Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : czy ten plecak da radę?



browarek
24-09-2006, 10:08
Witam
Ma ktoś doświadczenia z TYM (http://allegro.pl/item129032894_super_plecak_nikon_d50_canon_350d_so ny_h2_i_inne.html) plecakiem lub może coś więcej na jego temat powiedzieć :?:
Przymierzam się do jego zakupu aby służył mojemu D50, tylko się zastanawiam czy da radę :wink:
Pozdrawiam

krystek
24-09-2006, 11:10
no zmiescic sie zmiesci, zalezy co z nim bedziesz robil

Marcin T
24-09-2006, 13:26
eee nie wygląda na solidny, jest tak miękki, że na pusto ledwo trzyma swój kształt - przynajmniej takie mam wrażenie. Nie lepiej dozbierać ciut grosza i kupić coś co sprawdzone?

browarek
24-09-2006, 18:33
No dobra, to co sprawdzonego polecacie, co by do D50 fajnie pasowało :?:
Tylko bez szaleństw cenowych proszę :cool:

Marcin T
24-09-2006, 18:39
Ja używam od kilku lat z powodzeniem takiego cóś (http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/allWeather/Mini_Trekker_AW.aspx). Chwalit :lol:

aries.mehehe
24-09-2006, 20:26
A ja od kilku miesięcy używam Oriona II (http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/classic/Orion_Trekker_II.aspx) i też sobie chwalę :) Można się do sprzętu dostać bez ściągania i stawiania na ziemi.

R
24-09-2006, 20:28
lowepro. model wybierz w zaleznosci od potrzeb. wszystkie sa b. solidne.

puchbeary
24-09-2006, 20:31
mam tą kobrę i uważam że jest (jak na ta cenę ) rewelacyjna. trzeba tylko przebudować tak wnętrze żeby aparat był na dnie bo od góry ciężko go upchać. Nawet zrobilem kiedys test z foto i opisem na forum kieleckiej grupy fotograficznej ale forumer padł i nasze forum wraz z nim. Jeśli nie masz zamiaru w tym plecaku nurkować (bo wodoodporny to on na bank nie jest) to na niedzielne wycieczki i wypady w teren na rowerku nadaje się bardzo dobrze. Osobiście polecam. mieści moją d50 i zostaje miejsce na 50mm jakieś 70-300 się zmieści i upchasz lampe. Nie ma miejsca na statyw i trzeba jeszcze (przynajmniej mnie to przeszkadzało) przeciąć takie ograniczniki które nie pozwalają otworzyć klapy na pełną szerokość. Jeśli nie potrzebujesz plecaka do zadań specjalnych to ta cobra jest świetna. jeśli masz zamiar zdobywac ośmiotysięczniki to kupuj lowepro

arobak
16-10-2006, 22:18
Ja też pakuje sprzęt do takiego plecaczka COBRA.... Co w nim mieszczę? :-)
Po przecięciu ograniczników o których pisał puchbeary (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5244) wsadzam D70s (na dole plecaka) trzy szkła Tamron 17-50, Nikkor 18-70, Sigma 55-200 - jeden zawsze na aparacie - dorzucam jeszcze sabinkę 600, kilka filterków, ładowarka z drugim aku, kilka kart pamięci podręczny zestawik do czyszczenia... i jeszcze kilka drobnych rzeczy bym zmieścił, acha i mam jeszcze miejsce żeby wrzucić Nikkorka 50/1.8d - problem tylko ze go nie mam :-)
Pozdrawiam

zurkow
17-10-2006, 21:26
Ja również mam cobrę.
Mieści się w niej:
d50 + 18-55
70-300
jupiter 135mm
nic więcej się do niej nie zmieści.
Kupiem ten plecak z myślą jako chwilowy plecak. Jest trochę mały, tzn nie wygodnie nosi się na plecach. Uważam iż jest dosyć sztywny. Posiada dużo schowków, kieszeni.

King
17-10-2006, 22:45
Powiem tak, kupujecie sprzęt za ładnych pare tysięcy i żałujecie tych 300 zł na pożądną ochronę sprzętu podczas transporu ?? Ja tego nie rozumiem przecież ten plecak nadaje się co najwyżej do noszenia komaktu ! Nie wyobrażam sobie wsadzić do niego korpusu z podpiętym kitem i innymi szkłami. Moja rada kup przynajmnie jakiegoś Lowepro najtańszego typu micro trekker 100 - kosztuje około 200zł a przynajmniej masz tą gwarancję że nie rozleci Ci się po drodze i nie rozwali przy okazji jakiegoś szkła.

puchbeary
17-10-2006, 23:09
Powiem tak, kupujecie sprzęt za ładnych pare tysięcy i żałujecie tych 300 zł na pożądną ochronę sprzętu podczas transporu ?? Ja tego nie rozumiem przecież ten plecak nadaje się co najwyżej do noszenia komaktu ! Nie wyobrażam sobie wsadzić do niego korpusu z podpiętym kitem i innymi szkłami. Moja rada kup przynajmnie jakiegoś Lowepro najtańszego typu micro trekker 100 - kosztuje około 200zł a przynajmniej masz tą gwarancję że nie rozleci Ci się po drodze i nie rozwali przy okazji jakiegoś szkła.

