Zobacz pełną wersję : domke
U wielu fotoreporterów zauważyłem takie sakwy firmy Domke lecz wpisując w google i na allegro nie widze ich polskich przedstawicieli. Nie wiecie gdzie można nabyc takie sakwy.
Interesuja mnie 2 rozmiary:
-na tokine 80-200 2.8
-na sigme 28mm 1,8
plus ewewentualnie na sabinke gdyż tej firmowej nie posiadam
zdjęcie sakiew :
- www. (http://3.bp.blogspot.com/_3Zh7IhTZrHo/ShU_-OBvU4I/AAAAAAAACTw/iyQkDJsi2M8/s1600-h/JG6861.jpg)
- www. (http://1.bp.blogspot.com/_3Zh7IhTZrHo/ShPRULqbs2I/AAAAAAAACSw/O9jSyspfoEY/s1600-h/TEO_2747.jpg)
- www. (http://1.bp.blogspot.com/_3Zh7IhTZrHo/SfsR6kYRxJI/AAAAAAAACR4/I14MphbIL7I/s1600-h/IMG_4497.jpg)
poprosił bym o linki, ew. info gdzie można dostac/kupic te sakwy. czy może tego już nie produkują ?
nikt nic nie wie ? nie słyszał ?
znalazłem w USA lecz boje sie troche wysyłki tych przedmiotów :/
-www. (http://www.bhphotovideo.com/c/product/592017-REG/Domke_710_504_F_505_Lens_Case_Large.html)
-www. (http://www.bhphotovideo.com/c/product/592016-REG/Domke_710_503_F_505_Lens_Case_Medium.html)
-www. (http://www.bhphotovideo.com/c/product/592014-REG/Domke_710_502_F_505_Lens_Case_Small.html)
-www. (http://www.bhphotovideo.com/c/product/16052-REG/Domke_710_20B_F_902_Super_Pouch_Black_.html)
-www. (http://www.bhphotovideo.com/c/product/15932-REG/Domke_745_2BK_Belt_Regular_for.html)
i pokrowiec na lampę w UK
- www. (http://cgi.ebay.co.uk/Domke-F-901-Flash-Accessory-Equipment-Pouch-Black-UK_W0QQitemZ290328877514QQcmdZViewItemQQptZUK_Came rasPhoto_CameraAccessories_BagsCases_JN?hash=item4 398f319ca&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1690|240%3A13 18|301%3A0|293%3A1|294%3A50)
nikt nic nie wie ? nie słyszał ?
[/URL]
No i masz odpowiedź na swoje pytanie :)
Domke to moim zdaniem najwyższa półka osprzętu dla reportera, nie wiem czy ktoś w polsce tym handluje.
Nie powinieneś się obawiać zakupów na ebayu, jeśli masz konto na paypalu to będziesz zaskoczony szybkością realizacji zamówienia. Ja robiąc zakupy w niedzielę sprzęt z kanady czy USA mam w piątek w domu.
Zainteresuj się również marką Newsware (http://www.newswear.com/), moim zdaniem jest równie dobra.
http://allegro.pl/item676250520_newswear_strobe_press_futeral_na_lam pe_blyskowa.html
ale ceny takie u nas, że już lepiej zamówić na ibaju domke
http://allegro.pl/item676250520_newswear_strobe_press_futeral_na_lam pe_blyskowa.html
ale ceny takie u nas, że już lepiej zamówić na ibaju domke
Ja za ten pokrowiec zapłaciłem rok temu 60PLN z przesyłką z Kanady(ebay). Dostawa do domu w tydzień pod przelewu.
skulinski
06-07-2009, 17:01
e-oko ma w ofercie torby domke. Moze mozna u nich zapytać/zamowic.
