PDA

Zobacz pełną wersję : Zwis D700



Marcin_gda
28-06-2009, 11:28
Szybka akcja. Widzę, że osoba czeka, żeby jej zrobić zdjęcie. Ustawiam ostrość, naciska na spust i... nic. Poprawka z ostrości i znów nic. Włączam i wyłączam aparat - znów nic. Wyjmuję baterię, wkładam spowrotem - działa. Ale ujęcie stracone. Stało sie to w środku serii 300 fotek. DB-D10 (z NiMH)+ SB-900 + N24-70.

Wczoraj z zawodów dzwoni kolega - inny D700, inne MB-D10 (z El-en), czy i jaki był flash-nie wiem. Aparat nie chciał się wyłączyć. Jak się wyłączył - nie chciał się przez ponad godzinę włączyć. Wyjęcie baterii na dłuższą chwilę pomogło.

Ma ktoś podobne doświadczenia?

docxxx
28-06-2009, 11:41
Czytam coraz wiecej niepokojacych wiesci nt. nieprawidlowego dzialania D700 w dluzszej perspektywie czasu. Z moim D300 mialem tylko cuda z nieoryginalnym gripem. Z MB-D10 nie mam juz cyrku poza jednym: po zrobieniu zdjecia nie da sie go czasami ogladnac. Trzeba zrobic nastepny strzal, aby nacisniecie "play" (przegladaj) cos dalo. Ale bylo to tez na nieoryginalnym gripie, wiec zwalam to na karte pamieci (Sandisk EIV).
A zartem juz: zakladaj ankiete:)

EDIT:
Z kolei nie ma nic nt. wadliwego dzialania "szefa" D3. Czyzby byl to umyslny zabieg Nikona co do dzialania body innych niz D3? Tak jakby nad D3 pracowali specjalisci, a na D700 stazysci (czyt. mniejsza kontrola).

prz3mo
28-06-2009, 11:43
Na 90% winę ponosi grip. Były o takim zachowaniu już wcześniej sygnały na forum.
Tak czy siak moim zdaniem trochę niefajnie, że w tak drogim sprzęcie mają miejsce takie przypadki.

Nikuś
28-06-2009, 13:06
Miałem podobne, dziwne zachowanie z AA R6 w gripie. Przy EN-EL3e jest ok - działa bez zarzutu. Czytałem , że też w oryginalnych MB-D10 jest problem z 8x AA, co niejako przewidzieli w instrukcji D700 ;)

.

MARTINK
28-06-2009, 13:14
trochę niefajnie, że w tak drogim sprzęcie mają miejsce takie przypadki.

Strasznie delikatnie powiedziane...
Taka wada to ewidentna krecha na Nikona - takie rzeczy zdarzac sie po prostu nie moga.

Mi sie zdarzylo ze po zlapaniu i potwierdzeniu ostrosci i wcisnieciu spustu nie zrobil zdjecia (3x w trudnych warunkach - ale nie znowu jakis extremalnych). Faktem jest to ze padalo jak cholera i aparat ociekal woda wiec moze "minimalnie" sie rozostrzyl i dlatego nie cyknal ale pewnosci nie mam.

Przemes
28-06-2009, 13:37
Strasznie delikatnie powiedziane...
Taka wada to ewidentna krecha na Nikona - takie rzeczy zdarzac sie po prostu nie moga.

Mi sie zdarzylo ze po zlapaniu i potwierdzeniu ostrosci i wcisnieciu spustu nie zrobil zdjecia (3x w trudnych warunkach - ale nie znowu jakis extremalnych). Faktem jest to ze padalo jak cholera i aparat ociekal woda wiec moze "minimalnie" sie rozostrzyl i dlatego nie cyknal ale pewnosci nie mam.

Ale nie po to d700 jest uszczelniany żeby się rozregulował autofokus przy deszczu.
Na mojego ostatnio wylało się ok 0.5litra wody i nic. Wszystko działa jak należy.

