PDA

Zobacz pełną wersję : D70 we współpracy z METZ 54 MZ-3



suslaw
26-02-2005, 12:17
Czy jest możliwe współpraca D70 z lampą METZ 54 MZ-3 ?Jeżeli tak to w jakim zakresie ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

zkruk
26-02-2005, 18:00
W trybie A oraz M :)

suslaw
26-02-2005, 19:09
Dziękuję zkruk :D
Dziękuję za już i proszę o jeszcze...
Czy współpraca ta będzie możliwa przy zastosowaniu posiadanego przeze mnie adaptera
SCA 3402 , czy trzeba się BEZWZGLĘDNIE zaopatrzyć w SCA 3402 M3?

Pozdrawiam

zkruk
27-02-2005, 22:06
ooo tego to juz Ci nie powiem... wiem jedynie, ze najlepsze co mozesz zrobic to szybko sprzedac Metza i kupic SB800/600 - serio - tez mialem ta lampe - i wiem ze jest super - ale niestety - coraz wiecej elektorniki i nikt juz Ci nie zapewnii kompatybilnosci....
zapytaj sie dystrybutora chyba Fototechnika.. w Gdyni czy Gdansku

suslaw
27-02-2005, 23:11
Dziękuję za odpowiedż.
Rzecz w tym , że myślę z wyprzedzeniem... Z zakupem D70 dopiero się noszę natomiast na codzień 54 MZ-3 używam w komplecie z F 90X. Trzeba przyznać , że zgrana z nich para :wink: Ciężko myśleć o rozstaniu z nimi dwojgiem , więc pomyślałem , że może z jednym z nich byłoby łatwiej :cry:

Pozdrawiam

ALF
28-02-2005, 01:53
nie pozbywał bym się 90-ki...nawet dla D70...

suslaw
28-02-2005, 11:02
Widzisz ALF-ie
Od roku 1981 do dzisiejszego dnia jestem w posiadaniu:
- PRAKTICA DTL3
- PENTACON AUTO MC 2.8/29
- 1.8/50
- 2.8/135
- PRAKTICA B220
- Statyw , światłomierz , filtry , pierścienie , itp., itd.
- Kompletne wyposażona ciemnia fotograficzna do zdjęć cz-b

Przyznasz , że jak na amatora i ówczesne PRL-owskie uwarunkowania / chociaż nie wiem jak bardzo jesteś zaawansowany wiekowo / było tego niemało. Po ćwierćwieczu sprzęt ten choć w pełni sprawny , stał się "ciut" anachroniczny.
Nie inaczej jest w przypadku NIKONA F 90X z tą tylko różnicą , że w międzyczasie mamy do czynienia z cyfrową rewolucją. Jest ostatni dzwonek , aby za w miarę rozsądne pieniądze sprzedać wcześniejszy model , dołożyć i kupić coś na czasie.Przed tym nie ma odwrotu , niezależnie czy mi się to podoba czy nie.

Pozdrawiam

ALF
28-02-2005, 15:26
hehe...też przerabiałem te modele :mrgreen: a jeszcze wcześniej smienę 8M, zenita E i TTL :)
ale spójrz w moją stopkę...F70 i ricoch...co więcej wczoraj kupiłem manualnego nikkora 50/1;8, a ciut wcześniej praktikara 35-70/3,5-4,5...mam w planach jeszcze kilka szkieł na m42 i na pewno nie pozbędę się tego zestawu aparatów, a co najwyżej wymienię ricocha, ale jest tylko jeden model, który mnie bardziej odpowiada niż ten ricoch, więc pewnie nieprędko :wink:
to raz, a dwa...wcale nie uważam tego sprzętu za anachroniczny, wręcz przeciwnie, za kreatywny i o sporych wartościach edukacyjnych...zresztą...bolączki syfraków ujawniające się co rusz, to lekko wnerwiające...ja chcę robić zdjęcia, a nie zastanawiać się czy to brudna matówka, BF, FF czy padł BW, albo matrycę krzywo wkleili :mrgreen:
i żeby nie było...czasem bawię się moim syfrakiem (Z10), ale zdjęcia robię nikonem i ricochem :wink:

suslaw
28-02-2005, 22:35
Niestety ALFIE

Fototechnika analogowa jest generalnie w odwrocie i nie sądze by złapała jeszcz drugi oddech.Raz poruszonej cyfrowej lawiny nic nie zatrzyma.Na naszych oczach wychowuje się pokolenie , które swój romans z fotografią zaczyna od cyfry.Wkrótce stanie się to obowiązującym standardem.

Pociąg ruszył ....I my / a więc i Ty / musimy się na niego zabrać a i to zostały tylko miejsca stojące.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 28 Lut, 2005 ]
I jeszcze jedno.
Tylko Tobie ALFIE i cichutko na ucho powiem / bo forum nie to :wink: / , że ja czasami się bawię swoim Canonem A75.