Mozesz tez obadac firme Mekko - to jakby podróbka Domke, podobne modele o podobnych nazwach. Jakosc podobno również wysoka.
domke najczęściej mają kotleciarze dla lanus, jak juź chcesz sakwy kupować do kup sobie albo lowe pro albo newswear
Maryj dzięki za rade :)
wygrał jednak set "Newswear Chestvest"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/07/Newswear72-1.jpg
źródło (http://www.newswear.com/images/5.7/Newswear-72.jpg)
za około 250 zł (bez przesyłki) można miec bardzo przyjazny zestaw naprawdę wysokiej klasy.
link do aukcji na e-bayu: www. (http://cgi.ebay.co.uk/NEWSWEAR-DOCUMENTARY-CHESTVEST_W0QQitemZ110408876503QQcmdZViewItemQQptZ LH_DefaultDomain_0?hash=item19b4e1c1d7&_trksid=p3286.m63.l1177&_trkparms=240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50)
chyba ci chcą nabrać bo to samo w sobie kosztuje jakieś 550zł
na zdjęciu to "Men's Documentary Chestvest" czyli wersja za $95 u producenta w sklepie czyli ~ 310zł na stan dzisiejszego dolara.
na jebaju jest za $79 czyli $16 taniej (~260zł, 50zł taniej) + $18 shipping + ew. opłaty celne (jeśli wogóle będą) = ~60zł.
hmm, może i ściema a może nie.
Ale wiadomo, że producent u siebie potrafi mieć wyższe ceny jak u odbiorców hurtowych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/7675/newskbe.jpg)
domke najczęściej mają kotleciarze dla lanus
Rozumiem, że chodzi o lans? Buehehehe... ;-)
Domke są ok, aczkolwiek niestety nijak nie chronią przed uderzeniami. Można tam trzymać baterie, dopałkę (i systemowa i Quantuma), lampę (trzeba uważać) - można też trzymać szkła, ale jak walniesz w coś taką sakwą, to niestety zawartość przyjmie cios na siebie.
Ja pierdoły nosze w małych domkach, ale na długie szkło i tam mam LowePro.
Przemek Paśnik
06-07-2009, 21:44
Przyznam, że miałem kiedyś ochotę na coś pokroju domke. Zdecydowałem się na mekko z której i tak odprułbym wszystkie naszywki. Coś mnie jednak tknęło i przemyślałem decyzję raz jeszcze. Te torby mają swój urok, ale jeśli mam być szczery, jak dla mnie nie grzeszą funkcjonalnością. Zdecydowałem się na serię lowepro reporter i jestem zadowolony.
Dzięki koledze mogę z czystym sumieniem polecić Think Tank Photo, mają bardzo duży asortyment różnych dodatków, kupiłem w tym sklepie:http://www.snapperstuff.com/photographyproducts/manufacturers/Think%20Tank%20Photo/listproducts.asp i polecam.
no faktycznie super. dodatków, a dodatków lecz ceny w funtach mocno zaporowe. sam pasek biodrowy, z tych lepszych 150 zł i jedna sakwa 130 zł. Wilku nie stać mnie na taki set :)
może znacie jeszzcze jakieś firmy ? lowepro odpada bo taki zestaw przekracza sumę 320 zł jakie mogę przeznaczyć na to.
ma wejść:
-puszka (d70s teraz, później d300 bez gripa)
-80-200mm 2.8 Tokina
-18-125mm sigma
-28mm 1.8 sigma
-sb-800
to ma pomieścić taki pas i zdaje mi sie że właśnie Newswear Chestvest
e-oko ma w ofercie torby domke. Moze mozna u nich zapytać/zamowic.
.
Miewają. Sporadycznie. I porównaj sobie ceny z tymi w Stanach. Przebicie zwala z nóg niestety.
Otiv, weź się pochwal czy już paczka przyszła czy nie :)
porób foty i wstaw :D a mnie osobiście przynieś i pokaż ;)
Otiv, weź się pochwal czy już paczka przyszła czy nie :)
porób foty i wstaw :D a mnie osobiście przynieś i pokaż ;)
jeszcze czekam na paczke, minęło dopiero 15 dni, chyba jeszcze sobie poczekam
Ja z jebaja w GB czekałem jeden dzień po czym zobaczyłem jak jebajowy "Super sprzedawca" nagle zmienił się w "konto zawieszone".
póki co mój sprzedawca jeszcze istnieje. http://myworld.ebay.co.uk/photococan/
Bladyrunner*
28-08-2009, 16:30
Czy ktoś w Warszawie lub okolicach posiada modele F1, F2, J1, J2, J3 ? Chętnie bym zobaczył na żywo, bo się zastanawiam nad zakupem dwóch (mniejszej i większej), a kupować w ciemno nie chcę. Aha, co do dostępności to jeden koleśna Allegro handluje tymi torbami, a ceny ma chyba rozsądne.
