Zobacz pełną wersję : Jaki statyw za 150-200 zł ??
DarekD80
20-06-2009, 19:32
Jaki statyw za 150-200 zł ??
Wstępnie wybrałem:
VELBON DF-60
http://allegro.pl/item666768573_statyw_velbon_df_60_pokrowiec_nowy_f _vat.html
albo:
http://allegro.pl/item660650895_statyw_profesjonalny170cm_3d_gwar_24 m_998a_3miasto.html
Który polecicie ? Może jakiś inny ?
Potrzebuje do Nikona D80, nie mam specjalnych wymagań. Chciałbym żeby był dobrze wykonany i stabilny żeby aparat nie spadł na glebę (Co zdarzyło się koledze na chińskim statywie).
THX
lepiej troche doloz i kup goldphoto albo troche wiecej i sherpa r600 a z tych 2 co wymieniles to bym wzial df60, sam mialem i z kitem wszytko jest ok, dopiero przy +500gr tele sie gibal tragicznie
DarekD80
20-06-2009, 19:52
sherpa r600 znam, a goldphoto jaki model ?
Jaki statyw za 150-200 zł ??
Potrzebuje do Nikona D80, nie mam specjalnych wymagań. Chciałbym żeby był dobrze wykonany i stabilny żeby aparat nie spadł na glebę (Co zdarzyło się koledze na chińskim statywie).
Jak nie masz strasznego parcia że musisz mieć już to pozbieraj kasę na coś lepszego. Właśnie z dobrze wykonany i stabilny przy statywach za tą kasę jest problem. Często tak od oka to wyglądają nawet nawet, schody zaczynają się przy użytkowaniu a po to się statyw kupuje żeby przy jego pomocy foty robić a nie z nim walczyć czy psy na nim wieszać.
sniper565
21-06-2009, 16:51
statyw "niefirmowy" - głowica kulowa z zastosowaniem do makro http://allegro.pl/item658369936_wysoki_prof_stalowy_statyw_gl_kulowa _2_plytki.html
sherpa r600 znam, a goldphoto jaki model ?
YH314C lub YH324C, zaleznie od wzrostu.
DarekD80
21-06-2009, 17:55
Niefirmowego bym nie chciał... A tym Goldphoto się zainteresuje. Co ta za firma ? Velbon to japońska firma, a Goldphoto?
GoldPhoto? Chyba chinska. Generalnie jest to, nie oszukujmy sie, podroba Manfrotto, ale podroba dobra i rozsadnie wyceniona.
Poszukaj w tym dziale, bylo o tych statywach pare topicow, polecam tez temat o tych statywach w dziale "testy sprzetu".
Odpowiadając na pytanie wprost: Żaden z wymienionych.
Statyw kosztujący poniżej 4-5 stówek... cóż. Nie ma cudów. Solidny nie będzie.
Oczywiście zależy co będziezs na nim wieszał, ale ja zarżnąłem 3 takie plastikowe trójnogi przypinając do nich zaledwie d700 (bez gripa) z N35-70 2.8
A trzeba było od razu kupić jeden, a solidny, za kwotę która była by sumą tamtych trzech.
DarekD80
21-06-2009, 19:19
Co będe wieszał ? Narazie N D80 + N18-105, może dokupię zoom maks. 200 mm. To wszystko. Jeszcze zależy co to znaczy "solidny". Mnie wystarczy żeby był dobrze wykonany i stabilny (żeby aparat nie upadł, co się zdarza!) i raczej z głowicą 3D, do kulowej nie mam przekonania. Na profi mnie nie stać i chyba aż tak bardzi nie potrzebuję, aż tak często nie robie z tripoda zdjęć.
Więcej danych:
1. do jakiego rodzaju fotografii - macro, krajobraz, wnętrza inne
Do foto-moto - sesje tylko na zewnątrz.
2. do jakich szkieł ( pośrednio pytanie nr 1 ) - szerokokątne lżejsze, czy długie ciężkie tele, inne
N18-105, może dokupię zoom maks. 200 mm
3. warunki - wewnątrz, czy również na zewnątrz gdzie nieraz bardzo wieje, inne
na zewnątrz, może wiać ;)
4. kasa jaką dysponujesz.
okolice 150-200 zł (no max 300 zł).