A miałes ten plecak w rękach? Podejżewam że nie miałeś ale masz cholera dużo do powiedzenia. Nie rozleci się -może nie jesty tak solidny jak lowepro ale niczego mu nie brakuje! I wyobraź sobie że dla niektórych zakup sprzętu za "parę ładnych tysięcy" może być tak dotkliwy, że plecaczek za"marne jakieś tam 300 złotych" to już fanaberia i wydatek nie do udźwignięcia. I jeszcze jedno - życzę każdemu żeby tak dbał o sprzęt jak ja dbam a plecakowi o którym mowa w wątku powierzam mój aparat bez zastanowienia. Jak wspominałem , nie jest może wodoszczelny ale miałem go już w wielu miejscach i nigdy mnie nie zawiódł!! Jest usztywniony podobnie jak lowepro i funkcjonalny(jak człowiek zlikwiduje te ograniczniki) jak lowepro. jedynie co brakuje mu jakości materiału i uszczelnień które stosuje lowepro ale i tak uważam że jest taki sam jak podobne modele Tamraca a o lekko połowe tańszy(miałem w rękach-wiem co mówię).


Przypomina mi się taka akcja jak do kin wchodził "kod leonardo da vinci"
występują reporter(ka) i poseł gosiewski przemysław edgar
R - co Pan sądzi o filmie "Kod Leonardo..."
PGPE - to film kłamliwy, mający na celu ośmieszenie kościoła i wyciągający fałszewe wnioski.
R - a oglądał Pan go?
PGPE - nie ale słyszałem....

(powyższe traktowac jako swobodną rekonstrukcję zdarzeń bo nie pamietam dokładnie dialogu ale sens został zachowany idealnie)
wnioski - niech kolega King poużywa Cobry trochę a dopiero później ocenia czy się rozpadnie czy nie. Ja używam i jestem zadowolony. To żart oceniać coś czego się nie zna...

Nikoforumowicz
18-10-2006, 07:14
Za tą cenę to jest to dobry plecak. Sam używam i jestem zadowolony. Cobra wystepuje w dwóch odmianach - większej-zielonej i mniejszej-szarej. Do większej wchodzi wszystko co mam. Dobrze chroni i nie rzuca się w oczy! Przejechałem z nim już pół świata.

Tommy
20-10-2006, 14:20
również używam Cobry i bardzo dobrze spełna swoje zadanie! Wygodnie mi się go nosi jest poręczny, ma sztywne całe dno i boki na wysokość około 3cm więc sprzęt powinien wytrzymać upadki plecaka. Cała reszta -przód,plecy-jest również uszytwniona, a w środku posiada sporą ilość przgródek które łatwo skonfigurować - jedynym problemem dla niektórych może być troche płytka górna część gdzie d70 już wchodzi na styk(z gripem to już można zapomnieć) ale tak jak mówią poprzednicy można zainstalować aparat na dnie. A statyw zakładam na plecy gdzie rączkę od głowicy puszczam pod dwoma grubszymi gumkami i się trzyma(testowane już na około 200km na rowerze po lesie). Pojemnościowo zmieści jeszcze w wolnych przegródkach na obiektywy pudełeczko z kanapką, puszke Coli, kłutkę do roweru i 4 zeszyty A5.
Oczywiście jak kogoś stać to widziałem ostatnio śliczny plecaczek za 950zł ale dla studenta który przez kilka miesięcy zbiera na jakieś dobre szkiełko każda stówa robi duuużą różnice. Nie sztuką jest kupić coś dobrego za duze pieniądze! Nie zasze wyznacznikiem jakości musi być cena

puchbeary
10-11-2006, 08:59
http://www.fotoforum.forumer.pl/viewtopic.php?t=408 znalazłem. może to niewiele ale przynajmniej mozna dokładniej oglądnąć

Maniek B
12-11-2006, 19:30
Witajcie a posiada ktos cos takiego http://www.fotosense.co.uk/Tamrac_5746_Velocity_6_-_Compact_Sling_Bag_2_Colours.asp?productID=2033&tabID= uwazam ze na wypady za miasto jest ok aparat wejda karty i jeszcze jakis obiektyw moze sie myle wiec jak ktos posiada ten model to prosze o opinie pozdrawiam Nowy Forumowicz

jacadym
14-11-2006, 00:36
Witajcie a posiada ktos cos takiego http://www.fotosense.co.uk/Tamrac_5746_Velocity_6_-_Compact_Sling_Bag_2_Colours.asp?productID=2033&tabID= uwazam ze na wypady za miasto jest ok aparat wejda karty i jeszcze jakis obiektyw moze sie myle wiec jak ktos posiada ten model to prosze o opinie pozdrawiam Nowy Forumowicz

Akurat mam trochę większą wersję: Velocity 8.
Specjalnie wybrałem, aby zapakować do tego plecaka D70 + 24-120VR z osłoną przeciwsłoneczną, SB-800
oraz
małą kamerę Panasonic (i różne takie...).

Nawet fajnie się sprawuje. Większe wersje Velocity (od 7) mają dodatkowo pas do dokładnego ustabilizowania tego plecaka (sprawdza się podczas jazdy rowerem).

Maniek B
14-11-2006, 10:48
Jesli chodzi o mnie Velocity 8 za duza ja tam potrzebuje cos malego cos nie przeszkadzajacego w wyskokach w plener i oczywiscie z systemem noszenia na plecach. Duzo ni ebedzie tylko D80+obiektyw+lampa +karty ciekawe czy jest ktos na forum z Velocity 6 milo by bylo uslyszec co on tam zmiesci Pozdrownionka

(juz nie moge sie doczekac 17 grudnia:) )