PDA

Zobacz pełną wersję : Lensbaby - opinie



messer
23-06-2009, 15:49
Koledzy, Koleżanki.

Już od jakiegoś czasu przmierzam się do spróbowania zabawy z lensbaby.
Póki co - chciałbym zacząć od jakiegoś adaptera.

Na allegro trafiłem na coś takiego. (przepraszam za link - to nie reklama, ale nie potrafię tego nazwać, a tam jest po prostu przykład tego urządzenia)
http://allegro.pl/item666741191_lensbaby_composer_nikon.html


Czy ktoś z Was miał okazję używać tego wynalazku? Będę mocno wdzięczny za opisanie wrażeń, możliwości, ułomności itp.
A być może są jakieś sensowniejsze rozwiązania, niż to tutaj przeze mnie zaproponowane?
Obiektywy z shiftem na razie sobie daruję, ze względu na ich ceny. Ale może kiedyś i do tego dojdziemy...

messer
23-06-2009, 19:00
Ok. To nie adapter. To... obiektyw, ktory ma dwie soczewki :)
W razie, gdyby komus przyszlo do glowy sie czegos dowiedziec - http://www.e-cyfrowe.pl/lensbaby-composer-nikon-p-12540.html
Jest sensowniejszy opis konstrukcji "tego czegos" ;-)

dejot
24-06-2009, 01:06
a nie lepiej zrobić samemu niż wywalić 9 stów na coś co nie będzie używane dość często??
Link (http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5967)