Jeśli chodzi o sprzedawcę Domke na alle - dobrzyna9 - to polecam. Kupowałem u niego torbę, pas i sakwy domke. Bardzo rzetelny sprzedawca, towar nowy. Miałem już trochę różnych toreb. Domke jest bardzo wygodna i trwała. Miałem fenomenalną f6 - nie wiem ki diabeł mnie pokusił do sprzedaży jej - mała, pojemna i sprawiająca, że sprzęt na ramieniu jest lekki jak piórko. Miałem F3X - dla mnie okazała się za ciasna, teraz mam F2. Zamienniki mekko też przerabiałem, mocno odstają. Są duuużo cięższe od domke i mniej funkcjonalne. Wciąż myślę i ponownym zakupie F6, ale ona jest niewiele mniejsza od f2, a dwie podobne to nie jest dobry pomysł przy cenach każdej w okolicach 400 pln. Nie znalazłem na rynku obecnie żadnej alternatywy dla domke (miękkie, układające się, trwałe, dyskretne i pojemne). Kiedyś myślałem o lowe reporter 400 jak jeszcze były one miękkie, a nie takie nadmuchane jak teraz. Jakby ktoś miał taką starą miekką lowe 400 to chętnie kupię:) Domke polecam wszystkim!
spiritwood
01-01-2010, 17:56
Wiadomo, że torba zależy od indywidualnych potrzeb, ale F2 jest moim skromnym zdaniem najlepszą torbą, jaka do tej pory została wymyślona. Spełnia wszystkie wymogi co do swojej pojemności, jest miękka, przez co idealnie układa się do ciała, lekka, nie rzuca się w oczy - idealna do turystyki i ogólnie pojętego photojournalizmu. Nie zgadzam się też, że nie chroni przed uderzeniem. Oryginalne wkładki Domke (te zielone) chronią moim zdaniem całkiem skutecznie. 70-200 i body nie zmieści Ci się do F2 (tzn od biedy upchniesz), ale zestaw typu body + 2 zoomy lub 4 stałki wchodzi idealnie. Jest miejsce na karty, paszport, portfel. Kieszenie są zapinane na rzepy i/lub metalowe sprzączki. Raczej nie ma siły, żeby ktoś odpiął Ci kieszeń a Ty byś tego nie usłyszał.
F2 jest pierwszą torbą, jaką Jim Domke wprowadził*do produkcji: jest robiona na wzór tej, którą sam sobie kiedyś uszył*na maszynie :) Jeszcze jedno: z wiekiem nabiera rasy - ten, kto widział*10-cioletnie torby Demke wie o czym mówię.
Z czystym sumieniem polecam.
Ochrona sprzętu w Domke jest oczywiście mniejsza niż lowe - to są surowe torby transportowe. Rzucanie nimi skończy się zapewne fatalnie. Na spodzie mają wkłady lub wszywki (f1x np) z gąbką i ultralekkie inserty w środku. Te inserty raczej chronią szkła, by nie obijały się o siebie. Gąbka w nich ma 3 mm grubości więc nie przesadzajmy, że to jest solidna ochrona. Są jednak niesamowicie lekkie i elastyczne. Można je zapakować wprost niewyobrażalnie. F2 jest rzeczywiście świetna, ale stałkowiczom polecam jednak f6 (wysokie tele powoduje w niej ,,chwiejność'' - miałem pary razy wrażenia, że wyjmując body i mając ustawione w pion wysokie tele torba może się ,,myknąć'' na bok, a na robocie nie zapinam domke nigdy). Jeśli szkła nie będą wysokie to ta cecha nie istnieje. f2 to taka większa siostra f6 (ma dodatkowe boczne kieszenie np na sabine), ale nie jest już tak zgrabna jak szóstka. Ważną cechą domke jest to, że doskonale chronią przed deszczem (ja miałem same płócienne/kanwasowe, a nie ballistiki). Ani razu nie zamokły mi klamoty wewnątrz, impregnacja płótna jest wyśmienita. A co do lepszego look po latach:) To rzadka sprawa, ale sprane i dziurawe Domke wyglądają rzeczywiście lepiej od nowych:)
spiritwood
01-01-2010, 20:18
Ja najpierw kupiłem F6, po czym po rozpruciu wkładu, bo nie wchodził mi 17-35 odniosłem na drugi dzień do sklepu i wymieniłem na F2. Potrącili mi $30 za nowy wkład i bez mrugnięcia okiem wymienili na F2.
