Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze: SLIK PRO 330DX czy Velbon Sherpa 600R/800R czy GoldPhoto YH331+YH410



szymonvader
23-06-2009, 13:39
Witam, tak jak w tytule rozglądam się za statywami i upatrzyłem sobie wyżej wymienione modele. Poczytałem trochę na forum bo "coś" tam już o nich było ale mam prośbę o opinię ludzi, którzy posiadają takie statywy lub np je "pomacali" i mają jakieś odczucia na ich temat. Podam linki do aukcji żeby można było zobaczyć np fotki:
http://www.allegro.pl/item667763298_slik_pro_330dx_czarny_od_reki_wrocla w.html
http://www.allegro.pl/item664216825_goldphoto_zestaw_stat_yh331_glow_yh4 10_gratis.html
http://www.allegro.pl/item659253533_velbon_sherpa_800r_pokrowiec_polprof esjonalny.html
http://www.allegro.pl/item664216825_goldphoto_zestaw_stat_yh331_glow_yh4 10_gratis.html

Statyw będzie używany sporadycznie raczej( jakieś nocne fotki) przydało by się także niskie położenie do fotek makro(np rozkręcana kolumna jak w Velbonach) . Ogólnie poproszę o opinie i komentarze. Za wszelką pomoc dziękuję:)

PiotrU
23-06-2009, 15:19
Witam. Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. Po przeczesaniu forum, zdecydowałem się na Slika i jestem z niego zadowolony. O zakupie zadecydowała głównie waga statywu. Był po prostu najlżejszy, a jednocześnie - jak twierdziły osoby z forum, zapewniał dobrą stabilność. Dla mnie było to ważne kryterium, bowiem dość często wybieram się na piesze wyprawy, liczące kilka - kilkanaście km. Sprzęt foto jak i pozostałe akcesoria potrzebne do przeżycia, to łącznie przynajmniej 8kg, które po pewnym czasie czuć na plecach;) Z moim D90 i 18-105 jest stabilnie. Statyw dość dobrze wykonany, po zakupie miałem małe obawy dotyczące trwałości pewnych elementów - bałem się, że szybko wyrobią się pokrętła od głowicy i mocowania sekcji nóg, ale narazie jest dobrze:) Jeśli masz możliwość, najlepiej obejrzeć osobiście i potem podjąć decyzję;)

DarekD80
29-06-2009, 23:36
Sorry że powielam, ale dopiero teraz znalazłem ten watek:

Ja skrócę tytułowe pytanie do dwóch modeli: SLIK PRO 330DX czy Velbon Sherpa 600R ? Chodzi mi przede wszystkim o stabilność (już pisałem na forum, że koledze chiński statyw się przewrócił i stracił w ten sposób obiektyw). Robię zdjęcia na zewnątrz, prawie tylko na zewnątrz. Zależy mi głównie na stabilności, solidności i dobrej jakości wykonania. Cena do 300-330 zł.

norbert_p1
30-10-2013, 15:02
Czym tak naprawdę różnią się statywy SLIK 330DX oraz Sherpa 600R? Również mam dylemat, który mam wybrać. W jednej chwili stawiam na jeden, poczytam trochę i zmieniam zdanie :? A może zdecydować się na następcę Sherpy czyli na model Sherpa 5370D? Zonk...
Mam d5100 z kitem (18-105). NIedługo stałka 35 1.8G.

cezet
31-10-2013, 14:07
Miałem identyczny problem - SILK czy Sherpa.
Silk odpadł z powodu sterowania głowicą i słabszej w porównaniu do Velbona stabilności. Mam 600R i jestem mega zadowolony.
Do lżejszych zadań i na wyjazdy wakacyjne zabieram SIRUI T-005 :)

norbert_p1
01-11-2013, 11:41
Znalazłem opinie, że to właśnie SLIK jest bardziej stabilny, ale ile osób tyle może być zdań ;) Co do głowic to niektórzy piszą, że ta w Velbon, mimo że kulowa (może to ktoś potwierdzić?), nie jest dobrą sprawą przy np panoramach... i wybierają SLIKa. Panoram nie będę raczej robił (chyba) więc by mi to nie przeszkadzało. W SLIKU te dwie "wajchy" trochę zniechęcają (im mniej udziwień tym szybciej ustawi się aparat - jak dla mnie). Wybór pada jak na razie na Sherpę 600R lub następcę czyli Sherpę 5370D...

deep
01-11-2013, 12:17
Mam 600R dobrych kilka lat, nie raz mi upadł na plaży i był cały w piachu, poobijał się na skałach i nadal działa jak nowy. Śmiało mogę go polecić, dla mnie idealny kompromis wagi a stabilności no i ceny

norbert_p1
06-11-2013, 07:15
Miał ktoś z was do czynienia ze SLIKiem PRO 330 EZ? Odpowiednik Sherpy 600R... Niby lżejszy, pianka na nogach, dwie poziomiczki...
Jak na razie jestem za następcą Sherpy 600R czyli Sherpą 5370D (widnieje w obecnym katalogu Velbon na 2013/14), ale po zerknięciu na tego "innego" SLIKa znowu się waham... A chciałem dzisiaj zamówić ;)

jaroo1
06-11-2013, 18:57
Miałem podobną velbona nie był zbyt stabilny kupiłem używanego mańka 055 z głowicą kulową i jest super .Poszukaj na allegro czasem coś ciekawego jest. Dołóż 200 i będziesz zadowolony.

norbert_p1
06-11-2013, 20:23
Zamówiłem Sherpę 5370D - następcę modelu 600R. Czekam na przesyłkę ;)