Swoją drogą - ze szkłami nikkora nie mam najmniejszych problemów. Ale Tamrony to już porażka (chociaż tamrony ponoć tak mają.).

piom
29-06-2009, 12:10
No to zaczął się wysyp niedoróbek :) myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci i to dlatego mi ostatnio jak podłączyłem sb800 do d700 to za cholere zdjęcia nie chciało zrobić chociaż lampa wyzwalała ręcznie błysk i wszystko połączone jak należy...

docxxx
29-06-2009, 12:40
myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci

Bez przesady. To co maja powiedziec ludzie stresy rownikowej, czy Ci mieszkajacy w krajach typu Anglia (ciagle pada i pada). To w koncu jest to sprzet profesjonalny, czy zabawka? Pisalem juz wczesniej, nikt sie nie skarzy na D3. Wychodzi na to, ze kazda inna puszka N (nie wypowiadam sie nt. innych systemow) przechodzi gorsza kontrole lub jest to po prostu umyslny zabieg.

Marcin_gda
29-06-2009, 15:54
No to zaczął się wysyp niedoróbek :) myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci i to dlatego mi ostatnio jak podłączyłem sb800 do d700 to za cholere zdjęcia nie chciało zrobić chociaż lampa wyzwalała ręcznie błysk i wszystko połączone jak należy...

Nie zwalałbym tego na wilgoć...
"Zwis" mojego miał miejsce prawie 2 tygodnie temu.

messer
29-06-2009, 16:39
Nikt się nie skarży na D3, bo stosunek ilości użytkowników d700 do d3 jest na pewno łatwo przewidywalny :-)
To raz.
A dwa, że ktoś, kto posiada D3... najczęściej po prostu nie ma czasu na skarżenie się na forum o pierdołach.
Jak coś nie działa -- idzie do serwisu, pokazuje legitymację, serwis naprawia, a on wydobywa z torby zapasowe d3x.

Nie wierzę, że w D3 nie ma usterek.
Za dużo teraz wszędzie elektroniki. I to nie tylko w aparatach fotograficznych.

karolt
30-06-2009, 14:49
Ja tak kiedyś miałem i się okazało, że po prostu nie wyłączyłem trybu samowyzwalacza...
Ale jeśli to nie to i nie żadna z innych funkcji (fotografie z interwałem?), no to cóż. A tak narzekałem, że Canon robi niedoróbki...

Marcin_gda
01-07-2009, 10:16
Ja tak kiedyś miałem i się okazało, że po prostu nie wyłączyłem trybu samowyzwalacza...


W D700 nie da sie tego zrobić "przypadkiem", a robiąc "imprezę" raczej się go nie włącza.

karolt
01-07-2009, 11:59
Ale ja nie napisałem, że "przypadkiem" włączyłem. Włączyłem świadomie, a potem "przypadkiem" zapomniałem przełączyć na jakiś normalny tryb.
Swoją drogą to jest wnerwiające, bo nijak nie informuje o tym aparat w wizjerze na przykład i czasem można ujęcie stracić, zanim się olśni, o co biega.

Jacek_Z
01-07-2009, 12:22
Chciałbyś jednym słowem sklerozoodpornych aparatów? :-D
Mnogość info w celowniku nie załatwia sprawy. Gdyby tam było wszystko, to po prostu by było nieczytelnie. Wtedy by się człowiek nie połapał też.
Ja raczej tęsknię za każą funkcją na osobnej gałce na body.

grzegorzant
01-07-2009, 16:42
Ja raczej tęsknię za każą funkcją na osobnej gałce na body.
no może nie każdą, ale kilka funkcji mogłoby na wierzchu, to fakt

karolt
03-07-2009, 13:39
Ja raczej tęsknię za każą funkcją na osobnej gałce na body.
Za to właśnie lubię F4 :-)
Sklerozoodporne to może nie, ale np. w F4 chyba nie da się zrobić takiego numeru z samowyzwalaczem. Tryb samowyzwalacza po zrobieniu zdjęcia powinien się wyłączać automatycznie, umieszczenie go na manualnym kółku razem z innymi trybami to taki sobie pomysł był moim zdaniem.

arachiusz
08-07-2009, 17:03
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=93440