PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 80-200 F 2.8 czy Sigma 100-300 F4 ??? POMOCY



Art
25-02-2005, 23:12
Pomóżcie się zdecydować.

Zamierzamkupić jedno z tych szkiełek - za Nikkorem przemawia marka i swiatło 2,8 - za Sigmą ogniskowa 300 mm i HSM.

Obiektyw jest mi potrzebny głównie do takich fotek: www.fotosy.vxq.pl (http://www.fotosy.vxq.pl)

(większość z nich popełniłem jeszcze Canonem EOS 500)

Doradźcie co wybrać. Mile widziane wszelkie opinie od użytkowników lub kogoś kto sobie taką opinię wyrobił.
Nie miałem szansy nawet "potrzymać" żadnego z nich - na podkarpaciu ciężko znaleźć kogoś z takim sprzętem, a wybieram się na targi MTŁ więc moze tam bym kupił jeśli się zdecyduję - liczę na jakieś promocje targowe ;)

A może poczekać na ceny nowości? Podobno ma być podobna Sigma z dedykacją do cyfrówek (tzn już jest tylko ja nie znam ceny) no i nowe DX Nikona.

Dordźcie coś bo już głupi jestem. Szkło potrzebuję dopiero na wiosnę więc jeszcze mam trochę czasu


Z góry dziękuję i pozdrawiam

krzysztof jot
26-02-2005, 14:15
w moim odczuciu 80-200/2,8. Nawet wersja N (new) ma naprawde niezły AF, no
a jak kupisz w wersji AF-S to juz zupelnie rakieta. Zwracam uwage ze 100-300 to
juz 150-450 - trudniej będzie z ręki robić wskazane w linku fotki a i ze statywem też :)
I generalnie za daleko - stojac przy trasie rajdu częsciej zapniesz do cyfry 28-80 niz
100-300.... ja doradzam 80-200 - mam i jestem zadowolony - waga do przyjecia, szybkość
też a solidnosc wykonania i jakosć szkieł dodatkowo swoje robi... jednak sigma to sigma
tem HSM nie jest to jednak to co AF-S, a sypnąć sie lubi po kilku miesiacach. A wspomniany nikkor
- to juz legendarna solidnosc - a jak 200mm będzie mało, zawsze możesz dokupić
telekonwerter... sigmy :)

Art
26-02-2005, 17:18
Dzięki za info ale mam kilka dodatkowych pytań.

Jak sie ma sprawa z tymi nikkorami 80-200 2,8? Ile ich w sumie jest i czym się różnią? Ja myślałem o AF 80-200 f/2,8D ED on nie ma silnika, AF-S to już wypas tylko ile toto kosztuje? Na googlach znalazłem tylko testy - cen mi się nie udało znaleźć.

Jeśli się orientujesz w temacie to napisz mi w jakich wersjach te szkła (Nikkor 80-200 f/2,8 ) występują i w jakich cenach - podrzuć jakiś link jeśli możesz.

Ta awaryjność Sigmy to tylko ten model czy ogólnie? I rzeczywiście tak często się zdarza?

Co do ogniskowej to zawsze im dłużej tym lepiej - tym bardziej ze głównie chcę "robić" motocykle i niestety do samej krawędzi toru ciężko podejść. Poza tym z większej odległości długim szkłem można objąć większą powierzchnię (nie w sensie kąta widzenia oczywiście)


Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam

aldus
26-02-2005, 20:55
AF 80-200 Nikona był robiony w kilku wersjach (dokładnie w ilu nie pamiętam, ale pisali o tym na forum bodajże Admin i Iczek). Najstarszy to wersja push z jednym pierścieniem, najnowszy to AF-S. Widziałem ostatnio taki na Allegro, gość chciał 5 kzł. Jest oprócz tego oczywiście przepiękny AF-S 70-200 VR i to by Ci chyba najbardziej pasowało. Też widziałem na Allegro za ok. 6 kzł. Kilku użytkowników tego forum ma to cudo i się już uzależnili. Możnaby jeszcze rozważyć stałkę 300 mm i konwerter. Taki zestaw ma chyba Lenek.

Art
26-02-2005, 21:26
AF-S 70-200 VR owszem - niestety obecnie poza zasięgiem jesli chodzi o możliwości finansowe. Chciałbym coś do 4 kPLN brutto z fakturą. Dlatego myślę o Sigmie 100-300 f4
ale tyle się nasłuchałem o Nikkorze 80-200 f2,8 D ED (że się można golić zdjęciami ;-) a obiektywem gwoździe wbijać w przerwach pomiędzy sesjami) więc rozważam go jako alternatywę chociaż bardziej pasiła by mi ogniskowa do 300, ale krzysztof jot pisze, że Sigma się może "sypnąć" - serio nie wiem co robić. Nikkor AF-S 80-200 2,8 też miodzio by był ale to za drogo jak dla mnie. Na Allegro za używkę 5555 zł.

Jeśli ktoś ma Sigmę 100-300 f4 EX IF HSM to nich napisze coś o tym szkiełku. Pliiissss.
Z opinii użytkowników słyszałem tylko, że ma paskudny bokeh, ale widziałem zdjęcia w katalogu Sigmy - wydaje się OK, chociaż z drugiej strony diabi wiedzą czym to było tak naprawdę robione.

Pozdrawiam

mariusz
26-02-2005, 21:37
Znam osobiście tego gościa co sprzedaje AFs 70-200 VR na allegro , jego nick to wojwet , ściąga sprzęt z USA,brałem od niego kilka rzeczy,na 100% polecam,solidna firma,wraca z wakacji ok 3 marca , pogadać z nim za ile by tą sigmę ściągnął?

Art
26-02-2005, 21:45
Jeśli możesz to zapytaj. Oczywiście niezobowiązująco, bo jeszcze nie jestem zdecydowany co kupić.

Dziękuję i pozdrawiam

krzysztof jot
26-02-2005, 22:10
krzysztof jot pisze, że Sigma się może "sypnąć" - serio nie wiem co robić. Nikkor AF-S 80-200 2,8 też miodzio by był ale to za drogo jak dla mnie. Na Allegro za używkę 5555 zł.

wiesz, generalnie sigmy HSM stają się głośne po jakims czasie, i ten HSM bywa
często wolniejszy od zwyklego AFa w Nikkorach. Jednak opinie o 100-300 lepiej
mieć od posiadacza - ja mam 80-200 ED N (New) taka dodatkowa literka na pudełku
świadcząca o lekkim liftingu - zwłaszcza AF szybszy, itp... kupisz sądze za 2,5 do max
3,9tys. za extra nówke z pełnym vat.

Art
26-02-2005, 23:52
wiesz, generalnie sigmy HSM stają się głośne po jakims czasie, i ten HSM bywa
często wolniejszy od zwyklego AFa w Nikkorach

Co masz na myśli pisząc "stają się głośne", czy "często bywa wolniejszy"? Chodzi Ci ogólnie o szkła sigmy czy tylko o 100-300? I czy to reguła czy po prostu czasem się to zdarza? Pytam bo nie mam z tą firmą dotychczas żadnych doświadczeń.

Wygląda na to, że chyba pozostaje mi poszukać kontaktu z kimś kto używa Sigmy 100-300
W sumie Nikkor 80-200 i może z czasem TC x1,4 byłoby niezłym rozwiązniem. Chodzi mi o to żeby jednak mieć po po cropie ok. 400 - 450 mm. Jakieś ptaszki bym czasem pofocił, może inne zwierzątka.