Pozdrawiam

ALF
01-03-2005, 00:20
zgadzam się z toba, że syfraki stają się dominujące wśród cykaczy i fotoreporterów, ale bardzo wielu fotografów pracuje nadal na sprzęcie tradycyjnym, a co więcej, wielu młody, po pierwszych fascynacjach cyfrą, dokupuje lusterka klasyczne :wink: również na tym forum jest paru takich... :mrgreen:
wcale nie chcę się zabierać z tym pociągiem...i zanim kupię lusterko syfrakowe, pewnie jeszcze dokupię ze 2 body klasyczne :mrgreen: nie mówiąc już o szkłach, filterkach i 1001 drobiazgów...

suslaw
01-03-2005, 12:25
wcale nie chcę się zabierać z tym pociągiem...i zanim kupię lusterko syfrakowe

Z jednej strony sentyment z drugiej - NIEUCHRONNOŚĆ.
Różnica między nami polega na tym , że Ty jesteś pasjonatem fotografii a ja - chłodnym materialistą
Mam nadzieję , że pomachasz mi z peronu na pożegnanie....

Pozdrawiam :wink:

ALF
01-03-2005, 16:02
wielu bedzie ci machać...nie będziesz żałował :?: :mrgreen:

suslaw
02-03-2005, 13:22
wielu bedzie ci machać...nie będziesz żałował :?: :mrgreen:
Czego?Że ja jadę a Was zostawiłem?To nie ostatni pociąg w tym kierunku .... :wink:

ALF
02-03-2005, 15:11
wielu bedzie ci machać...nie będziesz żałował :?: :mrgreen:
Czego?Że ja jadę a Was zostawiłem?To nie ostatni pociąg w tym kierunku .... :wink:

nie :mrgreen: że inni beda jechac w przeciwnym kierunku :wink:

dRUId
02-03-2005, 15:21
Czy jest możliwe współpraca D70 z lampą METZ 54 MZ-3 ?Jeżeli tak to w jakim zakresie ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Musisz dokupić kostkę SCA 3402 M3 i to wszystko :D

suslaw
02-03-2005, 15:32
nie :mrgreen: że inni beda jechac w przeciwnym kierunku :wink:

Pociągi się rozjeżdżają ...
A Wy ciągle na peronie... :wink:

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2005 ]
Dziękuję za odpowiedź :)



Musisz dokupić kostkę SCA 3402 M3 i to wszystko :D

Współpraca ta będzie absolutna czy z ograniczeniami? Jeśli tak to z jakimi?

Pozdrawiam

dRUId
02-03-2005, 15:42
Z tego co mi wiadomo jest problem z i-TTL :( . Pełna współpraca jest dopiero w nastepcy czyli modelu 54 MZ-4i.

suslaw
02-03-2005, 15:50
Dzięki :(

Ze strony Metza wiem , że ten typ adaptera dopuszczają lecz nie rekomendują . To ci dyplomatyczny język :wink: . Dobrze by było poznać zdanie użytkownika takiego "mezaliansu".Słowo pisane to jedno a praktyka to drugie.

Pozdrawiam

dRUId
02-03-2005, 17:29
Masz zupełną rację. Z tego co pamiętam na forum to ten temat był poruszany, ale nikt nie znalazł się coby to przetestował, zresztą kostak jest od nie dawna i kosztuje trochę a dostać ją można pewnie tylko oficjalnie a więc trochę kasy trzeba szykować. Na allegro nie widziałem jak do tej pory. Co do rekomendacji to wiadomo jeśli wyszedł model do cyfrówek typowo no to lepiej ten rekomendować. Możliwe, że mogą być pewne różnice w konstrukcji odłyśnika jak i elektroniki. Rozumiem twoje rozterki co Metza, też go wolę.

suslaw
02-03-2005, 19:07
Mnie to pachnie ze strony METZA najczystrzej krwi komercjalizmem . Po co produkować do końca przystosowane do potrzeb adaptery , gdy z większym zyskiem można sprzedać lampę? Może to i logiczne ale dla klientów mało pocieszjące :cry:

Gdyby jednak na forum znalazła się osoba posługująca się : D70 i Metzem 54 MZ3 poprzez adapter SCA 3402 M3 , proszona jest o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

Dziękuję : zkruk-owi , ALF-owi i dRUId-owi :lol:

Pozdrawiam

dRUId
02-03-2005, 20:27
Ale w tym wypadku musisz mieć dane głównie po stronie elektroniki. Nie jest do końca jasne jakie parametry zostały zmienione w 54 MZ-4i w stosunku do poprzedników i osobiście wątpię aby wszystko zostało podane.