PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S5Pro



CzłowiekZ
25-09-2006, 08:01
Valhalla, New York, September 25, 2006 -- Confirming the company’s commitment to professional photographers, Fujifilm today announced the development of the much anticipated FinePix S5 Pro digital SLR camera. The new FinePix S5 Pro is further affirmation of Fujifilm’s goal to achieve professional D-SLR image quality consistent with Fujifilm’s professional film heritage.
The FinePix S5 Pro carries a number of features that made its predecessor, the FinePix S3 Pro, so popular with wedding, portrait and studio photographers. One is increased dynamic range from the Super CCD SR double pixel technology (6.17 million S-pixels and 6.17 million R-pixels). The new FinePix S5 Pro continues this tradition of expanded dynamic range and goes a step further by coupling the new Super CCD SR Pro sensor with Fujifilm’s new RP (Real Photo) Processor Pro for even more outstanding, film-like results. Moreover, the FinePix S5 Pro will house the two technologies in a fully digital and durable metal alloy body frame. This opens the door for Fujifilm’s digital imaging technologies to expand into other applications such as outdoor and high endurance commercial photography.
Highlight features of the FinePix S5 Pro include:

Image Processing and Quality

- Real Photo Technology Pro, which combines the Super CCD SR Pro sensor and the RP Processor Pro, allows for the wide dynamic range with smoother tonality from brightest light to darkest shadow. The re-designed new Super CCD SR Pro features an optimized low-pass filter that will reduce the noise and minimize moiré. The newly developed RP Processor Pro features two cycles of noise reduction so photographers can snap pictures at light sensitivities as high as ISO 3200 with less noise than comparable cameras at similar ISOs.
Increased Color and Dynamic Range Control

- Photographers can choose from six preset ranges for greater creative control over the FinePix S5 Pro’s expanded dynamic range between 100% and 400%,
- Three new variations of the original film simulation mode have been added (five modes in total) for improved reproduction of natural skin tones.
Face Detection Technology for post image verification

- At the push of a button, the FinePix S5 Pro’s Face Detection Technology detects up to ten faces in a scene immediately after each image is captured. Photographers can zoom in and confirm facial detail, whether eyes are open or closed, focus and exposure on the FinePix S5 Pro’s LCD monitor.
Other camera functions and features

- Nikon F-mount compatibility with all Nikkor AF-D/G and the latest AF-S optics
- RAW+JPEG (4,256 x 2,848 pixels, 3,024 x 2,016 pixels, 2,304 x 1,536 pixels) dual-save mode
- MAC and PC supported tethered shooting mode via USB 2.0 port and optional HyperUtility software
- Robust, lightweight magnesium-alloy body
- Durable shutter unit stands up to approximately 100,000 releases
- Adoption of high-precision i-TTL flash control
- 11-point AF sensor for consistent, fast and precise focusing. This is an improvement from the FinePix S3 Pro’s 5-point AF sensor
- Supports 1/3, ½, and 1 stop lens aperture control
- Shutter speed 30 sec. to 1/8000 sec., maximum flash sync speed of 1/250 sec.
- Remark function enables addition of comments to an image file by connecting a special bar code reader to the camera body.
- 3 levels of custom Function Locking with password protection
- 2.5 inch LCD with 235,000 pixels with 100% frame coverage featuring color or monochromatic 30 seconds, live view function to check the focusing
- Li-ion rechargeable battery
- Compact Flash (CF) Card (Type I/II) and Microdrive compatible

Optional Accessories

- LAN Adapter for wireless, high-speed image transfer.
- New Hyper Utility Software for precise editing control of images taken in CCD-RAW 14-bit format. Software also enables PC control of the FinePix S5 Pro.
- Rechargeable Battery
- Battery Charger
- AC Power Adapter

About Fujifilm

Fuji Photo Film U.S.A., Inc. is a subsidiary of Fuji Photo Film Co., Ltd. and delivers technology solutions to meet the imaging and information needs of retailers, consumers, professionals and business customers. As a global leader in digital imaging, Fujifilm pioneered the development of digital medical systems, and today is the leader in digital minilab systems. The company was ranked number 18 for U.S. patents granted during 2005, employs more than 75,000 people worldwide and in the year ending March 31, 2006, had global revenues of $22.8 billion.
In the United States, Fujifilm is a leader in delivering high quality, easy-to-use imaging and information solutions in the following categories: Digital Imaging Systems, Film and Imaging Systems, Recording/Storage Media, Motion Picture Film, Graphic Arts and Printing Systems and Medical Imaging and Diagnostics Systems. Fujifilm is an environmentally friendly, humane enterprise and an exemplary corporate citizen.
For more information on Fujifilm products, consumers can call 800-800-FUJI or access the Fujifilm USA Web site at http://www.fujifilmusa.com. Consumers also can receive news and information direct from Fujifilm USA via RSS. Subscription is free at http://www.fujifilmusa.com/rss.

qooba
25-09-2006, 08:39
http://www.steves-digicams.com/pr/fuji_09252006_s5pro_pr.html

krótko mówiąć D200 z innymi flakami :)

mkwiek
25-09-2006, 09:16
mamy też notkę na dpreview:
http://www.dpreview.com/news/0609/06092502fujifilms5pro.asp

qooba
25-09-2006, 09:28
dostępność pierwszy kwartał 2007, czyli jak zwykle u Fuji najpierw gaduchy a potem czekanie...
szkoda że w serii robi tylko 3 klatki na sekundę :(

