Jacklon
25-09-2006, 10:51
Witam Szanownych Grupowiczów!
No i stało się: nowa karta CF okazała się uszkodzona. Ponieważ pojawiają się błędy w odczycie na pierwszych sektorach, potrzebuję skorzystać z oprogramowania, który będzie wyszukiwał danych po sygnaturach plików. Oprogramowanie, którego chciałbym użyć nie ma danych o plikach NEF. Korpus to D2x - jeśli scpecyfika formatu byłaby różna dla każdej puszki. Tak więc jeśli posiadacie informacje w kodzie szestnastkowym (heksadecymalnym) maksymalnej długości 8 bitów o sygnaturze pliku NEF oraz offset (zero relatywne, ale nie więcej niż 512 bajtów) to baaardzo proszę. Google nie znalazł przy moich kryteriach wyszukiwania.
Albo proszę choćby o informacje z jakiego oprogramowania do odzyskiwania danych z uszkodzonych nośników mógłbym skorzystać? Tak, tak, Sandisk RescuePro jest bezużyteczny tutaj... Mam dostęp do platformy Windows (NT based) oraz przeróżnych UNIXów.
Informacja dla moderatorów: nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten post, a ponieważ RAWy są właśnie z D2 to umieściłem go w dedykowanej dla D1, D2 części forum.
No i stało się: nowa karta CF okazała się uszkodzona. Ponieważ pojawiają się błędy w odczycie na pierwszych sektorach, potrzebuję skorzystać z oprogramowania, który będzie wyszukiwał danych po sygnaturach plików. Oprogramowanie, którego chciałbym użyć nie ma danych o plikach NEF. Korpus to D2x - jeśli scpecyfika formatu byłaby różna dla każdej puszki. Tak więc jeśli posiadacie informacje w kodzie szestnastkowym (heksadecymalnym) maksymalnej długości 8 bitów o sygnaturze pliku NEF oraz offset (zero relatywne, ale nie więcej niż 512 bajtów) to baaardzo proszę. Google nie znalazł przy moich kryteriach wyszukiwania.
Albo proszę choćby o informacje z jakiego oprogramowania do odzyskiwania danych z uszkodzonych nośników mógłbym skorzystać? Tak, tak, Sandisk RescuePro jest bezużyteczny tutaj... Mam dostęp do platformy Windows (NT based) oraz przeróżnych UNIXów.
Informacja dla moderatorów: nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten post, a ponieważ RAWy są właśnie z D2 to umieściłem go w dedykowanej dla D1, D2 części forum.