Pisząc o ochronie nie miałem oczywiście na myśli czegoś*takiego, co zapewnia skrzynka Pelican tudzież LowePro Vertec ;) Z mojej perspektywy wygląda to następująco: jeżeli ktoś choć minimalnie uważa na siebie i torbę, nie rzuca nią w kąt po pijaku czy nie tarza się z torbą po ziemi - ochrona jest moim zdaniem wystarczająca. Ja dosyć dużo jeżdżę/latam, nie raz zdarzało mi się puknąć*torbą o framugę drzwi i w zasadzie nigdy nie pomyślałem|: o cholera, ciekawe czy coś się*uszkodziło ;)
Reasumując plusy dodatnie wygrywają z plusami ujemnymi ;)
Pewnie, że to nie siateczka z marketu, ja mam używam i mój sprzęt nie jest narażany na loty
Poniżej pokazuję porównanie wnętrza moich f6 i f2 jeszcze z czasów canonowych. To są naprawdę pojemne torby.Weszłoby w nie więcej niż na fotach, ale tak doładowane na robocie umożliwiały błyskawiczne wyciąganie sprzętu.
f6
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/1939/domkef6.jpg)
i jej wnętrze
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/3087/f62y.jpg)
f2 załadowana
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img503.imageshack.us/img503/6792/domkef2.jpg)
marcinez
03-01-2010, 11:09
Dzięki za zdjęcia modelu F6. Nigdy nie zwróciłem uwagi na ten model. :) Trzeba szukać kogoś kto kupi w USA taką torbę, bo ceny w Polsce są zaporowe :(
Niewiele zyskasz kupując w USA, chyba, że używkę. Ceny dobrzyma są realne. Ale powiem ci, że f6 tak jak f2 jest warta tych 4 stów z okładem. Na jutubie masz film z f6, widać na nim ile tam wpakujesz. Tutaj też nieco więcej zdjęć
http://www.taschenfreak.de/TASCHEN/DOMKE/F6/index.htm
Tutaj (znalazłem na dysku jeszcze takie) porównanie f2 i f6
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/446/domke2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/7828/domke1.jpg)
i f2 z klamotami nikona: d700/grip+35, 14-24, 180 oraz 85/1,4 +sb900, boczne kieszenie zostają wolne
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/3821/wis4191.jpg)
marcinez
03-01-2010, 17:51
Może źle szukałem lub nie znam "haczyków" związanych z kupowaniem w USA, ale model F6 znalazłem w cenie 66 $, a model F6B już od 84 $. To znacznie taniej niż w Polsce :(
Czy w tych torbach jest choć jedna bezpieczna (zapinana na suwak) kieszeń, na karty pamięci, portfel, lub inne cenne drobiazgi?
marcinez
03-01-2010, 18:12
Na zdjęciach widać, że jest taka kieszeń.
J/w - wali po oczach, że w każdej jest zamek i to b.dobry, trwały.
Bladyrunner*
19-03-2010, 14:18
W F6 są nawet dwie kieszenie na suwak, niektóre rzeczy można też trzymać pod insertem.
Generalnie to przyłączam się do chwalenia tej torby, bardzo długo szukałem i nie znalazłem nic lepszego do noszenia sprzętu na co dzień. Nie lubię tylko trochę zapięć, głównej komory, ale da się przyzwyczaić.
marcinez
19-03-2010, 14:21
Czy w modelu F6 można wyjąć usztywnienie dna?
Bladyrunner*
19-03-2010, 14:25
Czy w modelu F6 można wyjąć usztywnienie dna?
Nie można, ale nie demonizowałbym tego, bo to trochę namiastka usztywnienia (gąbka kilkumilimetrowej grubości).
marcinez
19-03-2010, 15:49
Nie demonizuję, tylko jak oglądałem ten model w sklepie to wydał mi się "sztywny". Myślałem, że torby tej firmy bardziej "dopasowują" się do ciała :( Chyba że z czasem będzie inaczej.