Niedzwiedz
25-09-2006, 10:11
-hmm dali mu pomiar ccd 1005 matryce to taka jak w d70 !! brrr
-pracuje z manualami
-ma ittl i nowy AF
-1/8000 i z lampa 1/250 i 100.000 cykli migawki :)
-5 rodzajow symulacji filmow fuji (portretowych)
-wyrzucili karty XD :(

no nic pozyjemy zobaczymy

qooba
25-09-2006, 10:30
-hmm dali mu pomiar ccd 1005 matryce to taka jak w d70 !! brrr


nie wiem skąd ta informacja, w pdf jak byk stoi 3D Color Matrix Metering II - a to jest chyba to samo co w D50 i D80

rabijki
25-09-2006, 10:47
na fotopolis
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4900

mowia ze 5 klat na sekunde???

Niedzwiedz
25-09-2006, 10:49
jak by bylo 5 klate i spory bufor to juz mam cel w zyciu ;)

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
qooba, a daj pdf ?

FacetFS3Pro
25-09-2006, 10:51
Pozostaje czekać na efekty działania DR 400% i odszumiania. Może powali, może nie. W te pięć rodzajów Film Mode nie bardzo wierzę - zresztą są opisane jako F1a,b,c,d i F2, a to da się ustawić w post procesie. Szkoda gripa ;-) Szkoda też, że zostawili to badziewne przełączenie pomiaru matryca, centralny, spot. Jakoś na razie nie odczuwam silnej potrzeby zmiany sprzętu na tą piątkę.

Pozdrawiam

Paweł

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]

jak by bylo 5 klate i spory bufor to juz mam cel w zyciu ;)

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
qooba, a daj pdf ?

Jak masz problem z celem w życiu, to mogę do Ciebie przysłać Jehowych ;-)

Paweł

Niedzwiedz
25-09-2006, 11:02
pozyjemy zobaczymy , szkoda gripa :( , szkoda zasilania paluszkami , ale za to praca z manualami i 5kl/s jak podaja rubryki brzmi ciekawie lepszy AF ittl to brzmi ciekawie

takie d200 z matryca s3 :)

qooba
25-09-2006, 12:12
http://www.fujifilm.com/photokina2006/pdf/FienPix_S5Pro.pdf

tu jest broszurka

meliszipak
25-09-2006, 12:46
Trochę żal, że nie dali ulepszonej matrycy. Byłby to kroczek w przód.
Pewnie coś mają, ale uznali, ze na razie nie ma potrzeby by się wychylać.
Szkoda gripa i paluszków, bo to było fajne rozwiązanie, i nie trza było pierniczyć się
z bateriami. Ciekawa jaką dowalą cenę?

Niedzwiedz
25-09-2006, 12:52
wlasnie jaka dowala cene ? pewnie na poziomie d200
a z matryca to mysle ze moze byly negocjacie z nikonem o body zrezygnowali z lepszej matrycy by miec lepsze body ? moze ale imo matryca w s3 jest naprawde bdb i poprawka w kierunku iso 3200 i lepsze filtry moga duzo zmienic

King
25-09-2006, 14:05
jeżeli matryac okaże się niczym nowym to po jaką cholere zrobili aparat niemal identyczny jak d200 ???

arra
25-09-2006, 14:27
jeżeli matryac okaże się niczym nowym to po jaką cholere zrobili aparat niemal identyczny jak d200 ???

Dlatego ze niektorzy widza roznice pomiedzy badziwna matryca od Sony a SR Pro od Fuji.

Niedzwiedz
25-09-2006, 14:34
King, Arra dobrze to powiedzial ale ja dodoam bo z s3 sie wszyscy smieli ze jest wolny i ma kiepskie body , wiec teraz ma najlepsze body i najfajniejsza matryce :) jak testy wyjda pomyslenie to bede go mial :)

King
25-09-2006, 14:38
nie mów że jest badziewna matryca bo prawie wszystkie nikony jadą na niej i jakós nikt nie narzeka. Dziwi mnie tylko to że nie wymyślili czegoś orygianlnego tylko do korpus od d200 wsadzili inną matrycę. Mieli moim zdaniem ergonomicznie lepiej skonstruowane s3pro od d200 i zamiast postarać się je udoskonalić do perfekcji to poszli na łatwiznę .

Jacek_Z
25-09-2006, 14:43
zgłupieli. po kilku latach wypuszczaj aparat z tak samą matrycą? co oni robili w tym czasie? - wszystko co lepsze jest zasugą lepszego body, a nie FUJI.
Fajne, ale czy to powód do kupna nowego?
Gdyby tylko przyspieszyli S3 to by wystarczyło, a powinni tak je upgradować ju z rok temu.
Miałem nadzieję na większą matrycę, niekoniecznie FF.
a pokaże się pewnie za rok - patrząc na czas oczekiwania na S3 od czasu jego zapowiedzi - to był chyba rekord.