Odpowiadając na pytanie wprost: Żaden z wymienionych.
Statyw kosztujący poniżej 4-5 stówek... cóż. Nie ma cudów. Solidny nie będzie.
Oczywiście zależy co będziezs na nim wieszał, ale ja zarżnąłem 3 takie plastikowe trójnogi przypinając do nich zaledwie d700 (bez gripa) z N35-70 2.8
A trzeba było od razu kupić jeden, a solidny, za kwotę która była by sumą tamtych trzech.
Tak, najlepiej od razu z wlokien weglowych za czterocyfrowa kwote... i nie zapominajmy o glowicy za drugie tyle, przeciez glowica za 100zl nie ma prawa byc dobra :roll:
I tak oto ze 150-200zl robi sie 1500-2000.
Darekd80 warto jeszcze zeby sie szybko rozkladal. Mam taki, ktorego musze rozkladac mozolnie, kazda noge z osobna. Na warsztatach przyjrzalam sie takim ktore rozkladasz jednym ruchem. To sie przydaje.
Mam podobny problem, tez szukam. Szkoda mi duzej kasy. Chcialabym sie zmiescic w 500 zl. (makro, krajobrazy, srednio ciezki aparat).
Pozdr, S
W tej klasie również polecam GoldPhoto. Mam YH-324, jest bardzo ciężki, stabilny a przy tym wysoki jak dla koszykarza. W zasadzie jego jedyna wada to zbyt plastikowe stopki - które warto zmienić na bardziej gumowe, gdyż na śliskiej powierzchni zbytnio się suwają. Ale jak je zmienisz np. na takie od manfrotki - to w sumie masz manfrotkę, tyle że z chińską naklejką ;-).
DarekD80
23-06-2009, 20:41
Dzięki za podpowiedzi: Jade do sklepu obejrzeć GoldPhoto i dwie Shebry Velbona....
marszull
23-06-2009, 22:48
Ktos na gieldzie forumowej sprzedaje goldphoto, zajrzyj
DarekD80
24-06-2009, 02:59
Dzięki Marszull - ale troche drogi.
Chcialabym sie zmiescic w 500 zl.
No to masz już w czym wybierać. Jest kilka modeli Velbon Shebra i inne Velbona. 803 R wygląda sensownie - http://www.skapiec.pl/site/cat/60/comp/380389
Tu jest artykuł o statywach: http://www.fotografuj.pl/Article/Wiem_co_kupuje_statyw/id/117
A tu test Velbona Sh. 600 R: http://www.fotografuj.pl/Article/Statyw_Velbon_Sherpa_600R/id/12/page/2#content
marszull
24-06-2009, 11:31
rzeczywiscie troche drogo (teraz dopiero zerknalem), ale dlatego ze glowice nie Goldphoto tylko MF
bardzo duzy test statywow byl w photovideo (czy jakos tak to sie teraz nazywa) i goldphoto w swojej kategorii cenowej wypadlo calkiem dobrze
zerknij na allegro do 500 zl to mozesz miec nogi glowice kulowa i glowice 3D sprawdz tutaj (http://allegro.pl/search.php?string=goldphoto&category=8845&category=8847)
Ja sam uzywam MF, ale mialem kiedys pozyczone GP i bylo naprawde ok
DarekD80
29-06-2009, 00:57
Witam ponownie w temacie statywów do 300 zł
Co sądzicie o SLIK PRO 330DX (można mieć taki za 320 zł) ?, jest więc w cenie Velbon Sherpa 600 R....
Ja kupowałem statyw na piesze i rowerowe wycieczki zależało mi żeby był małych rozmiarów po złożeniu i niewiele ważył zdecydowałem się na Manfrotto 785B MODO MAXI .Statyw spełnił moje oczekiwania daje rade nawet przy podpietym 70-300VR oczywiście wyzwalam aparat pilotem.
DarekD80
30-06-2009, 20:47
Piszą, że ten MF może mieć tylko 1 kg obciążenia (???). Troche mało.
