PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 400mm f/3.5 IF-ED



Zdun
24-09-2006, 01:08
Witam !

Jeżeli ktoś posiada lub cokolwiek wie o tym obiektywie to bardzo prosił bym o wypowiedzenie się na jego temat. Ogniskowo i światłem mi odpowiada więc jak to nie jest jakiś kit to pewnie zakupie. Rozumiem, że poza pomiarem światła nie trace nic (D50) ? (ostrzenie na nieskończoność będzie działać ?)

Pozdrawiam - Piotrek.

nightstalker
24-09-2006, 01:53
(ostrzenie na nieskończoność będzie działać ?)

Bedzie dzialac, tylko z M42 trzeba adaptera z soczewka.

samuraj
24-09-2006, 08:30
Bedzie dzialac, tylko z M42 trzeba adaptera z soczewka.
Ale to przeciez Nikkor, wiec zadnych adapterow nie trzeba stosowac.
Jest to obiektyw manualny, wiec nie masz AF i pomiaru swiatla

bastek73
25-09-2006, 20:15
Witam.Jeśli myslisz o tym z Allegro to raczej mało łakomy kąsek.Tak się składa , że wiedziałem go na ,,zywo" kilka dni wczesniej .Tez byłem nim zainteresowany i zrezygnowalem. Jakiś tydzień wcześniej poruszałem ten temat na forum.Może znajdziesz odpowiedzi.Teoretycznie to podobno b.dobry obiektyw lecz nie w tym stanie.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
Bym zapomniał. Facet jest bardzo w porządku i rzetelnie opisał co sprzedaje.Więc myslę ,że jesli jesteś zaiteresowany to skontaktuj się z nim i poprostu porozmawiaj.Najlepiej niech Ci prześle dokładne fotki .Pozdrawiam

marcinwawa
25-09-2006, 21:42
1.nie masaz af i pomiaru światła . :cry:
2.
niektóre stare manuale nie chodza wogóle z cyframi więc uważaj co by nie schrzanić puszki na dobre .Podobno zwiera styki czy jakos tak a to szkło nie jest robione od kilku ladnych latek.
3.adapteru nie potrzeba.Nikon po puszczeniu na rynek nowych puszek wogole odciol się od starych szczególnie jeśli chodzi o manuale i lampy.Niby działa a nie działa .Ja bym nie założyl na puszke cyfrowa . :cry:
4.cześć . :grin:

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
1.nie masaz af i pomiaru światła . :cry:
2.
niektóre stare manuale nie chodza wogóle z cyframi więc uważaj co by nie schrzanić puszki na dobre .Podobno zwiera styki czy jakos tak a to szkło nie jest robione od kilku ladnych latek.
3.adapteru nie potrzeba.Nikon po puszczeniu na rynek nowych puszek wogole odciol się od starych szczególnie jeśli chodzi o manuale i lampy.Niby działa a nie działa .Ja bym nie założyl na puszke cyfrowa . :cry:
4.cześć . :grin: .

Adak
26-09-2006, 17:50
Witam.Jeśli myslisz o tym z Allegro to raczej mało łakomy kąsek.Tak się składa , że wiedziałem go na ,,zywo" kilka dni wczesniej .Tez byłem nim zainteresowany i zrezygnowalem. Jakiś tydzień wcześniej poruszałem ten temat na forum.Może znajdziesz odpowiedzi.Teoretycznie to podobno b.dobry obiektyw lecz nie w tym stanie.

Powiedz co jest z nim nie tak? Mechanicznie jest ok, optyka tez wielkich ulomnosci nie ma. Rozwin mysl, bo ja tez nad nim mysle - chcialbym wymienic Sigme 400/5.6 APO Macro na niego, a nie wiem czego sie spodziewac. Co Ciebie zafrapowalo? Co Ty zobaczyles gdy ogladales go na wlasne oczy?


Bym zapomniał. Facet jest bardzo w porządku i rzetelnie opisał co sprzedaje.Więc myslę ,że jesli jesteś zaiteresowany to skontaktuj się z nim i poprostu porozmawiaj.Najlepiej niech Ci prześle dokładne fotki .

Porposilem o fotki, na razie nie dostalem, ale...
Mam inne pytania: o ile z TC moga byc problemy w cyfrze (styki), to jak samo szklo zachowuje sie z cyfra? Jak to jest z ta kompatybilnoscia?
Foce D200 i w instrukcji nie wykluczyli tego obiektywu, a Ty jednak masz inne zdanie. Czemu?

I pytanie glupie: ile jest warty w stanie, ktory prezentuje?

Pozdrawiam i licze na odpowiedz :-)

Jacek_Z
26-09-2006, 19:19
adak - z D200 będziesz miał pomiar światła oraz potwierdzenie złapania ostrości.

Adak
26-09-2006, 19:43
adak - z D200 będziesz miał pomiar światła oraz potwierdzenie złapania ostrości.

Domyslam sie, bo tak stoi w mej instrukcji (spojrzalem, bo jakies tam wyjatki sa).

Ale ciekawi mnie stwierdzenie uzytkownika marcinwawa:
"niektóre stare manuale nie chodza wogóle z cyframi więc uważaj co by nie schrzanić puszki na dobre .Podobno zwiera styki czy jakos tak a to szkło nie jest robione od kilku ladnych latek. "

Que?...

Jacek_Z
26-09-2006, 20:06
zależy jakie manuale, zalezy z jakimi puszkami. napisał to ogólnikowo.
dokładnie masz tutaj:
http://www.aiconversions....bilitytable.htm
http://www.aiconversions....ICompat0107.PDF

Adak
26-09-2006, 20:40
Jacku, prosilbym linki w bardziej zjadliwej formie :-)

Czornyj
26-09-2006, 21:11
Panowie, nie piszcie tu jakichś p...nych bredni!!!! Ten obiektyw to Ai-S - JAK NAJBARDZIEJ będzie chodził jak burza ze wszystkimi korpusami DSLR Nikona, będzie pasował jak jasna cholera, niczego nie zepsuje, nie potrzeba rzadnych zakichanych przejściówek - jednym słowem jest to obiektyw o najbardziej współczesnym mocowaniu jakie może być.

Natomiast pomiar światła bynajmniej nie będzie działał w przypadku korpusów, które nie kumają manualnego systemu Ai. W przypadku cyfrowych korpusów będą to w kolejności chronologicznej: D100, D70, D50, D70s, D80. We wszystkich pozostałych istniejących DSLR Nikona pomiar światła będzie działał jak najbardziej.

Co do tego szkła - jest to kawał profesjonalnego teleobiektywu. Bardzo ładnie chodzi z dedykowanym telekonwerterem TC300/301, dając w efekcie obiektyw 800/7. Jeżeli jedynym problemem jest stan wizualny tego maleństwa, to jest to najtańszy na świecie superteleobiektyw, którym można osiągnąć bardzo fajne rezultaty w fotografii przyrodniczej.

robert16
22-10-2006, 13:03
Witam
jesli chodzi o manualne szkła NIKKORA to mechanika i optyka rewelacja!,załatwiałem kilka szkieł NIKKORA manuali z USA i testowałem je sa rewelacyjne i niedozdarcia!