PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uniknąć odbić, odblasków, etc. ??



DarekD80
27-06-2009, 21:44
Jak uniknąć odbić, odblasków, etc. ?? Robiłem zdjęcia autku (srebrny lakier) pod blokiem, na tle ładnej białej ściany.... I wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że na zdjęciach widać jak odbijają się balkony, okna, jakieś kwiaty, etc.... których w kadrze oczywiście niema, ale odbijają się na masce i na szybie auta! Jak sobie z tym radzić ? Czy filtr polaryzacyjny tu pomoże ? Czy jest jakiś inny sposób żeby uniknąć niekorzystnych odbić (poza późniejszą obróbką) ???

Bust
27-06-2009, 22:10
Polar pomoże przy powierzchniach niemetalowych jak szyby plastik drewno itp. nie pomorze niestety przy odbiciach w karoserji.
Najlepiej ustawic auto tak by było tego jak najmniej nastepnie przykadrowac jak najkozystniej a reszte usunąc w Photoshopie. Wiadomo że wtedy nie koniecznie wyjdzie ci zamierzony kąt focenia ale jesli chcesz tego uniknąć to musisz isc na kompromis.
Z doświadczenie wiem ze w miescie ciezko uniknąć refleksów, trzeba tak kombinować by były jak najmniej drażniące.
najgorsze są odbicia kolorowych obiektów, wtedy zmieniają kolor lakieru forografowanego auta.
Kombinuj pod różnymi kątami (czasami przesuniesz sie o pół metra i bedzie całkiem inne odbicie) zrób więcej fotek niz zamierzałes wtedy napeno jakies wybierzesz.

DarekD80
27-06-2009, 22:24
Dzięki Bust. PS-a nie znam zupełnie, więc muszę po prostu tak jak piszesz przestawiać auto.... Nie zawsze się jednak da :( Chętnie wysłucham też pomysłów innych osób...

sdnk
29-06-2009, 12:46
Filtr polarzyaczjnz na obiektyeir powinien pomóc z większością odblasków.

marbed
30-06-2009, 15:30
sdnk w pierwszej odpowiedzi kolega Bust napisał, że polar psu na budę (i tu ma rację). A Ty piszesz, że polar się sprawdzi. Robiłeś fotki z polarem? Widziałeś jak polar działa na karoserii? Nie wprowadzaj w błąd jeśli nie masz pewności czy to co proponujesz pomaga.