PDA

Zobacz pełną wersję : ciekawa sprawa w D300



saturnus1981
16-06-2009, 15:09
Dzisiaj w grzebałem sobie w menu żeby dostosować swojego D300 jeszcze bardziej do swoich potrzeb i zauważyłem ciekawostkę. Otóż jak wiadomo do przycisku Func. można sobie przypisać funkcję potrzebną danemu użytkownikowi. Można też przypisać inną funkcję przyciskowi podglądu (dla mniej zoriętowanych to ten nad przyciskiem Funkcyjnym:)) I ja chciałem zrobić taki manewr że gdy wcisnę tylko przycisk podglądu to będę miał podgląd głębi a jeśli przytrzymam przycik podglądu i będe kręcił pokrętłami to będę mógł zmieniać parametry czasu i przysłony o 1 EV (normalnie jest ustawione u mnie co 1/3EV) i teoretycznie da się to zrobić ale praktycznie NIE. Jak ustawiony jest podgląd to jest ok a jak tylko chcę ustawić dodatkowo ustawianie co 1 EV to automatycznie przycisk podglądu traci swoją funkcję. Natomiast jak ustawię to ponownie to już kasuje mi się podgląd + pokrętła i za cholerę nie mogę tego ustawić jednocześnie. Mam softa w wersji 1.10. Możecię chłopaki i dziewczyni sprawdzić czy u was jest tak samo?
Proszę podawać wersję softu bo ja uważam że tu jest problem.

skuba
16-06-2009, 15:12
Mam tak samo, inne kombinacje dają taki podobny rezultat. Na wszystkich softach ( od stycznia 08) było identycznie.

kichu
16-06-2009, 15:17
to jest normalne, nie wszystkie funkcje custom mozna ze soba laczyc

Ozborn
16-06-2009, 15:18
Tak samo mam 1.10 soft hehe

messer
16-06-2009, 15:24
To i ja się dorzucę: Norma, zarówno w D300 jak i D700.

saturnus1981
16-06-2009, 15:24
Mnie to cholernie irytuje że to dotyczy tylko przyciku podglądu. Mieszacnie funckji w przypadku przyciku funkcyjnego i przycisku blokady ekspozycji nie ma żadnych problemów. Chętnie bym to zgłośił do samego Nikona bo przy następnej aktualizacji softu przydałoby się to poprawić. Nie wiem tylko jak przekazać tę informację;(

messer
16-06-2009, 15:29
A pewnie, że irytuje :)
To być może dlatego, że to "nowa" funkcjonalność przycisku podglądu. ;-P

W starczych korpusach pod ten przycisk w ogóle nic nie dało się innego ustawić, niż podgląd głębi.