Szóstka nie jest sztywna, ale nie pobije F3X - tę kiedyś jeden sprzedający przysłał mi.... w kopercie bąbelkowej a4 - serio:) Wyjąłem, strzepnąłem i zapakowałem: wówczas 1dsII+16-35+35L+580EX - mało pakowna?:)
Bartek_902
02-10-2010, 17:14
Witam.
Panowie szybkie pytanie do osób posiadajacych f-2 czy wejdzie tam aparat wielkosci 5dmkII z gripem i zapietym 16-35 2.8? bo wiem ze bez gripa nie bedzie problemów ale nie wiem jak to bedzie z podpiętym
Proszę o pomoc posiadaczy
Witam.
Panowie szybkie pytanie do osób posiadajacych f-2 czy wejdzie tam aparat wielkosci 5dmkII z gripem i zapietym 16-35 2.8?
Wejdzie.
Do F2 zmieściłem D700 z gripem, 14-24, 24-70, 70-200, SB-800 i SB-26. Ale to juz nieco za ciasno, do tego problem z tulipanami.
Te torby są dla mnie dziwne, dosyć specyficzne.
Wg mnie są tak samo rewelacyjne, jak do dupy. Najbardziej cichociemne torby jakie znam (duży plus), bardzo wygodne. Niestety w ostatecznym rozrachunku mało funkcjonalne: 24-70 z tulipanem wchodzi mocno na styk (to samo 70-200; oczywiście można trzymać tulipany w bocznych kieszeniach, ale to jest na maxa upierdliwe), średnio bezpieczne przechowywanie drobiazgów typu karty pamięci, jest w sumie niska (chowając puszkę z zapiętym szkłem typu 24-70 klapę trzeba dość mocno naciągnąć, odstaje). Metalowe klamry cholernie niewygodne, a mając długie szkło w torbie klapa nie sięga to rzepów.
Reasumując, mają w sobie coś, co każe mi je lubić. Mimo wszystko jednak zdecydowałem się wymienić F2 na Kata PR-440 i jestem cholernie zadowolony z tego ruchu.
Mam f2 oraz f6 (mniejsza). Nawet do tej drugiej da się upchać d300 z gripem i 70-200 2,8. Trochę trzeba kolanem dopychać, ale jest to możliwe. Nawet lampa lub trzeci obiektyw jeszcze się zmieści (D300 jest z podpiętym 17-55 2,8 ):smile:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/5605/201010090001.jpg)
By null (http://profile.imageshack.us/user/null) at 2010-10-09
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/8586/201010090002.jpg)
By null (http://profile.imageshack.us/user/null) at 2010-10-09
Zdjęć już nie zamieszczam, ale dodam jedynie, że F2 jest ze 2x większa i ma boczne kieszenie.
sanderus
28-06-2011, 10:26
co Wy widzicie w tych domke?
piękny czerwony napis, i dobra gruba szmata :)
ja to tak widzę, ale ja jestem wyznawcą newsweara ;p
marcinez
29-06-2011, 22:39
piękny czerwony napis, i dobra gruba szmata :)
ja to tak widzę, ale ja jestem wyznawcą newsweara ;p
Nie każdy model na czerwony napis ;) A cenię za trwałość i niefoto wygląd, ale to pojęcie względne :)
Mam okazję nabycia Domke za rozsądne pieniądze i waham się czy wybrać tańszą F6 czy dopłacić i wziąć F-4 AF. Posiadam K-7 + Sigmę 17-70, Metz 48, Da 35mm f/2.8, tele 100-300 F/4-5.8 w drodze i w dalekich planach Sigma 10-20. Musi wejść jeszcze Panas LX5 + filtry, baterie i inne drobiazgi.
Intryguje mnie F-4 AF bo insert wygląda na bardziej solidny i posiada tylko jeden zatrzask ale F6 ma dość dobre noty i jest lekka.
Potrzebuję małej i lekkiej torby reporterskiej na codzień z którą przecisnę się w tłumie - na wypady ze statywem mam plecak.