Rzućcie jeszcze okiem na SLIK'i . Do 300pln'ów z głowicą 3D masz 330DX - http://nikon.org.pl/showthread.php?p=663772#post663772
DarekD80
02-07-2009, 22:59
Rzućcie jeszcze okiem na SLIK'i . Do 300pln'ów z głowicą 3D masz 330DX - http://nikon.org.pl/showthread.php?p=663772#post663772
No, tak (powyżej) go wymieniłem jako model który biorę pod uwagę.... Pada jednak pytanie jak on wypada w porównaniu z VELBON Sherpa 600 R ?
messer ma racje w stu procentach, DarekD80 powiadasz że maksymalnie powiesisz 200mm, więc ja Tobie poradze od siebie.
mam statyw Slik AMT, czy jakies tam cudo, nie miałem wyboru bo dostałem w prezencie, no i... gdy postawię na nim D80+grip(bo nigdy nie odpinam z lenistwa) z obiektywem 70-200mm to dostaję cholery gdy ustawiam na jakiś obiekt skręcam a on opadnie jakieś 2mm(cholerne luzy) no i szukaj obiektu w wizjerze jak igły w stogu siana. niestety trzeba odżałować na jakieś manfrotto z porządną głowicą.
pozdrawiam
mam rację, czy nie mam -- się tylko podzieliłem własnym, empirycznym doświadczeniem.
Statyw to podstawa (dosłownie i w przenośni)
Przy dłuższych szkłach _musi_ być precyzyjny, by wygodnie i precyzyjnie ustawiać kadry.
Tak jak wspomina slasib -- tanie plastiki potrafią się kiwać przy lekko większym obciążeniu co powoduje niemożliwość precyzyjnego wykadrowania i liczenie na szczęście, co w przypadku używania statywu jest - ot - bez sensu.
Jakość kosztuje i zawsze kosztowała.
Ktoś mówił o statywie za 1500-2000 -- pewnie.
Ale czy Ty, autorze tych słów, widzisz stany pośrednie pomiędzy - dla przykładu na obiektywach - Nikkorem 18-55 a Nikkorem 24-70?
W statywach nie jest inaczej.
Pada jednak pytanie jak on wypada w porównaniu z VELBON Sherpa 600 R ?Marne szanse żeby je ktoś w codziennym użytkowaniu porównywał bo to ta sama półka i kupujesz albo-albo. Wrażenia z "macania" napisałem. Jak sam chcesz pomacać, to skoro jesteś z Wawy większego problemu mieć nie powinieneś, wizyta w BlueCity powinna załatwić sprawę.
DarekD80
06-07-2009, 19:02
Nie wiem gdzie jest BC (ale sobie poszukam, to nie problem), co do "macania" nie takie to proste byłem w trzech sklepach i np. w Saturnie (Arkadia) tylko Velbony, w innym MM głównie chińszczyzna, w innym różne, ale SLIK-a nie było. Ponoć SLIK jest na ulicy Pruszkowskiej,.... Sherpa 600 R udało mi się obejrzeć i musze powiedzieć ze jest ładnie wykonany, a jak na ~350 zł to bardzo ładnie!. Pojadę też do BlueCity które polecacie.
Co do GoldPhoto nie oglądałem ich, ale zdaje się w CHIP PHOTO VIDEO DIGITAL mocno je objechali - słaba jakość materiałów, źle spasowane elementy, słaby montaż, samo wysuwająca się noga, itd.
Jaki statyw za 150-200 zł ??
VELBON DF-60
http://allegro.pl/item666768573_statyw_velbon_df_60_pokrowiec_nowy_f _vat.html
Moim zdaniem amatorsko wystarczy. W firmie mamy taki.
Prywatnie mam gorszy i też działa...
szymonvader
06-07-2009, 22:36
ja dzisiaj macalem slika 330 pro dx za 299 i powiem Ci ze calkiem przyjemny, jutro jade porownac z 600 r albo czyms innym (ponoc jest pare w tej klasie cenowej) i mysle ze moze cos juz zakupie to dam znac jakby co:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.