Niedzwiedz
25-09-2006, 14:57
tak jak mowilem czuje umowy z nikonem moze im zabronili czegos wiekszego wypuszczac na rynek , czy zmiana body ma sens ? ma szybszy AF wizjer i ittl to wystarczajace powody :)

Pawel Pawlak
25-09-2006, 15:03
zaraz sie okaże, że te nowe filtry NR na HIGH ISO to dokładnie te same co ma seria d2x, d2hs, d200 i d80... widząc tak dużą identyczność rzypuszczam, że to jest nie tylko puszka od d200, ale także cała elektronika za wyjatkiem samego modułu matrycy. Dokładnie tak samo jak jest z D2x i D2hs.
Jedyna niewiadoma to - szybkostrzelność, wynika pwnie z ograniczeń matrycy FUJI. Bufor będzie miał pewnie taką samoą wilkość jak D200 tylko w związku z inną wielkością NEFów i JPGów będzie inaczej wykorzystany...
Jak na tak długi okres oczekiwania to rozczarowali.
Ale jeśli wyciągnie 5fps i sporo nefów zmiesci w buforze to całkiem fajna puszka... Tylko ciekawe "za ile ?"

arra
25-09-2006, 15:07
nie mów że jest badziewna matryca bo prawie wszystkie nikony jadą na niej i jakós nikt nie narzeka. Dziwi mnie tylko to że nie wymyślili czegoś orygianlnego tylko do korpus od d200 wsadzili inną matrycę. Mieli moim zdaniem ergonomicznie lepiej skonstruowane s3pro od d200 i zamiast postarać się je udoskonalić do perfekcji to poszli na łatwiznę .

Matryca Fuji chocby miala juz z 20 lat i 2 megapiksele jest nadal orginalna, niepowtarzalna, jest po prostu innowacyjna. Pytanie powinno brzmiec raczej: dlaczego Nikon nie wymyslil czegos nowego, tylko ciagle laduje ten szajs od Sony (i kto tu idzie na latwizne, he?) ;)

Pozdro

Czornyj
25-09-2006, 15:16
Jacek_Z, a nie zauważyłeś przypadkiem, że w branży od kilku lat zapanował totalny marazm? Przecież tak naprawdę te wszystkie "nowe matryce" to pic na wodę - fotomontaż.

Wszyscy producenci okopali się na z góry upatrzonych pozycjach i wypuszczają nowe korpusy z duperelnymi pierdołami typu antiszejki wibratory i inne duper-szwance, a matryce dają cały czas praktycznie takie same.

Największą ostatnio "rewolucją" była zamiana matryc 6 i 8 MP na 10MP - nosz po ch.... wielka różnica, troszkę zmniejszyli pikselki, "10-tka" ładniej na korpusie wygląda więc b..c się ucieszy i kupi.

IMHO od wielu lat w kwestii jakości obrazowania matryc DSLR bardzo niewiele się zmieniło, więcej jest marketingowego bełkotu i mydlenia oczu. Nikt specjalnie nie wyskakuje przed orkiestrę, żadne rewolucje się nie dokonują. DSLR-y i bez tego sprzedają się jak świeże bułeczki. A jak się komu nie podoba, chce mega-hiper-super-arcy-jakości, to prosze bardzo - kup sobie pajacu Hassla H2D, normalnie taniocha...

Niedzwiedz
25-09-2006, 16:04
http://www.tallyns.com/content/s3s5comparison.htm


to ja jednak poczekam na efekty z tej matrycy bo zdjecia seryjen w trybie szerokiej dynamiki to nadal 1,5 kl/s tyle ze 11 buferu a nie 2 :(

mkwiek
25-09-2006, 16:28
gdyby zrobili szybszą serię to bym się napawdę zastanowił nad kupnem tego body. niestety, 3 klatki to góra w D80 i tym segmencie. powyżej to niestety oczekuję więcej. dlatego nie rozumiem *****.... polityki canona gdzie 5D ma tylko 3 fps a ponad 2 razy tańszy 30d "aż" 5 :mrgreen:

Niedzwiedz
25-09-2006, 16:35
moze chodzi o transfer danych z matrycy ? w normalnych rawach ma 3kl/s i 24 buforu wiec elegancko ale szkoda ze nie 5 kl/s :(

Czornyj
25-09-2006, 16:36
gdyby zrobili szybszą serię to bym się napawdę zastanowił nad kupnem tego body. niestety, 3 klatki to góra w D80 i tym segmencie. powyżej to niestety oczekuję więcej. dlatego nie rozumiem *****.... polityki canona gdzie 5D ma tylko 3 fps a ponad 2 razy tańszy 30d "aż" 5 :mrgreen:

mkwiek, wybacz, ale czasami to za przeproszeniem tak pier...., że przykro cię czytać.

