kafka
20-06-2009, 16:24
Witam,
mam następujący problem, od niedawna foce w raw'ach, obróbke wykonuje w Lightroom. Problem doyczy tego, że gdy już osiągnę zadowalający efekt wywołuje do jpg'a, tu pojawia się problem, ów jpg jest "chłodniejszy", mniejszy zakres tonalny, niektóre barwy bardziej nasycone, wiekszy kontrast, do tego samo zdjęcie robi się ciemniejsze:/. Co jest tego powodem, czy to konwersja do jpg?, czy coś robię nie tak? W puszcze barwy ustawione na adobeRGB, przy konwersji do jpg niezależnie czy wybieram adobeRGB, czy sRGB efekt ten sam.
Wrzucam screen'a, w lightroom raw po obróbce (dla przykłdu, tak jak bym chciał, żeby zostało), z lewej jpg, po konwersji raw'a.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/8973/beztytuugyo.jpg)
pozdrawiam
mam następujący problem, od niedawna foce w raw'ach, obróbke wykonuje w Lightroom. Problem doyczy tego, że gdy już osiągnę zadowalający efekt wywołuje do jpg'a, tu pojawia się problem, ów jpg jest "chłodniejszy", mniejszy zakres tonalny, niektóre barwy bardziej nasycone, wiekszy kontrast, do tego samo zdjęcie robi się ciemniejsze:/. Co jest tego powodem, czy to konwersja do jpg?, czy coś robię nie tak? W puszcze barwy ustawione na adobeRGB, przy konwersji do jpg niezależnie czy wybieram adobeRGB, czy sRGB efekt ten sam.
Wrzucam screen'a, w lightroom raw po obróbce (dla przykłdu, tak jak bym chciał, żeby zostało), z lewej jpg, po konwersji raw'a.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/8973/beztytuugyo.jpg)
pozdrawiam