). Aparat rewelacyjny, ale już większy - taka bardziej hybryda. No i niestety używki ceny trzymają, ponieważ jest to bardzo poszukiwany aparat właśnie ze względu na tę w sumie już legendarną matryce...

Możesz też poszukać F50 - również całkiem niezły sprzęcik, choć niestety z nowszą matrycą.

Sam mam Fuji F100, ale to już nie to samo. Szumy większe, zwiększona ilość mgpxl nie wyszła na dobre. Ale nadal produkuje jeden z najlepszych obrazków spośród mały kompaktów.

Nikopol
08-07-2009, 20:04
A czy są inne aparaty rozmiarów i choć zbliżonej jakości do f20 f30 f31 ? Które nie były by tak trudne do dorwania na rynku wtórnym (czyt allegro) ?

andrzejw
10-07-2009, 14:46
Ta sama matryca była również w F10.

pozdrawiam
wierzba

emgieb
10-07-2009, 15:34
Dokladnie, 5060 powinno sie dac ustrzelic za 400 z hakiem. Dobry, jasny, stosunkowo szeroki obiektyw, pancerna buda, mozliwosc podlaczenia lampy, RAW-y, dzieki ktorym mozna z ISO 400 korzystac, jak sie uwaznie naswietla, a do tego karty CF.