Pawel Pawlak
25-09-2006, 16:52
Jeśli to naprawdę będzie 1.5 do 3 fps to chyba troszkę przesadzile... O ile matryca klasy s3pro czyli "prawie" 12mpix ;) mnie nie przeraża o tyle tak aszybkośc to jakieś nieporozumienie... No chyba że aparat będzie w cenie D80. Wtedy 6mpix + max 3fps są akceptowalne ;)

Nawiasem mówiąc, jak sobie przypomnę te proroctwa o 8-10fpsach, 12mpix albo nawet 16mpix w następcy s3pro, które można było wyczytać na forach zachodnich to smiech pusty ogarnia :lol: :lol: :lol: :lol:

Niedzwiedz
25-09-2006, 17:01
jedyne co uratuje s5 to cena ! inaczej to bedzie porazka !!! (jak bedzie niska to czemu nie)ja liczylem na 3 klatki i ew 5 w trybie normalnej dynamiki , no i liczylem na 8mpx+8 mpx no coz.... czekam na LBCASTA,FOVEONA alebo na s6 ;)

mkwiek
25-09-2006, 17:21
w sumie 1Ds Mark II ma tylko 4 klatki, dopiero Mark II N wyciąga 8,5! ale to crop. Może chodzi faktycznie o ilość danych które przechodzą z matrycy - przy FF nie da rady tak szybko przetworzyć danych aby było dużo fps?

dołożyłem później
ale to tak OT :)

Kolekcjoner
25-09-2006, 18:27
Zapewne to nic nowego nie wniesie ale tu jeszcze cytat z fotopolis:
3 kl/s do 52 w JPEG / 24 RAW (standardowa dynamika) lub 40 JPEG / 11 RAW (rozszerzona dynamika)

Myślę że nie mogli dać 5 kl/s podejrzewam z dwóch powodów. To jest ta sama matryca co w S3 PRo czyli dosyć wolna (dwukanałowa) więc 3 kl/s to i tak maximum co mogli z niej wycisnąć. A po drugie myślę że nawet ważniejsze to względy marketingowe. Przecież nie mogli wypuścić takiej samej puszki jak D200 tylko z lepszą matrycą i niższymi szumami, bo by to zabiło sprzedaż D200 zupełnie. Nikon musiałby mieć marketingowców wywodzących sie spośród absolwentów szkoły specjalnej żeby się na coś takiego zgodzili :grin:.

Pawel Pawlak
25-09-2006, 18:37
Zapewne to nic nowego nie wniesie ale tu jeszcze cytat z fotopolis:
3 kl/s do 52 w JPEG / 24 RAW (standardowa dynamika) lub 40 JPEG / 11 RAW (rozszerzona dynamika)

Myślę że nie mogli dać 5 kl/s podejrzewam z dwóch powodów. To jest ta sama matryca co w S3 PRo czyli dosyć wolna (dwukanałowa) więc 3 kl/s to i tak maximum co mogli z niej wycisnąć. A po drugie myślę że nawet ważniejsze to względy marketingowe. Przecież nie mogli wypuścić takiej samej puszki jak D200 tylko z lepszą matrycą i niższymi szumami, bo by to zabiło sprzedaż D200 zupełnie. Nikon musiałby mieć marketingowców wywodzących sie spośród absolwentów szkoły specjalnej żeby się na coś takiego zgodzili :grin:.

Hmm... Matryca w D200 jest na pewno inna niż s3pro, ale wcale nie gorsza. Dla częscie uzytkowników z pewnością ważniejszy będzie pewnie z 1 ev większy zakres dynamiki tonalnej i o tyle samo mniejsze szumy matrycy fuji, dla innych wyższa rozdzielczość D200.

JK
25-09-2006, 20:43
Może chodzi faktycznie o ilość danych które przechodzą z matrycy - przy FF nie da rady tak szybko przetworzyć danych aby było dużo fps?

mkwiek, może daj sobie dziś spokój z tym pisaniem, bo rzeczywiście trzeba się będzie zgodzić z tym co napisał Czornyj. :wink: CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? Ważna jest ilość danych, a nie rozmiar matrycy w milimetrach. Może jutro będziesz miał lepszy dzień.

Smurf
25-09-2006, 21:32
wlasnie jaka dowala cene ? pewnie na poziomie d200
a z matryca to mysle ze moze byly negocjacie z nikonem o body zrezygnowali z lepszej matrycy by miec lepsze body ? moze ale imo matryca w s3 jest naprawde bdb i poprawka w kierunku iso 3200 i lepsze filtry moga duzo zmienic
Obawiam sie że gdy sie juz S5pro pojawi (wedlug zapowiedzi na poczatku 2007r, znając zycie i firme Fuji predzej w II polowie lub pod koniec 2007r), to jego cena będzie zauwazalnie wyzsza od D200, tak jak bylo z D100 i S2 pro (analogiczne korpusy różniace sie w zasadzie matryca - czyli tak jak D200 i S5 pro)

mkwiek
25-09-2006, 21:40
Może chodzi faktycznie o ilość danych które przechodzą z matrycy - przy FF nie da rady tak szybko przetworzyć danych aby było dużo fps?

mkwiek, może daj sobie dziś spokój z tym pisaniem, bo rzeczywiście trzeba się będzie zgodzić z tym co napisał Czornyj. :wink: CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? Ważna jest ilość danych, a nie rozmiar matrycy w milimetrach. Może jutro będziesz miał lepszy dzień.
no to podaj argument - Dlaczego wszystkie FF canona mają mało fps skoroś taki mądry?
a dzisiejszy dzień miałem bardzo udany :P

Pawel Pawlak
25-09-2006, 21:55
Może chodzi faktycznie o ilość danych które przechodzą z matrycy - przy FF nie da rady tak szybko przetworzyć danych aby było dużo fps?

mkwiek, może daj sobie dziś spokój z tym pisaniem, bo rzeczywiście trzeba się będzie zgodzić z tym co napisał Czornyj. :wink: CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? Ważna jest ilość danych, a nie rozmiar matrycy w milimetrach. Może jutro będziesz miał lepszy dzień.
no to podaj argument - Dlaczego wszystkie FF canona mają mało fps skoroś taki mądry?
a dzisiejszy dzień miałem bardzo udany :P

Rozbrajsza mnie... ;) Mam nadzieję że z tym FF żartujesz... ?