Bartek_902
01-07-2011, 22:45
Mam okazję nabycia Domke za rozsądne pieniądze i waham się czy wybrać tańszą F6 czy dopłacić i wziąć F-4 AF
Chyba wziął bym f6 jesli stał bym przed wyborem akurat tych 2 modeli , osobiscie mam f2 ale ona jest trochę wieksza od tych .
f4af może okazać się momentami za mała , ja czasem w swoją f2 mam problem się zapakować , przy zakupie myślałem o f1x ale to za duży worek na codzień :) w f6 powinno wejść to co chcesz tam zmieścić
Motorniczy
01-07-2011, 23:00
Normalnie na allegro lapiesz srzedawce i dzwonisz do niego z zapyaniem ile i kiedy . Ja tak zrobilem dawno temu bo juz zjechalem 2 x F4 :P przez 9 lat... i wlasnie chce kupic nastepna. Pozdro
marcinez - ja swoja celowo przypalalem papierosami i zapalniczka i nic :)
A czy ta F6 nie jest zbyt duża jeśli chodzi o gabaryty? Zmierzyłem posiadane torby i nie wydaje mi się duża ale co innego miarka a co innego bezpośrednie macanie. F-4 AF wydaje się mniejsza ale jest głębsza i można nawet warstwowo umieścić sprzęt -tak mi się wydaje chociaż lampa musiała by się znaleźć i tak w kieszeni bocznej i podobnie Panas LX5.
Prosiłbym jeszcze o kilka słów odnośnie wkładek w obu torbach i ew. możliwości zakupu dodatkowego wkładu do F6.
Bliżej mi do F6 ale chcę się upewnić - jedyne minusy to podwójne zapięcie i niezabezpieczona część komory.
Bartek_902
02-07-2011, 11:58
Bliżej mi do F6 ale chcę się upewnić - jedyne minusy to podwójne zapięcie i niezabezpieczona część komory.
F6 osobiscie nie miałem okazji pomacać ale jeśli chodzi o podwójne zapięcie to nie masz się czego obawiać , jest solidne i napewno sprzęt nie wypadnie , w f2 jest podobnie.
Ja robiąc zdjęcia i mając aparat na szyji czesto nawet nie zamykam klapy na te zapięcia , trzyma się aby na rzepach i nic się nie dzieje :)
cenię za trwałość i niefoto wygląd, ale to pojęcie względne :)
Taaa, trwałość...
Przez rok użytkowania 3 razy pękła mi plastikowa (!!!) sprzączka przy pasku. Kleiłem ją, a ona pękała w nowym miejscu. W dodatku materiał miejscami się mocno poprzecierał, a pasek też zaczyna się pruć...
W pracy używam Lowepro Reporter i nic się z nią nie dzieje.
nie lepsze mekko? i tańsze o polowę...
http://www.fotto.lublin.pl/
nie lepsze mekko? i tańsze o polowę...
http://www.fotto.lublin.pl/
Mam okazję i dlatego chcę z niej skorzystać - mieszkam za granicą i musiałbym doliczyć koszty przesyłki do Mekko i różnica znacznie maleje. Mekko jest też sporo cięższe, prawie kilogram przy torbach podobnej pojemności.
Czekam jeszcze na kilka słów dotyczących wkładki w F6; zapięcie faktycznie wygląda na solidne ale obawiałem się raczej trudności z szybkim dostaniem się do gratów.
Mam okazję i dlatego chcę z niej skorzystać - mieszkam za granicą i musiałbym doliczyć koszty przesyłki do Mekko i różnica znacznie maleje. Mekko jest też sporo cięższe, prawie kilogram przy torbach podobnej pojemności.
Czekam jeszcze na kilka słów dotyczących wkładki w F6; zapięcie faktycznie wygląda na solidne ale obawiałem się raczej trudności z szybkim dostaniem się do gratów.
W f6 zapomnij o szybkości, no chyba, że nie zapniesz zatrzasków. Zapomnij też o dyskrecji, bo metalowe zatrzaski będą dzwoniły jak dzwoneczek na szyi owieczki.
Ok F6 w drodze - szkoda czasu na lektury i porównania gdy słońce świeci za oknem;)
Dziękuję wszystkim za uwagi a dla wszystkich równie niezdecydowanych zamieszczam ciekawy i b.pomocny link.
http://www.cambags.com/index.php
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.