PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie przez kabel w D300



piotrzuraw
27-06-2009, 19:50
Witam
Kupilem kilka dni temu chinski wyzwalacz do swojego D300. Przyszedl dzisiaj, jest to podrobka MC-30 ktora kosztuje ponad £50. Ja za ten: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=280358342147 zaplacilem £5.88 i musze przyznac ze robi chyba ta sama robote :) Dziala i jest tani :) Polecam zaineresowanym

PRR
28-06-2009, 12:36
i musze przyznac ze robi chyba ta sama robote :)

Właśnie to "chyba" robi różnicę :D

Tok'Ra
28-06-2009, 13:32
Właśnie to "chyba" robi różnicę :D
Ale tylko w cenie ;-) Gdyby nie nietypowa wtyczka, można by to zrobić samemu.

costi
29-06-2009, 12:53
Witam
Kupilem kilka dni temu chinski wyzwalacz do swojego D300. Przyszedl dzisiaj, jest to podrobka MC-30 ktora kosztuje ponad £50. Ja za ten: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=280358342147 zaplacilem £5.88 i musze przyznac ze robi chyba ta sama robote :) Dziala i jest tani :) Polecam zaineresowanym

Przeplaciles, ja dalem 4.99USD na amerykanskim ebayu (oczywiscie przesylka w cenie) ;)

Dziala bez zarzutu, jakosc wykonania bardzo dobra, szczegolnie, jak na ta cene.

CodeBoy
02-07-2009, 11:49
podepne sie pod watek, kupilem dzis pilota tez podrobke do D200 ML-L3 i nie wiem jak go zmusic do pracy, cos sie gdzies w aparacie przelacza ? czy uwalony pilot ?

pilot wysyla sygnaly sprawdzilem na cyfrowce :), czyli zostaje aparat.

pedro
02-07-2009, 12:15
podepne sie pod watek, kupilem dzis pilota tez podrobke do D200 ML-L3 i nie wiem jak go zmusic do pracy, cos sie gdzies w aparacie przelacza ? czy uwalony pilot ?

pilot wysyla sygnaly sprawdzilem na cyfrowce :), czyli zostaje aparat.

ML-L3 ZTCW nie będzie działać z D200. Instrukcja do D200 podaje, iż kompatybilny jest pilot ML-3.

costi
02-07-2009, 16:53
Bo Dxxx nie maja odbiornika podczerwieni...

CodeBoy
02-07-2009, 22:23
oki , a pilot ML-3 jak dziala ?
Bo taki jest faktycznie podany w instrukcji, szkoda że takie ważne są jakieś malo znaczące literki, jakby nie moglo byc 3 i 4 :(

pedro
02-07-2009, 23:19
oki , a pilot ML-3 jak dziala ?

Pilot Ml-3 to de facto zestaw, składający się z pilota oraz odbiornika podczerwieni, mocowanego na sanki lampy błyskowej, przekazującego kablem sygnał do gniazda wężyka spustowego.
Przy obecnej dostępności pilotów radiowych, zabawa w ML-3 raczej nie ma sensu.

costi
03-07-2009, 11:21
A to ML-3 nie jest radiowy wlasnie?

pedro
08-07-2009, 09:58
Na pewno nie jest radiowy. Tutaj (http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/ProductDetail.page?pid=4645) masz specyfikację ML-3, z której jasno wynika, iż "Enables remote control up to 8m (26.2 ft.) via an infrared ray".

fushiro
08-07-2009, 10:28
Właśnie to "chyba" robi różnicę :D

Kupiłem zamiennik. Działa bez zarzutu. Jak się zepsuje, to kupię następny. Jak się zepsuje dziesięć (zrównają się cenowo), to nawet nie będę się musiał zastanawiać nad Nikonem, bo pewnie moje kolejne korpusy go już nie będą obsługiwać.

czarnobialy
08-07-2009, 23:10
Przeplaciles, ja dalem 4.99USD na amerykanskim ebayu (oczywiscie przesylka w cenie) ;)

Dziala bez zarzutu, jakosc wykonania bardzo dobra, szczegolnie, jak na ta cene.
Przesyłka do Polski?

juggler
11-07-2009, 12:15
Polecam ten weżyk tani i bardzo dobrze sie sprawuje http://www.accord-foto.pl/PHOTTIX-wyk-spustowy-WRCN8N1-1m-zamiennik-NIKON-D700-D300-D2Xs-D3_p2339.html

Albert44
11-07-2009, 20:48
Polecam ten weżyk tani i bardzo dobrze sie sprawuje http://www.accord-foto.pl/PHOTTIX-wyk-spustowy-WRCN8N1-1m-zamiennik-NIKON-D700-D300-D2Xs-D3_p2339.html

I stosunkowo dobrze wykonany. Cena-jakość, pozytywnie.

costi
12-07-2009, 13:13
Przesyłka do Polski?

Oczywiscie :)

Kupilem dokladnie ten: http://cgi.ebay.com/3M-Shutter-Release-for-NIKON-D3-D2-D2x-D2Hs-D1-D1h-D1x_W0QQitemZ250359270953QQcmdZViewItemQQptZCamera _Camcorder_Remotes?hash=item3a4a934e29&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|293%3A1|294%3A30
Cena troche wyzsza, ale od innych sprzedawcow da sie to nadal kupic za owe 5 baksow.

EDIT: jednak niedokladnie ten, bo moj ma krotszy kabel, ale cala reszta sie zgadza.