JK
25-09-2006, 22:00
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Może dlatego, że większe piksele z FF wolniej "przelatują" przez wzmacniacze, a i soft ma z nimi więcej roboty, bo są przecież większe. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mkwiek
25-09-2006, 22:40
nie no serio mnie ciekawi czemu polityka canona jest taka powalona, że w aparacie za kilkanaście tysięcy dają tylko 4 klatki na sekunde? albo 5d - tylko 3 a tańszy 30d ma ich 5! no i czemu crop 1.3 ma ich 8,5?

JK, CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? NIC!!!! ale TY nie potrafisz mi odpowiedzieć tylko robisz się złośliwy.

Pawel Pawlak
25-09-2006, 23:02
nie no serio mnie ciekawi czemu polityka canona jest taka powalona, że w aparacie za kilkanaście tysięcy dają tylko 4 klatki na sekunde? albo 5d - tylko 3 a tańszy 30d ma ich 5! no i czemu crop 1.3 ma ich 8,5?

JK, CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? NIC!!!! ale TY nie potrafisz mi odpowiedzieć tylko robisz się złośliwy.

Ale JK już odpowiedział. Nie liczy się wielkość matrycy w mm tylko w pikselach. Jak pewnie wiesz d2x ma 2 tryby 12mpix z szybkością 5fps i 6.9mpix z szybkością 8fps. Wynika to właśnie z możliwości czytania i przetwarzania danych z matrycy. Im ich więcej (wieksza rozdzielczość) tym aparat potrzebuje na to więcej czasu więc mniej FPSów ;)
A że canon nie robi FF wielkości 8mpix więc i szybkość jest taka jaka jest (w 1D mk2 i 5D) ;)

Robert W
25-09-2006, 23:12
A może by tak więcej o głównym temacie, czyli S5 Pro :-)

Czornyj
25-09-2006, 23:13
Poza tym "powalona" polityka Canona to nic w porównaniu z polityką Hasselblada - tam aparat za 30 tyś dolarów ma.... 0,6 fps. I jeszcze jakieś łosie to barachło kupują...

mkwiek
25-09-2006, 23:19
no to ja nie rozumiem czego się mnie czepiacie? dokładnie wyżej napisałem to samo!


w sumie 1Ds Mark II ma tylko 4 klatki
bo matryca 16,7 Mpix - tak się składa, że FF



dopiero Mark II N wyciąga 8,5
8,2 Mpix


Może chodzi faktycznie o ilość danych które przechodzą z matrycy
czyli ilość pixeli!!!! wielkość pliku!



przy FF nie da rady tak szybko przetworzyć danych aby było dużo fps?
bo tak się akurat składa, że FF mają dużę matryce tzn. DUŻO PIXELI!!!!

źle mnie chyba zrozumieliście i tyle.

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]


mkwiek, wybacz, ale czasami to za przeproszeniem tak pier...., że przykro cię czytać.
wybacz, ale wiesz gdzie mnie możesz pocałować?

Czornyj
26-09-2006, 00:07
wybacz, ale wiesz gdzie mnie możesz pocałować?
Na przyjemność to sobie trzeba zasłużyć :lol:

MzMarcin
26-09-2006, 00:22
Czornyj,
"mkwiek napisał/a:
wybacz, ale wiesz gdzie mnie możesz pocałować?

Na przyjemność to sobie trzeba zasłużyć"

Leże! Kwiczę! :]

FacetFS3Pro
26-09-2006, 01:46
Porównałem zapowiedź fuji i opinie największych na świecie ekspertów, czyli userów forum.nikon.org.pl z niesłusznie nieprzydzielonego działu forum "Fujifilm Sx Pro". Niestety koncern z kraju sushi nie sprostał ich oczekiwaniom i zapowiada nader skromny aparacik. Brak mu m.in.:

* 16 mpx FF super CCD III;
* szbkość zdjęć seryjnych 8 kl/s w serii 64 RAF lub 256 jpeg;
* synchronizacja z lampa blyskową 1/500 s przy tradycyjnej, mechanicznej, sterowanej hybrydowo ( jak w FM3A) migawce o czasach 30 s - 1/12000s;
* 36 pól AF;
* AF realizowany podobnie do dawnego rozwiazania Contaxa;
* będzie oparty na Nikonie F60 - niestety nie będzie ;-(;
To tylko część obrazująca całkowite niezrozumienie przez koncern potrzeb rasowych profesjonalistów. Dodam na marginesie, że problemy z wodoszczelnością poniżej 60 metrów nie zostały dotychczas rozwiązane. Powstanie mierny aparacik, którego użytkownicy jak dotychczas userzy S2 i S3 będą postrzegani podobnie jak posiadacze wartburgów ;-)

Pozdrawiam

Facet

Kaleid
26-09-2006, 09:29
JK, CO MA WSPÓLNEGO FF Z SZYBKOŚCIĄ TRANSMISJI? NIC!!!!

A widzicie.....nawet nie macie pojecia o tym ze ma :) Serio. A dokladniej, chodzi tu a samą powierzchnie fizyczną krzemowego ukladu, i wytrawione na nim sciezki elektryczne. Takze zanim kogos wysmiejecie, proponuje troche sie zorientowac w temacie :)

JK
26-09-2006, 09:39
Kaleid, chyba się trochę zagalopowałeś :wink: , albo Ci się rzędy wielkości pomyliły. To nie jest ta skala problemu. Jeśli problemem bedą czasu rzędu kilku nanosekund to możemy podyskutować, o opóżnieniach związanych z dłuższymi ścieżkami, ale w tym konkretnym przypadku to nie ma najmniejszego znaczenia. :grin:

pebees
26-09-2006, 10:10
Kaleid, to powinni podawać ilość klatek na sekundę w zimie przy -25 i w lecie przy +35, bo też się będą różniły hehe :)

Kaleid
26-09-2006, 16:50
Nie będą. Tu chodzi o synchronizację sygnalow biegnacych po sciezkach. Kazdy uklad scalony dysponuje wieloma parametrami, min. tzw. propagation delay- czyli opoznienie w strukturze silikonu pomiedzy stanem pozytywnym i zerowym. Im wieksza powierzchnia, tymze ten opoznienie jest wieksze i wbrew temu co niektorzy tu sugeruja ma to znaczenie. (chocbym nie wiem jak JK sie zasmiewał) Podejrzewam ze jest to jedyna przyczyna dlaczego 1DII do dzis ma cropa 1.3. Fakt jednak faktem ze nie jest to nie do obejscia.

Pawel Pawlak
26-09-2006, 18:00
Nie będą. Tu chodzi o synchronizację sygnalow biegnacych po sciezkach. Kazdy uklad scalony dysponuje wieloma parametrami, min. tzw. propagation delay- czyli opoznienie w strukturze silikonu pomiedzy stanem pozytywnym i zerowym. Im wieksza powierzchnia, tymze ten opoznienie jest wieksze i wbrew temu co niektorzy tu sugeruja ma to znaczenie. (chocbym nie wiem jak JK sie zasmiewał) Podejrzewam ze jest to jedyna przyczyna dlaczego 1DII do dzis ma cropa 1.3. Fakt jednak faktem ze nie jest to nie do obejscia.

d2x też pewnie też z tego powodu nie potrafi wyciągnąć 8fps przy pełnej rozdzielczosci ;)

JK
26-09-2006, 18:19
Kaleid, no dobrze. To dlaczego 1DsMarkII przy 16,7 mpix daje 4 klatki na sekundę, a 5D przy 12,8 mpix tylko 3 klatki na sekundę? Obie puszki mają FF, czyli długość ścieżek w matrycy powinna być zbliżona. Przecież z prostego przeliczenia ilości pikseli koniecznych do przesłania wynika, że 5D powinien bez problemu osiągać 5 klatek na sekundę - oczywiście jeśli przyczyną jest wielkość matrycy w milimetrach, :wink: a nie inne problemy.

Kaleid
26-09-2006, 21:28
Raczej mialem na mysli nieco wieksze predkosci niz 5 kl/s :)

Robert W
26-09-2006, 22:47
"Bardzo interesujące dywagacje"


A co myślicie o ... S5 Pro? :-)

Kolekcjoner
27-09-2006, 02:30
Ja myślę, że jest ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy nie potrzebują 5kl/s. Pytanie jednak podstawowe żeby jakiekolwiek rozważania miały sens. Ile będzie kosztował?

Pawel Pawlak
27-09-2006, 07:52
Ja myślę, że jest ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy nie potrzebują 5kl/s. Pytanie jednak podstawowe żeby jakiekolwiek rozważania miały sens. Ile będzie kosztował?
to prawda. jeśli aparat będzie kosztował na poziomie D80 to dlaczego nie ? Samo może bym pomyślał o nim jako o zapasowj puszce. Ale obawiam się że ta cena bedze bardziej przypominała cenę d200... A wtedy to, znając mozliwości tego ostatniego nie wróżę powodzenia fuji...

Niedzwiedz
27-09-2006, 09:20
ej 5d to nie 1ds moze specjalnie obcieli zeby 5d nie byl hmm lepszy ? tak canon lubie robic

Czornyj
27-09-2006, 11:35
Ja myślę, że jest ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy nie potrzebują 5kl/s. Pytanie jednak podstawowe żeby jakiekolwiek rozważania miały sens. Ile będzie kosztował?
to prawda. jeśli aparat będzie kosztował na poziomie D80 to dlaczego nie ? Samo może bym pomyślał o nim jako o zapasowj puszce. Ale obawiam się że ta cena bedze bardziej przypominała cenę d200... A wtedy to, znając mozliwości tego ostatniego nie wróżę powodzenia fuji...

To będzie droższe od D200. Nikon musi coś zarobić, Fuji musi coś zarobić, marże się sumują - wcześniejsze eSki kosztowały ok. 2500$. W optymistycznej wersji - 2000$. Przez analogię - zobaczcie jaką sobie cenę wyrąbali na Sigmę SD14.

fridrih
27-09-2006, 11:39
Ja myślę, że jest ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy nie potrzebują 5kl/s. Pytanie jednak podstawowe żeby jakiekolwiek rozważania miały sens. Ile będzie kosztował?
to prawda. jeśli aparat będzie kosztował na poziomie D80 to dlaczego nie ? Samo może bym pomyślał o nim jako o zapasowj puszce. Ale obawiam się że ta cena bedze bardziej przypominała cenę d200... A wtedy to, znając mozliwości tego ostatniego nie wróżę powodzenia fuji...

Obawiam sie ze cena S5 bedzie wyzsza niz D200, wystarczy zobaczyc jaka byla cena S3 jak sie pojawil, gdyby jednak mialo byc inaczej to by bylo mile zaskoczenie

Niedzwiedz
27-09-2006, 11:46
licze na 1500-1700 dolarow za ta cene kupie nawet zeby jak na s3 czekac 2 lata :)

arra
27-09-2006, 12:18
Jakby S5 kosztowalo tyle co D200 to bym sie ani chwili nie wahal co wybrac...

fotomarek_k
27-09-2006, 16:04
Cena i inne parametryjuż znane bardzo ważne-ale ja będę się nad tym aparatem zastanawiał jak już fotki z niego będą..... i więcej szczegółów, takich praktycznych, np.jaka bateria, czy z czipem i inne takie tam "duperele"...Fotki powinny być jeszcze lepsze niż z s3, bo cała zabawa miałaby mniejszy sens, gdyby było inaczej...Jest więc na co czekać,myślę...

Niedzwiedz
27-09-2006, 16:49
acha i jeszcze zapis rawu musi byc szybki !!! :)

JK
27-09-2006, 16:52
:lol: :lol: :lol:

fotomarek_k
27-09-2006, 19:08
"acha i jeszcze zapis rawu musi byc szybki !!! "-no pewnie :roll: :roll:
Tylko jak szybki :?: :?:
Zaproponujcie "punkt odniesienia" :wink:

Kolekcjoner
27-09-2006, 19:59
"acha i jeszcze zapis rawu musi byc szybki !!! "-no pewnie :roll: :roll:
Tylko jak szybki :?: :?:
Zaproponujcie "punkt odniesienia" :wink:

Najlepiej - bardzo :mrgreen:. Bardzo szybki :lol: :lol:.

Niedzwiedz
29-09-2006, 10:45
no wiec tak jezeli nef z d200 zajmuje 10 mb a w fuji 25 to proponuje 2,5 raza dluzej niz w d200 czyli 5 sek bylo by idealnie :)

fotomarek_k
05-10-2006, 18:25
Natknąłem się na info, że s5 ma mieć programowy "bajer" rozpoznawania twarzy na fotkach-ktoś coś konkretniej o tym "cudeńku" (co, jak itd,itp) wie ????

Smurf
05-10-2006, 19:25
Natknąłem się na info, że s5 ma mieć programowy "bajer" rozpoznawania twarzy na fotkach-ktoś coś konkretniej o tym "cudeńku" (co, jak itd,itp) wie ????
A gdzie sie natknąłeś? - sądzę ze cos pomyliłeś.

fotomarek_k
05-10-2006, 19:35
Tam piszą o systemie rozpoznawania do dziesięciu twarzy po wciśnięciu spustu do połowy...
http://www.fotal.pl/artykul/Fujifilm_FinePix_S5_pro__body_od_D200_i_kilka_zmia n_doc12826.html

Smurf
05-10-2006, 19:53
Tam piszą o systemie rozpoznawania do dziesięciu twarzy po wciśnięciu spustu do połowy...
http://www.fotal.pl/artykul/Fujifilm_FinePix_S5_pro__body_od_D200_i_kilka_zmia n_doc12826.html
Rzeczywiscie pisze o tym nawet Fuji na swojej stronie. Koniec świata - juz mi sie ten aparat przestaje podobać.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

marusek
05-10-2006, 20:18
http://www.youtube.com/watch?v=QF7_O2jv06M&mode=related&search=

oraz

http://luminous-landscape.com/photokina/sd14-s5pro-report.shtml

Popatrzyc mozna. Jak to bedzie dzialac - zobaczymy.

Niedzwiedz
06-10-2006, 09:39
jk przeciez to marketing canona jak by 5d byl szybki to nikt nie kupil by tego ich 1d (ten co cyka 8 kl/s i ma cropa 1,3)

Archangel
11-10-2006, 06:47
Wszyscy pisza o klatkach, S5 to sprzet dla uzykownikow S3, czyli ludzi ktorym nie potrzebne jest 5kl/s i dla ludzi ktorzy nie maja jeszcze dobrego sprzetu, a poza klatkami/s licza sie inne pramatry, a z tego co sie oreintuje zwolenikow S3 troche jest,

Smurf
11-10-2006, 17:33
S5 to sprzet dla uzykownikow S3, czyli ludzi ktorym nie potrzebne jest 5kl/s i dla ludzi ktorzy nie maja jeszcze dobrego sprzetu,
?????????
A to co za brednie.

shakk
11-10-2006, 17:37
lubie jak ktos nie ma o czyms pojecia i pisze glupoty

Niedzwiedz
11-10-2006, 17:49
nie przesadzajmy bufor 3 zdjeci w s3 i mnie czasem doprowadza do zlosci

fotomarek_k
12-10-2006, 10:55
Niedzwiedz -to Ty te rawy po 25 mega tak seryjnie tłuczesz? :-)

A serio, to fajnie mieć świadomość możliwości aparatu i taki aparat, przyznać jednak muszę że poza sportem (bo "przyroda" po serii ucieknie z lasu raczej :-)), to jakoś trudno mi zastosowania dla "filmowej" prędkości wymyślić...Fotoreporterka prasowa niekoniecznie przecież w rawach i super wielkich dynamikach, więc...Dwanaście fotek w serii 3/s jak dla mnie to nieźle. Przyznaję jednak że funkcja seryjnych zdjęć najbardziej mnie kręciła w pierwszej posiadanej lustrzance AF- Yashica 230 AF- tam było bodaj 1,7/s -więc pewnie jej nie doceniłem :-) W innych,szybszych sporadycznie włączałem-tzn.tak sporadycznie, że już nie pamietam kiedy w analogu :-) . W cyfrakach których używam niewiele ponad rok, korzystałem z tej funkcji jedynie dla sprawdzenia, czy jest i działa :-))
3x12 to już rolka filmu. Cyfrowa fotografia innymi prawami się rządzi- i już to wiem,bo na cyfrze trzaskam ze 2-3x wiecej ujęć niż kiedyś,ale...Może podpowiecie co warto tak fotografować?I dość serio pytam...

Niedzwiedz
12-10-2006, 11:00
w sumie mi nie przeszakdza taki uklad szybkosci jednak bufor przydal by sie wiekszy czasem cos sie dzieje krotko , zaczynasz fotografowac , podchodzisz blizej cyk potem tak cyk , znowu sie cos dziej znowu cyk cyk , znowu znowu znowu jak buform masz 3 zdjec to kiepszko ;) mi tylko bufor by sie wiekszy przydal na dzis oczywiscie

qooba
12-10-2006, 11:15
Wczoraj miałem okazje robic zdjęcia na meczu AZS Poznań - AZS Gorzów wlkp w kosza kobiet. Trzaskałem seryjne moim D70s i brakowało mi kl/s ;)
Obok koleś robił D2h, inny Canonem 1D MII i robiło wrażenie... 8kl/s to jest coś. Inna sprawa, że ja mniej czasu spędziłem na koasowaniu nietrafionych zdjęć ;)
Był też jeden z S3Pro i pompką 80-200 i dawał rade :)
Mój 70-210F4 jest jednak za wolny do takiej zabawy, sporo zdjęc nie trafionych z ostrością :(
Myślę, ze takie 5kl/s jak ma D200 wystarczyłoby mi do sportu, niecałe 3kl/s jakie ma D70 to troszkę za mało niestety. A szybkośc opróżniania bufora z Nefów ma znaczenie w takich zdjęciach, parę razy musiałem zaczekać na aparat :(


Mam wieć kolejny argument na zbieranie na D200, S5Pro jest kuszący, ale jednak za wolny jesli chodzi o kl/s. Wielkośc rawów też jest dobijająca. D80 niestety tez ma "jedynie" 3kl/s, a szkoda, bo sporo tańszy od D200 :(

pozdrawiam, kuba

Niedzwiedz
12-10-2006, 11:18
fuji wogole na sport nie widze chyba ze z nowa matryca ;) to apart do czegos innego :)

Kolekcjoner
12-10-2006, 13:15
(...) ...Może podpowiecie co warto tak fotografować?I dość serio pytam...

Więcej kl/s bardzo się przydaje. W sporcie nieraz zrobisz jakieś zdjęcie ale zawodnik ma np. przymknięte oczy albo jakiś grymas niezafajny:) na twarzy jak robisz szybką serię to zawsze jest nadzieja, że na którejś klatce będzie OK. Bardzo przydatne jest to też przy fotografowaniu np. tańca. Wiele raz udało mi się uchwycić tancerzy w bardzo ciekawych pozach dzięki szybkiej serii. Przydaje się też do robienia prezentacji np. skoków na desce (snowboardowej) - robisz serię i masz wszystkie fazy skoku. Przykładów oczywiście można dać więcej. W czasach analogu też były szybkie serie ale niestety to bardzo dużo kosztowało w związku z tym zastosowanie nie było tak powszechne jak teraz. Świat nie stoi w miejscu :). Wiele z tych rzeczy można uzyskać bez szybkiej serii ale po co się męczyć skoro........:).
Po za tym ma tu zastosowanie jedna maksyma, coraz bardziej rozpowszechniona w dobie cyfry: "Pstrykaj ile wlezie zawsze coś się wybierze" :mrgreen:.

JK
12-10-2006, 13:55
Kolego Kolekcjoner, co to za piractwo? :wink: Należy się honorarium w postaci piwa za wykorzystanie maksymy: "Pstrykaj ile wlezie zawsze coś się wybierze". W końcu są jakieś prawa autorkie do takich maksym. :twisted: :mrgreen:

Kolekcjoner
12-10-2006, 18:38
Kolego Kolekcjoner, co to za piractwo? :wink: Należy się honorarium w postaci piwa za wykorzystanie maksymy: "Pstrykaj ile wlezie zawsze coś się wybierze". W końcu są jakieś prawa autorkie do takich maksym. :twisted: :mrgreen:

O to zwracam honor i chylę czoła:). :lol: :lol:. Piwo jak najbardziej może być i będzie:). Mam tylko daleko do stolycy:).